ماجرای یک بخشنامه پرحاشیه در دانشگاه آزاد/هیات علمی به‌مثابه کارمند؟

استادان دانشگاه آزاد از بخشنامه جدید طهرانچی رییس این دانشگاه ناراحت هستند. برخی از آنها می گویند دانشگاه با این بخشنامه قصد دارد گروه زیادی از استادان قدیمی را محترمانه برکنار کند یا حقوق چندانی به آنها پرداخت نکند.

امید سلیمی بنی: حالا شاید می‌توان شک کرد همه چیز از کرونا شروع شده باشد. شاید علت آن کم شدن دانشجویان دانشگاه آزاد یا بی رغبتی به درس و مدرک دانشگاهی است. هر چه هست الان خلوتی دانشگاه ها گریبان استادانی را گرفته که زمانی به خود می بالیدند در دانشگاه آزاد اسلامی تدریس می کنند. دانشگاهی که گفته می شود وقف عام است ولی بارها ریاست آن با تغییر دولت بین جناحهای سیاسی دست به دست شده است. 

دانشگاه آزاد اما در آخرین ماه سال گذشته بخشنامه ای را ابلاغ کرد که حقوق اعضای هیات علمی و استادان دانشگاه آزاد را به شدت کم کرد. بخشنامه ای که با عنوان رسمی «شیوه‌نامه همکاری اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی نوع الف و ب» شناخته شده است ولی دانشگاه آزادی‌ها به آن «طرح الف‌ب» می گویند. این طرح آمده تا استادان دانشگاه هم مانند کارمندان سر ساعت بیایند، ساعت حضور اعلام کنند و موظف باشند حتی اگر کاری برای انجام ندارند در محل کار حضور داشته باشند.

صدای استادان دانشگاه اما از این طرح درآمده است. آنچه چند نفر از این استادان با خبرآنلاین در میان گذاشته اند نشان می دهد طرح الف ب باعث ایجاد نارضایتی در بین استادان شده. البته نارضایتی ای که بخشی از آن طبیعی است چون ساعات آزاد بودن استادان دانشگاه را محدود کرده و در قسمتی دیگر گویی حق با استادان دانشگاه است، استاد دانشگاه کار فکری می کند و کار فکری، ساعت حضور پشت میز و حضور موظفی نمی شناسد.

هر چه هست، این طرح مستقیما به استادان دانشگاه آزاد ارتباط دارد و شاید نشانه ای از وضعیت نامناسب مالی دانشگاهی است که حالا گویا برای جبران کسری بودجه، شروع به فروختن برخی ساختمانهای خود کرده است.

ماجرای یک بخشنامه پرحاشیه در دانشگاه آزاد/ هیات علمی به‌مثابه کارمند؟

طرح الف-ب  چه می گوید؟

طرحی که به نام الف-ب مشهور است می گوید باید هیات علمی دانشگاه آزاد به صورت تمام وقت در این دانشگاه حضور داشته باشد. بند 9 از ماده 3 بخشنامه این طرح که در تاریخ ۱۰ اسفندماه سال 1399 و با شماره 3895/10/ص/99 منتشر شده نشان می دهد «درآمدزایی» یکی معیارهایی است که واریز حقوق برای استادان دانشگاه آزاد را مشخص می کند. این بند می گوید واحد دانشگاه می تواند متناسب با درآمدزایی استادان در موارد درآمدهای غیر شهریه ای به آنها پرداختهایی صورت دهد.

بند ۱۵ این ماده باز هم به درآمدزایی استادان تاکید کرده و نوشته عضو هیات علمی می تواند از این درآمدها متنفع شود.

همچنین بند ۱۳ این ماده هم می گوید اگر استادی تعهدات مندرج در این بخشنامه را انجام نداد جریمه می شود.

بندهای دیگر این طرح می گوید باید استادان به دو نوع الف و ب تقسیم شوند. نوع الف باید ساعات مشخصی در دانشگاه حضور داشته باشند و تعهدات معلومی را انجام دهند تا به عنوان استاد تمام وقت شناخته شوند و نوع ب که به صورت پاره وقت باید در دانشگاه حاضری بزنند.

برخی دستورالعملها که برای اجرای این بخشنامه صادر شده هم نشان می دهد استادانی که از بدو استخدام دارای درجه مربی بوده و ارتقا نیافته اند، نوع ب خواهند بود. همچنین استادان بورسیه که در ۴ سال تحصیل مجاز هستند امکان نوع الف دارند بقیه نوع ب خواهند بود. (اعم از اینکه لغو قرارداد شده اند یا سنوات تمام شده یا دفاع کرده و در حال ارتقا باشند)

ماجرای یک بخشنامه پرحاشیه در دانشگاه آزاد/ هیات علمی به‌مثابه کارمند؟

همچنین دستورالعمل های جدید می گوید استادیاران مشمول رکود ۱ سال فرصت داده شده است که از رکود خارج شوند در غیر اینصورت تبدیل به ب خواهند شد. ساعات حضور خارج از ساعات تدریس بایستی باشد و در شرایط کرونا ۲ روز حضور الزامی است و بعد از کرونا حداقل ۴ روز استادان باید در دانشگاه باشند.

دستورالعملها می گویند رشته هایی که دانشجو ندارند از ترم بعد اساتیدشان ب خواهد بود و استادانی که طبق بخشنامه نوع کار خود را مشخص خواهند کرد و پس از تایید ناحیه دانشگاه بایستی به وظایف خود عمل کنند، در صورت عدم انجام وظایف و یا کوتاهی علاوه بر تبدیل شدن به نوع ب، پرداختی های مازاد نیز مسترد خواهد شد.

همچنین مدیران گروه های علمی نوع الف، ۲ روز تدریس، ۲ روز حضور و ۱ روز نیز بابت کارهای مدیرگروهی بایستی در دانشگاه حضور داشته باشند. براساس بندهای این شیوه نامه، عضو هیأت علمی نوع الف در ترم تابستان موظفی تدریس ندارد، اما فعالیت‌های علمی و پژوهشی تداوم می‌یابد.

استادان دانشگاه آزاد چه می گویند؟

تقریبا تمام استادانی که خبرآنلاین با آنها گفتگو کرده از اجرای این طرح ناراضی هستند. یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات که تمایل دارد نامش محفوظ بماند در این باره به خبرآنلاین گفت: به نظر می رسد مدیران دانشگاه آزاد به دنبال کاهش هزینه ها نیستند بلکه دنبال بهانه هستند و می خواهند استادان را اخراج کنند. طرح الف و ب در دنیا سابقه ندارد و آدمهای عجیب و غریبی آمده اند که می خواهند استاد دانشگاه را به عنوان یک کارمند ساعتی به خدمت بگیرند.

او در این باره می گوید: زمانی که استادان استخدام شده اند به عنوان هیات علمی آمده اند و عرف کار هیات علمی دانشگاه ها در تمام دنیا مشخص است. قاعدتا هیات علمی باید کلاس برگزار کند و در فعالیتهای پژوهشی دانشجویان مشارکت کند. این هیات علمی را نمی شود پشت یک میز نشاند و گفت تو فقط بنشین تا ساعت کارت پر شود. اگر همین استاد در دانشگاه دولتی عضو هیات علمی شود برای او اتاق و دفتر در نظر می گیرند و کارهایش را با دانشجویان هماهنگ می کند ولی در این طرح، استاد دانشگاه را مانند کارمندان اداری به خدمت گرفته اند که باید ساعت مشخصی را در طول هفته در دانشگاه به سر ببرد و حاضری بزند و اگر حاضری نزند، جریمه می شود.

یکی دیگر از استادان دانشگاه آزاد که در واحد شیراز تدریس می کند و او هم تمایلی برای معرفی خود در این گزارش ندارد می گوید: به نظر می رسد دانشگاه آزاد با هدف تصفیه مخالفان خود و استادانی که ساکت مانده اند این طرح را تصویب کرده است. نکته جالب اینجاست که طبق این طرح اگر استادی خودش انتخاب نکند که در گروه الف قرار بگیرد و به صورت تمام وقت در دانشگاه حضور داشته باشد دانشگاه اختیار دارد او را در گروه ب جا داده و به عنوان استاد پاره وقت با او برخورد کند.

بیشتر بخوانید

پذیرفته شدگان بدون کنکور دانشگاه آزاد معرفی شدند

تمدید مهلت نامنویسی در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

او دراین باره می گوید:حقوق استادان نوع ب حقوق نصف دیگر استادان دانشگاه آزاد و کمتر از یک چهارم حقوق معمول استادان هیات علمی دانشگاه های دولتی است.این بخشنامه استثمار واقعی نیروی متخصص و آموزش دهنده کشور است و باعث نارضایتی شدید استادان شده ولی آنها به دلیل اینکه اخراج نشوند، خیلی به صورت آشکار درباره این بخشنامه اعتراض نمی کنند.

استاد دیگری از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد که به او قول داده ایم نامش در این گزارش درج نمی شود، درباره این بخشنامه می گوید: طراحان این طرح احتمالا می دانند برخی افراد غیروابسته به تیم مدیریتی جدید و چهره های برجسته عضو هیات علمی این نوع رفتار با آنها را طاقت نمی آورند و نهایتا آنها به صورت قهری وارد گروه ب خواهند شد. لذا دست طراحان این طرح باز می شود تا آنها بتوانند دوستان جدید خود را به عنوان هیات علمی به دانشگاه بیاورند. به نظر می رسد یکی از اهداف این طرح آن است که آدمهایی که بیرون خط دارند را داخل دانشگاه بیاورند و کادرسازی برای آینده کنند.

او معتقد است: اکثر مدیران ارشد دانشگاه آزاد،عضو هیات علمی دانشگاه های دولتی هستند و آنجا حقوق کافی دریافت می کنند، در حالی که اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد چنین شرایطی ندارند و مجبور می شوند با این طرح نهایتا ۴ تا ۵ میلیون تومان درماه دریافتی داشته باشند. حالا طراحان بگویند آیا می شود یک نفر استاد دانشگاه با این پول زندگی کند؟

این استاد دانشگاه معتقد است: با طرح الف ب حتی برخی از همکاران ما به بهانه های مختلف جریمه شده اند و دریافتی آنها پایین تر از حقوق پایه اداره کار برای کارگر ساده آمده است ولی آنها هم قادر به اعتراض نیستند چون اعتراض به این طرح باعث می شود تبعات اعتراض مستقیما متوجه فرد معترض شود.

دانشگاه آزاد تابع چه مقررات استخدامی است؟

واقعیت این است که دانشگاه آزاد اسلامی تابع مقررات قانون کار یا قانون مدیریت خدمات کشوری و لشگری نیست. این دانشگاه وضعیت خاصی از لحاظ حقوق استخدامی و روابط کارفرما با کارکنان دارد. زیرا ماهیت این دانشگاه خاص است چون اساسنامه آن در خلال سالهای 65 و 66 به تصویب شورای انقلاب فرهنگی رسیده است و از آنجایی که مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی لازم الاجراست، بر این اعتبار اساسنامه این دانشگاه در حکم قانون و واجد اعتبار قانونی شناخته شده است.

برابر ماده 5 و 6 اساسنامه دانشگاه موسسه ای است غیرانتفاعی که درآمد های آن منحصرا صرف هزینه ها و پیشرفت و توسعه فعالیت های آن خواهد شد و دانشگاه تابع کلیه مقررات آیین نامه های مربوط به موسسات آموزش عالی غیر دولتی غیرانتفاعی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و بر حسب مورد وزارت فرهنگ و آموزش عالی یا وزارت بهداشت درمان درمان و آموزش پزشکی خواهد بود.

بند “ح” از ماده 12 اساسنامه دانشگاه آزاد هم اختیار و صلاحیت تصویب مقررات استخدامی اعضا هیات علمی دانشگاه و تعیین میزان حقوق و دستمزد و مزایای آنان را از وظایف هیات امنا قرار داده و بر این اساس دو آیین نامه قبلی حقوق و دستمزد اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد با نام آیین نامه استخدام هیات علمی تمام وقت و آیین نامه استخدامی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1371 به تصویب هیات امنا رسیده است.

از این رو از سال 1371 اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد دارای نظام حقوق منحصر به فردی از لحاظ ضوابط رابطه استخدامی و  نوع و میزان دستمزد خود هستند و به این ترتیب بخشنامه الف ب هم اعتبار قانونی دارد.

نکته اینجاست که دیوان عدالت اداری هم به این جهت که دانشگاه آزاد دستگاه دولتی یا عمومی مصرح در قانون تشکیل و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری نیست، به شکایات مربوط به این دانشگاه رسیدگی نمی کند و همه شکایاتی که درباره نظامها و مقررات این دانشگاه است باید در هیات امنای دانشگاه و پس از آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شود.

2347231

کد خبر 1530334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 130
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  من سالهاست کارمند دانشگاه آزاد هستم، به نظرم طرح خوبی داده شده، اکثریت استادهای دانشگاه آزاد ، سالهاست بی دلیل داره بهشون خوش میگذره، سرجمع با ساعات کاری کم چند برابر حقوق داشتندف تدریس شون هم ، جزوات از قبل آماده شده و پاورپویینت هایی تکراری است که اگه دانشجو سوالی بیش از آن داشته باشه چیزی نمیدونن، ساعات کاری کم باعث شده همه شون شغل های دوم و سوم هم داشته باشند، به جای اینکه وقت بیشتری برای دانشجو بزارن
  • ss DE ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   82 17
   سلام دوست عزیز خداییش طرح الف و ب را مطالع کردین ؟ شما که خودتون کارمند دانشگاه ازاد هستید ایا تا الان فیش حقوقی خودت و اساتید با ارگان های دیگه چک نکردین؟ ...ایا اصلا مزایای خودتون رو با سایر ارگان ها چک نکردین ؟ لطفا صادقنه جواب بدهید ؟ اصلا با این حقوق ناچیز در این شرایط بد اقتصادی میشه زندگی کرد؟
  • IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   46 77
   در تایید کامنت کارمند محترم دانشگاه، منم عرض کنم که اکثر ترفیع رتبه های هیات علمی های دانشگاه آزاد، کاملا بی منطق و غیرعلمی هست، مقالاتی را که دانشجویان تهیه میکنند (که البته اکثرا کپی هست)، به اسم هیات علمی ثبت میشه و ترفیع میگیرن، بدون اینکه برای مقاله کاری کرده باشن، پایان نامه ها هم که همه بدون بار علمی قوی همینطور، دانشگاه پول محور و شهریه محور همینه، فقط آمار در آن مهم هست، آمار تعداد دانشجو، تعداد دفاع، تعداد پایان نامه، البته یه اقلیت دانشجو استاد کاملا باسواد و ساعی هم هستن که بهشون احترام میزارم و مستثنی هستن
  • تصمیم درستی هست IR ۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   34 64
   در قانون دانشگاه، برای هر هیات علمی چیزی به نام موظفی داریم، یعنی ساعاتی که موظف هست در دانشگاه حضور داشته باشه، حالا چه سر کلاس، چه در اتاقش برای پاسخگویی دانشجو، از آنجا که برای استادها مانند کارمندها سیستم ورود خروج تعریف نشده، هیچ کدام شان این موظفی را رعایت نمیکنند ولی حقوق را کامل میگیرند، ولی کارمند اگه یک دقیقه کمتر بیاد از حقوقش کم میکنند. الانم که کرونا شده و کلاسها آنلاین که دیگه افتضاح، خدانکنه دانشجوی بیچاره یه کار حضوری با استادش داشته باشه، هیچ جا نمیتونه پیداش کنه، برای کلاس و جلسه دفاع کرونا را بهانه نبودنشون میکنند ولی مسافرتهای خارج کشور شون همیشه سرجاش هست، فقط در کلاس کرونا است؟ مسافرت عیب نداره؟
  • US ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   59 16
   عزیزی که میفرمایید سالهاست کارمند دانشگاه آزاد هستید.توجه بفرمایید که باطرح استثماری الف وب وتبدیل استاد به کارمند،شمابایستی بادانشگاه خداحافظی کنید.کاراستاد آموزش وپژوهش وتولید علم است انهم با حقوقی همسان با دانشگاههای دولتی نه تولید درآمد برای دانشگاه آنهم با یک سوم حقوق اساتید دانشگاههای دولتی.کجا زندگی میکنیم؟چرا با نخبگان اینچنین رفتار می کنید.بدانید وآگاه باشید که ما خسته نمیشویم.ماخواهیم ماند.اگر هدف حذف اساتید چندشغله است.با یک استعلام مشکل حل می شود.نه با خسته کردن بسیاری از اساتید که برای این دانشگاه ازجان مایه گذاشته اند.اندکی تفکر......
  • هیات علمی دانشگاه آزاد DE ۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   29 9
   بخشنامه الف و ب برای اعضای هیات علمی صادر شده است و طبیعتاً اساتید می توانند با توجه به وظایف استادی و همچنین وظایفی که در بخشنامه برای آنها محول شده است در این موضوع نظر بدهند.
  • نسرین IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   73 20
   دوست عزیز خیلی ممنون از اظهار لطفتون. یک کم وجدان داشته باشید بد نیست شبها و روزهایی که ما درس می خوندیم و شما در حال کیف و حال را درنظر بگیرید. همین الان هم شما ساعت 3 که تشریف می برید خونه دنبال زندگی و کار خودتون هستید. ما تازه کارمون از خوندن پایان نامه و ویرایش مقاله و طرح سوال و هزار چیز دیگه شروع میشه. البته بماند که حضور شما هم در دانشگاه خیلی ضروری نیست چون یا دارید معامله زمین و ماشین می کنید یا دارید صبحونه می خورید یا بخاطر نماز یک ساعت در اتاقتون بسته است. انصاف هم خوب چیزی هست. بجای اینکه عقده خودت را اینجوری خالی کنی یک کم فکر کن ببینی چرا شما کارمندی طهرانچی و یارانش به هیچ کس رحم نمی کنن حالا نوبت ما هست بعد میشه نوبت شما
  • نسرین IR ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   55 11
   دوست عزیز که می فرمایید دانشجو برای استاد مقاله می دهد. خود جنابعالی در دانشگاه هستید و سطح علمی دانشجویان را می بینید به نظر شما برعکس ننوشتید که اونها برای ما مقاله می دن نمونه اش خود شما کارمندان که همه الان از صدقه سری پذیرشهای بی در و پیکر دانشگاه دانشجوی دکتری یا ارشد هستید اصلا توانایی گذراندن دروستون را دارید که بخواهید مقاله هم برای اساتیدتون بنویسید.
  • استاد FR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   57 16
   کارمند عزیز اگر اساتید در دانشگاه نباشند ایا دانشگاه ازادی باقی میمونه که شما کارمندش باشید؟
  • استاد دانشگاه IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   52 4
   سلام عزیز دل، از فرم حرف های شما میشه فهمید که اهمیتی برای حقیقت قائل نیستی، شما مگر سر چند کلاس از اساتید عزیز و فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی نشستی که میگی اکثریت اساتید توانایی پاسخگویی به سوالات دانشجویان رو ندارند. در چند درصد از کلاسها شرکت کردی؟! دانشگاه آزاد اسلامی هم اساتید علمی و توانمندی داره هم دانشجویان علاقه مند به تحصیل. اگر همسان سازی حقوق اساتید و کارمندان دانشگاه ازاد اسلامی با دانشگاه های دولتی انجام شود، هیچیک از اساتید مشکلی با حضور تمام وقت در دانشگاه ندارند. قدری برای حقیقت و شرافت خود ارزش قائل باشید.
  • DE ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   4 4
   کارمند دانشگاه ازاد لطفا خسادت را کنار بگذارید در ضمن شما ساعت سه میرید خانه ولی استاد تا هشت شب دانشگاه میمونه ودرس میده
  • امید موسوی IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   3 5
   کار کادر اداری با هیئت علمی متفاوت هست .هیئت علمی درمنزل که هست تالیف مطالب درسی طرح سوال تصحیح اوراق تصحیح پایان نامه و نوشتن مقاله انجام می‌دهد. حالا اگر یک عده این را نمی بینند مشکل از هیئت علمی نیست. اعتبار هر مرکز علمی به مدرک و کارهای پژوهشی هیئت علمی است نه ساعت زنی ما به تبعیض و عدم درک ریاست کل دانشگاه از این جایگاه معترضی هستیم
  • ناشناس CA ۱۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   5 5
   لطفا شما بعنوان کارمند وظایف خودت رو انجام بده طرح البا ویژه اساتید هست نه کا رمندان . کی یاد خواهیم گرفت در باره مسائلی که اطلاع نداریم و به ما مربوط نیست اظهار نظر نکنیم هرچند که رنج معیشتی مشترک است چه کارمند و چ استاد .
  • IR ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   7 6
   به عنوان دانشجوی سابق دانشگاه تهران عرض می کنم باید این طرح در دانشگاه های دولتی هم اجرا بشه چون اساتید اصلا در محل کارشون حاضر نمیشدند و در پایان نامه هم کمکی نمی کردند و درس را هم گاهی به شکل پرزنتیشن به دانشجو واگذار می کردند و اصلا معلوم نبود برای چی اونجا هستند حالا دانشگاه ازادی ها خواهند گفت در دانشگاه ازاد اصلا اینطور نیست و فلان در حالی که همتون مثل هم هستید باید حضور غیاب شوید و ساعت حضور در دانشگاه هم از صبح باشه تا غروب کار شما پژوهش هست .و باید در دانشگاه حضور فعال داشته باشید همانطظور که دانشجو را حضور غیاب می کنید باید خودتون هم حضور غیاب شوید و نظارات رو کارتون باشه جزوات قدیمی عدم به روز رسانی درس و بی توجهی سر کار حاضر نشدن باید تمام بشه
  • IR ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   6 2
   طرح خوبیه، نمیدونم این کارمندا چه کار میکنن که همش دنبال حقوق و مزایا هستن؟ میخوای با حقوق کارمندی زندگی لاکچری بکنی؟ نمیشه کارمند باید زندگی کارمندی داشته باشه، دولت از جیب بقیه مردم در میاره میده به این کارمندا
  • بنده خدا US ۱۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   2 8
   من سالهاست از هیئت علمی دانشگاهمون عقده دارم و الان فرصت پیدا کردم تا خودم را خالی کنم.
  • IR ۱۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   7 7
   سلام.معلوم است کارمند نیستی.دل اونها هم خون است.از آن دانشجوها هستی که می خواهی الکی مدرک بگیری
  • هئیت علمی GE ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   5 4
   همکاران عزیز کاملا مشخصه که ایشون حتی کارمند دانشگاه هم نیستن یک چیزی شبیه منافق که قراره بین استاد و کارمندان دانشگاه تفرقه ایجاد کنه این موجودات جدیدا ظهور کردن مراقب باشین .
  • علی IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   5 4
   سلام دوست من مساله الف و ب موضوع هیات علمی هست نه شما کارمند عزیز. ضمنا، هیات علمی و کارمند رو در مقابل هم نبینید. زحمات یک عضو هیات علمی تحصیلکرده و نخبه را نیز با صحبتهای تلخ خود زیر سوال نبرید. شما هم اگر مایلید بروید و در فراخوان جذب هیات علمی شرکت کنید!
 • جعفری IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  65 90
  در مورد حقوقشون کاری ندارم اما چرا نباید ورود و حروجشان را ثبت کنند. حقوقشان را به دلیل حضورشان میگیرند و نباید در این زمینه فرقی با کارمندان داشته باشند. دانشگاه های دولتی ههم باید حضور و غیاب اساتید را جدی بگیرند.
  • IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   51 18
   سلام آقای محترمی که می فرمایید چرا حضور و غیابشون ثبت نمیشه. اتفاقا ما هم تاکید می کنیم اینکار انجام بشه بشرط اینکه مثل شمای کارمند وقتی ساعت کار تموم شد همه چیز را روی میزمون بذاریم تا روز کاری بعد. نه اینکه بعد از ساعت اداری بریم سراغ خوندن پایان نامه و مقاله و ... لطفا حد خودتون را بدونید و براساس میزان دانشتون نظر بدید شما که همینجوری مدرک گرفتید فکر می کنید اساتید هم مثل خودتون کار می کنند
 • IR ۰۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  37 84
  طرح خوبیه
  • محمود IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   3 3
   خوب است ولی بیکاری کارمندان را در پی خواهد داشت . کارمندان بنده خدا وقتی وظایفشان به هیات علمی سپرده شود چه خواهند کرد. عدم نیاز کارمندان در راه است.
 • ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  91 18
  این دانشگاه خود را پاسخگوی هیچ مرجعی نمی داند . شدیدترین فشارها روی کارمندان اعمال می شود . کمترین حقوق و مزایا مربوط به کارکنان این دانشگاه هست .
  • TR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   13 11
   دانشگاههای غیرانتفاعی رو ندیدی شما، هم ثبت حضور، هم موظفی بیشتر و حقوق کمتر از نصف دانشگاه آزاد
 • IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  44 10
  تاسف داره
 • امیرعلی IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  86 5
  ممنون بابت پوشش خبری الفبا فقط یکی از مشکلات ماست دانشگاه مدت هاست از سو مدیریت رنج می برد دانشجو و کارمند و استاد همه ناراضی هستند مجلسی ها هم میدانند مشکل کجاست ولایتی هم میداند هیچکس هم کاری نمی کند
 • آرزو امیدب PL ۱۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  56 10
  سلام، سپاس از خبر آنلاین که حق مطلب را در مورد بخشنامه الف و ب بیان نمودید. مشکل اساسی دانشگاه آزاد غیردولتی غیرخصوصی بودن آن است، اینکه تنها مرجع پاسخگو به معترضین، هیات امنای خود دانشگاه آزاد است که بیشتر از حفظ حقوق زیرمجموعه، به فکر حفظ موقعیت هیات رئیسه است. به عبارتی شکایت ما استادان، کارمندان و دانشجویان در محکمه ای قضاوت میشود که شاکی یک طرف، وکیل مدافع و دادستان و متهم طرف دیگر. #به_داد_اساتید_دانشگاه_آزاد_برسید
 • هیات علمی PL ۱۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  64 20
  دقیقا این مشکلات وجود دارد. در اقدامی جدید واحدهای دانشگاهی که به عنوان محل برگزاری کنکور هستند اعضای هیات علمی را موظف کرده اند تا سه روز به عنوان مراقب در جلسه حضور داشته باشند!. به راستی وظیفه یک هیات علمی چیست که اینها اینگونه برخورد می کنند!
  • محمود IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   1 3
   این ها هشدار به کارمندانی است که پول مراقبت جلسه و ... می گرفتند. حالا که هیات علمی ها کارهای اونا رو انجام بدهند، کارمندان چه خواهند کرد؟ تسویه و نیروی مازاد و قطع تمام اضافه کار و...در انتظار کارمندان است. آسیا به نوبت...
 • استاد دانشگاه آزاد US ۱۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  77 13
  استاد دانشگاه آزاد با چه امکاناتی باید درآمدزایی کند. مگر این روسا که حقوق خود را ۳۰۰٪اضافه کردند چه درامد زایی کردند آن را ارائه دهند تا ما هم یا بگیریم. با ۱۳ سال سابقه کار حقوق من ۴۷۰۰ است کدام سازمان را می شناسید که فوق لیسانس با ۱۳ سال سابقه ۴۷۰۰ بگیرد
 • موسوی IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  100 9
  این طرح هاشمی گلپایگانی است که بارها اعلام کرده دانشگاه باید پوست اندازی کند و ما میخواهیم جوانان مومن و انقلابی (دسته دوم یاران اتوبوسی) استخدام کنیم طهرانچی و معاونانش ادعای مشکل مالی میکنند ولی همزمان ۵۰۰ نیروی اتوبوسی نجومی بگیر وارد مجموعه میکنند روابط رانتی این عزیزان از پست دادن به همسران صاحب قدرت بدون در نظر گرفتن شایستگی مشخص میگردد
  • NL ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   13 44
   استادان غربزده باید اخراج شوند خصوصا ان هایی که از چین و روسیه انتقاد میکنند
  • NL ۱۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   38 1
   آقای مخالف استادان غرب زده، خودت چرا از وی پی ان غربی داری استفاده میکنی، ؟
 • US ۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  28 84
  متایفانه و باز متاسفانه بیش از ۸۰ درصد اساتید دانشگاه آزاد هیات علمی بودن شغل دوم و بلکه سوم آنهاست و هیچ اهمیتی به آموزش و پژوهش نمی دهند چون که اصلا فرصت تحقیق ندارند اکثر آنها در بازار ازاد مشغول به تجارت هستن آن هم از نوع آبدار ... چون بر خلاف اساتید دانشگاه های دولتی محدودیت فعالیت در بازار را ندارند و آزادانه از اسم هیات علمی بودن استفاده میکنند و برای خودشان اعتباری جمع میکنند و میزنند تو کار بازار و تجارت و واردات و صادرات ....!!! این اساتید متاسفانه آبرو و اعتبار استاد دانشگاه را در جامعه زیر سوال برده اند ...!!!
  • IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   26 4
   افراد که اینگونه نظر می دهند بهتر نیست کمی از خدا بترسند! بله برخی شغل دوم دارند مثل کار در تاکسی اینترنتی. چقدر هم نان و آب دار است. بترسید از روزی که بابت این حرفها حق الناس یقه شما را بگیرد. واقعیت وضعیت اسفناک کارکنان دانشگاه آزاد است. مدیران هم با ایجاد تفرقه بین کارکنان دنبال حفظ جایگاه خود هستند
 • سعید DE ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  67 11
  به داد کارکنان دانشگاه آزاد برسبد. آقای طهرانچی و معاونین ایشون ظلم را به نهایت رسانده اند.
 • مهدی US ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  76 6
  سلام ، بخدا قسم در دانشگاه ازاد دارد ظلم اتفاق می افتد ، و متاسفانه هیچ کس فریاد رس نیست چون اقای ایکس که در راسش است مورد اعتماد نظام است.....بالاخره خدایی هست...
 • استاد دانشگاه آزاد IR ۱۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  57 7
  سلام. متاسفانه تیم مدیریت فعلی دانشگاه آزاد برای اهداف خاصی آمده اند، هدف اصلی آنها کاهش تعداد اعضای هیات علمی است و برای اینکار بخشنامه الفبا را صادر کردند. برای اینکه استاد نوع الف باشد شرایط بسیاری گذاشته آمد از حضور تا انجام کارهایی که وظیفه استاد نیست، از امضای تعهد کتبی تا تعهد درآمدزایی ، بعد از این همه شرط و شروط حداکثر ۲ میلیون به حقوق استاد اضافه میشود. تا سال ۹۹ دریافتی مربی ۵ میلیون و استادیار ۷ میلیون بود. حتی با افزایش حقوق استاد نوع الف، دریافتی استاد معادل نصف یا یک سوم همتای خود در دانشگاه دولتی است. درضمن از بخشنامه و بند های آن چنین بر می‌آید که این بخشنامه بیشتر جنبه تهدید دارد و اگر استاد دست از پا خطا کند به نوع ب تبدیل میشود ، استاد نوع ب به نوعی استاد درجه دو محسوب میشود و از حقوق او ۲ میلیون کم میشود ، با توجه به عملکرد تیم مدیریت فعلی دانشگاه آزاد بعید نیست که پس از مدتی اساتید نوع ب اخراج شوند.توجه کنید که حقوق مربی نوع ب ۳ میلیون و استادیار نوع ب ۵ میلیون خواهد شد در حالیکه موظفی آنها با موظفی که پیش از این بخشنامه انجام می‌داده اند تغییری نخواهد کرد!
 • رضوی IR ۱۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  27 57
  خدایی بذار بیان دیگه. مخصوصا بچه های ارشد و دکتری باید کلی در به دری بکشن تا 1 ساعت استادو پیدا کنن.
  • NL ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   30 5
   من و دوستام که در دانشگاه ازاد فوق لیسانس گرفتیم خیلی راحت به استادانمان دسترسی داشتیم ممکن بود در دانشگاه ازاد نبینمشان ولی در دانشگاهی دیگر که درس میدادند راحت پیدایشان میکردیم و برامون وقت میگذاشتند
  • عضو دانشگاه آزاد US ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   32 2
   آقا یا خانم محترم آیا تا به حال از خودتون پرسیدین که استادان دانشگاه آزاد چرا در دانشگاه حضور ندارند ؟ آیا اتاقی دارند که در آنجا مستقر شوند؟ یا باید در محوطه دانشگاه میز و صندلی بگذارند و به مشکلات دانشمویلن رسیدگی کنن؟
 • استاد FR ۱۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  88 12
  با سپاس از خبر انلاین نحوه برخورد دانشگاه با اساتید، خارج از شان و منزلت اساتید است .
 • IR ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  40 81
  اساتید دانشگاه آزاد اکثرا خارج از دانشگاه فعالیت دارند از جمله در بنگاههای ماشین و مسکن. اصلا نمیشه تو دانشگاه پیدا کرد اساتید را. این طرح از یه جهتهایی برای هر دو طرف خوبه
 • استاد IR ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  95 10
  من با اینکه الف هستم و افزایش حقوق داشتم ولی بشدت با این طرح مخالفم چون هر لحظه ممکنه من را به دلایل واهی به گروه ب بفرستند و دوم اینکه از پس وظایف محوله به گروه الف برنمیام.‌ وظیفه من تدریس و پژوهش بوده نه درآمدزایی برای دانشگاه.‌
 • سس DE ۱۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  74 9
  از مسولین رده بالای نظام خواهش می کنم یک بار هم که شده برای یک ساعت پای درد دل اساتید و کارمندان دانشگاه ازاد بنشینند! اگر نا حق می گفتند دیگه توجهی نکنند ....درست نیست که صدای اعتراض ما از تلویزیون بیگانه پخش شود و صدا سیما یک بار صدای اعتراض فرزندان این ملت بیان نکند.....
 • ss DE ۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  54 4
  از مسولین رده بالای نظام خواهش می کنم یک بار هم که شده برای یک ساعت پای درد دل اساتید و کارمندان دانشگاه ازاد بنشینند! اگر نا حق می گفتند دیگه توجهی نکنند ....درست نیست که صدای اعتراض ما از تلویزیون بیگانه پخش شود و صدا سیما یک بار صدای اعتراض فرزندان این ملت بیان نکند.....
 • مجید IR ۱۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  22 1
  نگارنده محترم سلام در سطور پایانی مطلب آمده است: طبق بند "ح" ماده 12 اساسنامه تصویب مقررات استخدامی....و تعیین میزان حقوق و دستمزد....اعضای هیأت علمی دانشگاه از وظایف "هیأت امنا" می‌باشد و بر این اساس آیین نامه استخدامی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1371 به تصویب "هیأت امنا" رسیده است. اما نگارنده در پاراگراف بعدی نوشته است: "به این ترتیب بخشنامه الف ب هم اعتبار قانونی دارد". لازم به ذکر است که بخشنامه الف و ب و همینطور بخشنامه های متمم آن مقررات استخدامی و نحوه همکاری جدیدی را و همینطور هم روش جدیدی برای تعیین میزان حقوق اعضای هیأت علمی را وضع کرده‌اند که این بخشنامه ها توسط ریاست دانشگاه و مرکز جذب و امور هیات علمی دانشگاه صادر شده‌اند، که کاملا برخلاف بند "ح" اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد که این مهم را به هیأت امنا محوّل نموده است. پاینده باشید
 • فاطمه مرادی IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  45 5
  تو را به خدا یکی جلوی اینهمه بی عدالتی رو بگیره یه استاد دانشگاه که این همه درس خونده عمرش رو گذاشته باید سه میلیون حقوق بگیره تو این وضعیت اقتصادی جامعه..
  • سید IR ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   8 37
   خوب عزیزم مجبورت نکردن اگر کاردیگه بلدی یا علی،
 • ا.ع IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  41 17
  حکم استادیار با مدرک دکتری تخصصی، زیر ۷ میلیون ! الان پایین ترین حقوق کارمندی با مدرک لیسانس از این بیشتر است!
 • هیات امنا IR ۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  37 3
  واقعا وضعیت سازمانها، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی که به صورت هیات امنایی اداره میشن اسفناک و خنده داره. قانون نقض برده داری در آمریکا قرن هاست وضع شده ولی تو ایران در جاهاییکه داعیه علم و تخصص دارن برده داری توسط هیات امنا رواج دازه. وا اسفا بر این مملکت. سازمان تحقیقات و ٱموزش کشاورزی هم دقیقا همینطوره. کاش مدیریت هیات امنایی کلا از بین بره و همه راحت شن. آمین
 • معین الرعایا US ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  32 33
  شما واقعا خیال کردید آزاد دانشگاهه؟ بهتر بود اسمش را میذاشتید دانشسرای هاشمی و شرکا. معذرت میخوام اما مرحوم آقای هاشمی با شش کلاس سواد حتما در حدی نبود که بخواد دانشگاه تاسیس کنه. الانش هم دانشگاه نیست. یه عده معلم هم برای تدریس جذب کرده و آنها هم برای کلاس خودشان میگن استاد دانشگاه آزاد هستیم. بالاخره به حقوق آزاد نیاز دارن. دانشگاه اونی هست که امثال مرحوم دکتر مجتهدی و دکتر حسابی تاسیس میکردن
  • IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   35 10
   دمت گرم رئیس الرعایای پر ادعا. قشنگ معلومه جای شش کلاس سواد دعواهای انتخاباتی هنوز میسوزه که اینجا اومدی با هاشمی تسویه حساب می کنی. مهم اینه هاشمی در مقایسه با رئیسی اگه دو کلاس هم سواد داشت اما در نتیجه نشست و برخاست با تکنوکرات های دانشگاهی کلی تجربه و ایده داشت نه مثه شماها با حلقه یاران کارنابلد و پرهزینه تون
 • محسن رزمجو IR ۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  43 4
  یک استاد که باید کار فکری و علمی نماید باید حداقل از نظر معیشت و زندگی در سطح قابل قبولی باشد. والله مدیران دانشگاه آزاد یا یکی از مدیران ارشد نظام فقط یک ساعت را به اساتید دانشگاه آزاد اختصاص دهند تا صحبتهاي آنها را بشنوند. آیا یک مدیر نباید صحبتهاي مجموعه زیر دستش را بشنود. اساتید دانشگاه آزاد مشکلات عدیده ای دارند. لطفا لطفا لطفا به مسولان انتقال دهید. با تشکر بابت درج خبر
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  16 40
  طرح خوبی است .چون استادان دانشگاه افتادند تو کار ساخت وساز و تدریس شده شغل دوم و سوم انها
 • IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  13 38
  هیات علمی دانشگاه ازاد اصلا حضور ندارند در دانشگاه وتدریس شده شغل دوم وسوم برای انها این طرح باید اجرا بشه عالیه
 • محسن IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  28 2
  حق التدریس ها رو کاهش دادند و ساعات تدریس هیات علمی ها رو به طور غیر رسمی افزایش دادند میگویند ۲۳ تا ۲۵ واحد تدریس کنید ساعات حق التدریس هم بیش از ۱۰ سال هست پرداخت نمیشود. منت میزارن که به حساب بدهی منظور می شود یعنی حق الزحمه ساعتی ۸ تومان را شاید ۲۰ سال دیگه پرداخت می کنند.
 • leyla IR ۱۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  39 1
  بورسیه صفر درصدی که یک قران پرداختی نداشته الان باید جریمه پرداخت کند، ایا تمام رشته ها میتواند در ۴ سال دکتری تمام کنند ؟ من شب و روز کار کردم ولی بدشاسی و تعویض استاد راهنما باعث شده مدت زمان کمی طولانی شود ایا من مقصر این بی قانونی هستم که استاد راهنما هر مرحله که بخواهد میتواند دانشجو را رها کند ؟ جانمان از این هم ظلم به ستوه امده است
 • محسن IR ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  34 5
  هیات علمی، هم باید تدریس کند، هم پژوهش انجام دهد هم به دنبال درآمدزایی باشد. به دنبال طرح و دوره های برون دانشگاهی باشد .. در واقع هیچ برنامه روشنی ندارند و به طور کاملا واضح به دنبال بازخرید اجباری و اخراج اساتیدی هستند که بیش از ۲۰ سال از عمرشون رو به تحصیل پرداختند. موضوع بازخرید اجباری را چندماه پیش آقای دکتر تهرانچی در صدا و سیما مطرح کردند. جناب آقای دکتر تهرانچی که از جاهای مختلف حقوق دریافت می کنند و مجموع دریافتیشون قطعا بیش از ۱۰ برابر دریافتی هیات علمی دانشگاه آزاد هست چطور به دنبال سیاست برده داری اساتید به قول خودشون بزرگترین دانشگاه حضوری جهان هست. حقوق هیات علمی زیر خط فقر است.
 • محمد IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  41 3
  من از جمله کارکنانی هستم که حدود یک سال چندماهی هست که بازنشست یا بازخرید شدم بخشنامه براساس سالی ۶۰ روز به من تعلق می گرفت که این مسولین فعلی دانشگاه آزاد حق و حقوق من را براساس ۳۰ روز حساب کردن خدا ازتون نگذره که حق زن و بچه من را خوردید خدا جای حق نشسته انشاالله به همین زودی زود به سزای اعمالتون خواهید رسید از مسولین ذیربط هم تقاضای رسیدگی دارم .
  • بنده خدا US ۱۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   0 0
   همکار شما در کامنت اول میگه دانشگاه آزاد گل و بلبل هست و فقط اساتید ناراضی هستند.
 • IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  11 40
  واقعا اساتید دانشگاه ازاد را دیگه نمیشه در دانشگاه پیدا کرد فقط جهت دریافت وام ومزایا پیداشون میشه اکثرا زدند تو کار بساز وبفروش
 • محسن امینی IN ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  32 4
  متاسفانه تیم حاکم بر دانشگاه آزاد با طرحهای غیر کارشناسی که ده ها متمم برای پوشش نقاط ضعف آن تاکنون داده شده و با برخوردهای تحکم آمیز، غیر آکادمیک و دافعانه، آبروی دانشگاه آزاد و اساتید این دانشگاه را به بازی و تمسخر گرفته اند.
 • حسن CA ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  45 1
  لطفا پای طهرانچی را از روی گلوی ما کارکنان دانشگاه آزاد ( بویژه اساتید بورسیه ) بردارید!
 • IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  28 9
  دانشگاه در پیتو گل بگیرند بهتره! شده نان دانی مدیران خاص سیاسی و صدور مدرک بی پشتوانه!
 • بهزاد IR ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  36 4
  کسی که براحتی در مورد یک استاد با یک پاورپوینت و پیدی اف صحبت میکنه بدونید استاد نیست یک فردی که با استاد کینه دارد . مقاله نیوتن ۱ صفحه دستنویس بود و نظریه انشتاین ۱۲ صفحه اگر اینطوری حساب کنید کل مقالات تخصصی پزشکی یکساله در جهان در یک دی ودی جا میشود. اون فایل زیاد مهم نیست ان چبزی که باید تدریس شود مهم است و جالبه اینکه کسی که لیسانس دارد یا هنوز مدرک لیسانس نگرفته چطور میتونه در مورد علم یک استاد با مدرک دکتری نظر بده شما وقتی ماشینت را تعمیرکار میبری روی نظر استادکار نظر میدید تازه اگر هم اشتباه کرده باشه بازهم جرات نمی کنید چیزی بگید اونوقت در مورد استاد..... البته در هر شغلی ادم خوب و باسواد و بیسواد وجود دارد کسی منکر نمیشه ولی ایننباید نسبت به هم جمع بسته بشه . دانشگاه آزاد تا چند سال پیش هر هیات علمی یا رییس واحدی که طرح درامد زایی ارائه میکرد توبیخش میکرد و میگفت کار شما آموزش است و فقط و فقط و حق ندارید بنگاه راه بندازید دوستان حافظه تاریخی تان پاک شده مگر؟
 • استاد IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  35 3
  در همه جای دنیا، هطات علمی دانشگاه بالاترین شان و منزلت را دارد . طهرانچی فقط دنبال تضعیف جایگاه اساتید هست تا بتونه اول اساتید، و بعد کارمندان را اخراج و با دوستان خودش جایگزین کنه
 • رامین IR ۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  22 36
  بهرحال اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد سطحشون پایینه و در دانشگاههای ضعیف درس خوندند. بنابراین حقشون نیست مثل هیات علمی های دانشگاه دولتی که الان حداقل حقوقشون بیست میلیونه دریافتی داشته باشند. هیات علمیهای دانشگاه ما، هر سه مقطع را از دانشگاههای دولتی تهران و توجه کنید روزانه گرفتیم. شاید در چندسال اخیر هیات علمی آزاد هم از بچه های فارغ التحصیل دانشگاههای دولتی تهران باشند اما بالای نود درصد اینطور نیست. مثلا دانشگاه آزاد مرکز استان ما، حتی یک نفر فارغ التحصیل زبده از دانشگاه دولتی تاپ (مثل شریف، تهران و امیرکبیر و علم و صنعت) نداره.
 • سارا IR ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  12 0
  این ظلم است و خداوند خودش اجازه ظلم به اساتید دانشگاه آزاد نمی دهدو به زودی گشایش حاصل میشود. مدیران با افزایش چند صد درصدی حقوق خود دنبال کاهش و حذف اساتید دانشگاه آزاد هستند.
 • نگین ن IR ۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  36 4
  سلام من عضو هیات علمی دانشگاه آزاد هستم که تمام مقاطع تحصیلی ام رو در دانشگاههای سراسری تهران خوندم. زحمتی که من میکشم کم از زحمت هیات علمی دانشگاه سراسری نیست چون قراره همان مطالب را به دانشجویانی به مراتب ضعیفتر تفهیم کنم لذا خودم رو محق میدونم که حقوق برابر با اونها داشته باشم البته به شرط کار برابر. عزیزانی که با نام کارمند پیام گذاشتن نادانسته نادانی کردند و قضاوت نادرست کردن. چون احتمالا نمیدونن که هیات علمی دانشگاه سراسری با کار کمتر از ما، حقوقی بیش از دو برابر ما دریافت میکنن. اصل مسئله این بود که ما هیات علمی دانشگاههای آزاد به حقوق ناچیزمون معترض شدیم و اربابان خواستند با بخشنامه الفبا این اعتراض رو در نطفه خفه کنند.
  • رامین IR ۱۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   0 0
   رشته شما چی بوده و هر سه مقطع را دولتی خوندید؟ ضمنا روزانه یا شبانه؟
 • مریم IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  26 1
  طرح خوبی است اما به شرطی که حقوق استاد دانشگاه آزاد با حقوق اساتید دانشگاه سراسری همسان باشد نه اینکه با همان مقدار حضور دریافتی نصف اساتید دانشگاه های سراسری پیام نور و فنی حرفه ای داشته باشد نه اینکه از حقوق آبدارچی یک نهاد دولتی کمتر باشد
 • یک آگاه اندیش IR ۱۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  3 25
  طرح الف و ب طرح بسیار خوبی است که از پتانسیل های اساتید محترم استفاده مفید کرده و اساتیدی که علاقه ای به تلاش و همکاری ندارند را در گروه ب قرار می دهد. متاسفانه سالهای زیادی است که بسیاری از اساتید هیچ خروجی مناسب علمی نداشته اند و به چند ساعت حضور ناچیز در کلاس عادت کرده اند
 • افشین مروتی JP ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  18 0
  متاسفانه مسولان به حرف و درد و دل اساتید گوش نمیدهند. کافی است فیش حقوقی اساتید رو با مسولان دانشگاه آزاد مقایسه کنید. آقایان مسول میفرمایند وضع مالی دانشگاه خوب نیست ولی حق مسولیت خود را ۳۰۰ درصد زیاد میکنند. شهریه های دانشجویی را افزایش میدهند ولی همه اساتید بابت حق التدریس و راهنمایی و مشاوره و کاراموزی از دانشگاه چند سال است طلب دارند (قابل توجه دانشجویان عزیز). حقوق اساتید دانشگاه آزاد معادل حقوق کارمندی سایر ارگانها و یک سوم حقوق اساتید دانشگاههای دولتی است. مشخص نیست مسولان دانشگاه آزاد چرا این مشکلات را نمیبینند.
 • سید IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  6 24
  دانشگاه ازاد خصوصی است و قوانین خاص خودش را داره چه ارتباطی به ملت داره بعدش شماها اون موقعی که با زد وبند رفتید استاد شدی
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  7 16
  مورد داریم هیات علمی دانشگاه آزاد که دکتراش هم از دانشگاه آزاد گرفته ... در به در دنبال پارتی بود تا بورسیه بشود که شد چون پول تحصیلشو نداشت و بعد هم با پارتی جذب شد .. الان بعد از ۸ سال دریغ از انتشار یک مقاله ... خودش میگه هیچ علاقه ای به تدریس و پژوهش نداره ... چون که الان اصلا احتیاجی به پولش نداره و زده تو کار بازار و رستوران و پوشاک و خرید و فروش ملک و اتومبیل ... یه پا دلال حرفه ای شده واسه خودش ...!!!
 • استاد دانشگاه آزاد IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  14 5
  عزیزی که میفرمایید سالهاست کارمند دانشگاه آزاد هستید.توجه بفرمایید که باطرح استثماری الف وب وتبدیل استاد به کارمند،شمابایستی بادانشگاه خداحافظی کنید.کاراستاد آموزش وپژوهش وتولید علم است انهم با حقوقی همسان با دانشگاههای دولتی نه تولید درآمد برای دانشگاه آنهم با یک سوم حقوق اساتید دانشگاههای دولتی.کجا زندگی میکنیم؟چرا با نخبگان اینچنین رفتار می کنید.بدانید وآگاه باشید که ما خسته نمیشویم.ماخواهیم ماند.اگر هدف حذف اساتید چندشغله است.با یک استعلام مشکل حل می شود.نه با خسته کردن بسیاری از اساتید که برای این دانشگاه ازجان مایه گذاشته اند.اندکی تفکر......
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  9 9
  دانشگاه آزاد محل صدور فارغ التحصیلان بی کیفیت است . هشتاد درصد کلاسهای آن باید بسته شود . برای صدق نوشته لطفا به کارنامه کنکور دانشجویان مراجعه شود. اختصاصی گروه ریاضی زیر بیست درصد . در هفتاد درصد قبولی ها
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  22 5
  حقوق هیات علمی در مقایسه با دولتی بسیار بسیار ناچیزه. این میزان تفاوت تاکنون سابقه نداشته.
 • علیزادگان IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  24 0
  اساسنامه دانشگاه باید تغییر یابد. استاد و کارمند نجیب دانشگاه جانشان به لبشان رسیده و زندگی ها در آستانه فروپاشی است. دانشجوها هم راضی نیستند. تهرانچی با یاران اتوبوسی اش باید بروند و فردی از خود دانشگاه به عنوان رییس انتخاب شود.
 • ZA ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  15 11
  کلا تاسیس و ادامه فعالیت آن لکه ننگی است بر دامن آموزش عالی کشور ... در کنار پایین بودن سطح علمی خودش و تسری آن به دانشگاه های دولتی زمینه مشکلات اخلاقی زیادی را برای جامعه ایجاد کرد و برخی از واحدهای دانشگاهی به اسامی خاصی مشهور شدند .... حدود ۱۰ سال قبل استاد دانشگاه آزاد که خرش هم خیلی میرفت و برای خودش شرکت واردات مواد آزمایشگاهی داشت با نشان دادن عکسهای غیراخلاقی به دانشجویان دختر زمینه دار در محل کار خود در داخل دانشکاه و اغفال آنها به بهانه نمره دادن به پارتی های شبانه دعوت میکرد و آخر ماجرا ... !!!
 • منصوره امینی IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  28 2
  این طرح طرح استثمار هیات علمی است
 • منصوره امینی IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  27 5
  متاسفانه کارمندان محترم از محدود کردن اساتید خوشحالند آیا خیلی از این کارمندها مدرکشون را از همین اساتید نگرفته اند این کارمندهای خوش خیال نمی دونند که بعد از اساتید نوبت خود آنها میشه
 • حقوق 5 تومنی IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  35 0
  والا ما حاضریم اگه حقوق و امکاناتمون مثل دانشگاه های دولتی باشه هرروز هفته بریم دانشگاه. منتهی اینا جا و مکانی برای استقرار اساتیدشون ندارند. دوم اینکه بعد از 12سال استخدامی تازه حقوق ما شده 5تومن. ایا اقای طهرانچی و هاشمی گلپایگانی حاضرند فیش حقوقی و دریافتی خودشون از دانشگاه ازاد رو اعلام کنند؟ اینا که داعیه خداشناسی و انقلابی گری دارند و خودشون رو مفسر تفکر شهید مطهری می دانند
 • هیات علمی دانشگاه آزاد DE ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  17 0
  در حالی که حقوقی در حدود یک سوم همکارانشان در این دانشگاهها دریافت می کردند. چندین سال است که می توان گفت افزایش حقوقی در دانشگاه آزاد انجام نشده است و بخشنامه الف و ب، همین حقوق ناچیز را برای اعضای ب کمتر کرد و برای اساتید گروه الف نیز (که باید علاوه بر وظیفه هیات علمی چند وظیفه دیگر را -که در هیچ جای دنیا وظیفه استاد دانشگاه نیست- بر عهده بگیرد) عملاً افزایش حقوق را به دنبال ندارد و در ضمن، ممکن است طبق نظر مدیران دانشگاه به زودی در گروه ب نیز قرار بگیرد. امنیت شغلی اساتید به شدت کم شده است. متوسط حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد (صرف نظر از الف و ب) 5 میلیون است!!!!!
 • خسرو US ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  23 0
  استادان و کارمندان دانشگاه آزاد حقوق بسیار پایینی دریافت می کنند. از ما استادان انتظار دارند درامدزایی کنیم! کجای دنیا اینگونه است؟ حتی مسوولین دانشگاه ازاد از اینکه ما در یک گروه مثلا تلگرامی مطالبات صنفی خودمان را پیگیری کنیم ناراحت می شوند و پیغام می دهند که از فلان گروه خارج بشویم. اسم دانشگاه، ازاد است اما دریغ از فضای باز و آزادی. شاید باور نکنید اما حقوق کارمندان و استادان این دانشگاه تقریبا همطراز با حقوق کارگران محترم است.
 • کاربر IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  8 23
  استادان بیسواد دانشجویان بیسواد باهم هماهنگی داره
 • آیهان IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  23 0
  تیم مدیریتی اتوبوسی دانشگاه آزاد با اجرای بخشنامه الف و ب هدفی جز ایجاد نارضایتی و اخراج اساتید را ندارد. مدیران رانتی دانشگاه آزاد حقوق های نجومی می گیرند و به هیچ نهادی هم پاسخگو نیستند. #به_داد_اساتید_دانشگاه_آزاد_برسید #عزل_طهرانچی_معاونین
 • کتایون IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  13 9
  کارمندانی ک فوق لیسانس دانشگاه ازاددارند بیسواد استاددانشگاه ازاد شده اند واقعا مسخرهه فقط برای پرستیژ همشون بیسواد
 • IR ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  3 20
  این طرح باعث میشه مفت خوری کم بشه و درست کار کنن طبیعیه وقتی سطح دانشگاه ازاد از دولتی کمتره حقوقشونم کمتر باشه
 • گمنام IR ۱۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  17 0
  استاد دانشگاه آزاد نون ندارد، اختیار مکان گزینی ندارد، مشمول قانون کار نیست، نمی داند از کی و به کجا شکایت کند، دفتر و دستک در دانشگاه ندارد، با کلی سابقه، امنیت شغلی ندارد، زندگی شون درب و داغون شده، کسی گوش شنوایی نداره و ما موش آزمایشگاهی برای نیروهای اخراجی ارگان های دولتی هستیم که هی بخشنامه های استرس زا را بر ما تحمیل می کنند
 • مصطفی عبدالهی RO ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  17 1
  متاسفانه بخش نامه کاملا ظالمانه و قرون وسطایی است و با روح عدالت بسیار فاصله دارد .
 • .. IR ۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  6 11
  حقوق همه توی دانشگاه آزاد کمه ولی بخشنامه الف و ب غیرمنطقی نیست. در همه دانشگاه های دنیا هم معموله. استاد دانشگاه معلم مدرسه نیست که فقط درس بده و پول بگیره. این بخشنامه ضمن تاکید بر حضور ۳۲ساعته طبق حکم حقوقی، از اساتید خواسته که وظایفشان را انجام دهند نه بیشتر. برای دوشغله ها هم عوض اخراج، این امکان را فراهم کرده که ضمن پرداخت بیمه کامل، حضور و فعالیت ناقص داشته باشند. کجاش بده؟ مشکل عادت اساتیدی....عادت ندارند....
  • IR ۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   1 0
   جدا؟؟ اونوقت خود جناب مدیر درامدزاییش تو کدوم پروژه بوده که از من توقع داره برم با فلان شرکت قرارداد ببندم بیارم پولشم تقدیم اینا کنم؟؟؟ من وظیفه ام مشخصه تدریس و پژوهش
 • حسین عطایی IR ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  18 0
  محمد صالح هاشمی گلپایگانی باید تفحص شود. فقط در اسفند ماه به زور به اساتید 3000000000 تومان کتاب بینش مطهر فروخته است؟!!!!!! ایشان خود نه مقاله دارد نه فرد علمی هست و مسدول هیئت علمی شده است!
 • احمدی IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  26 1
  ازخبر انلاین سپاسگزارم که صدای کمک خواهی و مظلومیت اساتید دانشگاه ازاد را به گوش مردم رساند.
 • استاد دانشگاه آزاد GB ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  24 0
  اگر استاد در دانشگاه آزاد حقوق مناسب بگیرد چرا باید شغل دوم داشته باشد انقدر حقوق کم است که عده ای مجبورند شغل دیگری برای گذران معاش اختیار کنند
 • شیرین میر محمدی IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  36 0
  سالها هییت علمی بدلیل تعداد بالای دانشجو تا 10 ساعت اضافه تدریس انهم کلاسهای 60 الی 80 نفره را اداره کرد تا کار گروه درسی روی زمین نماند. 5 سال راهنمایی و داوری پایان نامه انجام دادیم گفتند پول حق الزحمه نداریم نگذاشتیم کار دانشجو روب زمین بماند. با هزینه شخصی مقاله درژورنال های خارجی برای اعتبار دانشگاه چاپ کردبم گفتند پول تشویقی نداریم. سالها با وجود ترم تابستانی مرخصی ما راغیر قانونی سوزاندند. له روی خود نیاوردیم. حالا کهذکمی افت دانشجو داریم همه برای ما حساب و کتاب می کنند. دانشجو بر اساس اعتبار هییت علمی های دانشگاه تصمیم به تحصیل در آن دانشگاه میگیرد نه نام فلان رییس سازمان و دیگر دوران سکوت ما در برابر حق کشی تمام شده است
 • یه آدم عادی IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  7 28
  طرح عالی
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  0 0
  سلام اینطور نیست استاد با مرتبه مربی الف شده و این ماه همه ی اضافه ها بهش تعلق گرفته ولی من که چندسال درگیر دکترا بودم اما الان هنوز به لطفا سختیهای چاپ مقاله نتونستم مدرکم بگیرم یا باید تعهد بدم که تا تلریخی که نمیدونم مدرک بیارم یا باید ب بشم و بگم غلط کردم که دکترا خوندم . بسیار سالهای سختی گذروندم
 • ناشماس GB ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 1
  در خصوص الف و ب کردن اساتید مگر بین کارمندی که باید از 7صبح تا 4بعد از ظهر در محل کار خود حاضر باشد چه تفاوتی هست کارمند از صبح تا بعد ظهر سر کاره اون وقت نصف حقوق هیات علمی رو میگیره خدا راضیه یا چرا باید هیات علمی نزدیک دو سال به دانشگاه سری نزنه اون وقت حقوق بالا هر ماه به حسابشون ریخته بشه والا منی که کارمند دانشگاه هستم فکرشم دیونم میکنه در صورتی که همه هیات علمی از بیکاری شغل دوم و سوم دارن
 • As IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  0 0
  طرح خیلی خوب و پخته ای هست. این طرح باید در دانشگاه های وزارت علوم که اتفاقاً اساتیدش حقوق های خیلی بالا می گیرند حتماً اجرایی بشه.
 • هیات علمی دانشگاه IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 1
  همیشه تا یاد دارم ما هیات علمی ها خاردر چشم کارمندان بوده ایم و هستیم. انشالله هم طرح همسان سازی اساتید دانشگاه آزاد با اساتید دولتی اعمال خواهد شد و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی از حسادتتتت خواهند ترکید.
 • محمود IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  0 0
  من هم فکر می کنم طرح خوبی است. فقط مشکل این است که خیلی از کارمندها باید کار دیگری پیدا کنند چون با اجرای این طرح به آن ها نیازی نخواهد بود و وظایف اندک آن ها توسط استادان انجام خواهد شد.
 • عضو هیات علمی IR ۱۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  0 0
  تا زمانی که امکانات مناسب و اتاق شخصی برای اعضای هیات علمی در نظر گرفته نشه به شدت طرح ظالمانه ایست. همین دیروز لپ تاب یکی از همکاران بی نوای مارو که دزدیدند. ظلم پایدار نیست
 • سما IR ۱۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 0
  سپاس از خبرآنلاین بخاطر انعکاس واقعیت های زندگی پر از درد و رنج هیات علمی دانشگاه آزاد
 • IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  0 0
  در اینجا رو هم می بندن
 • خانواده ی هیئت علمی CA ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  0 0
  دوست محترم کارمند همه ما روزی دانشجو بودیم و اساتید بنا برحدیث من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا ولی نعمت ما هستن اینکه من کارمند در مقام کارمند بودنم قرار بگیرم و درباره ی مشکلات خودم سخن بگویم بهتر است .
 • FR ۱۶:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  0 1
  خود اساتید دانشگاه آزاد بهتر از هر کسی میدونند که کیفیت لازم تدریس و پژوهش ندارند ... در برخی از واحدهای پرت و نیمه پرت اساتید با مدرک دکترا در حد لیسانس سواد ندارند و حتی دانش غلط رو آموزش میدهند بعد خودشان در همان واحدها دانشجوی دکترا تربیت میکنند که دیگه باید اینها رو تماشا کنید و به علم و دانششون بخندید و بعد به حال آموزش عالی مملکت گریه کنید !!!
 • امیرعلی IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 0
  با تشکر از خبرگزاری خبر انلاین متاسفانه بعد از این همه اعتراض اساتید و کارمند روسای دانشگاه حاضر نیستن بیان با این کارمندان و اساتیدشون صحبت کنه ... کجای دنیا اینطوریه..اینا بنیان علم و دانش نابود کردن و نه تنها روسای فعلی ولایتی و طهرانچی مقصر هستن بلکه رییس جمهور ...مجلس هم در این ویرانی علم و دانش ودانشگاه هم مقصر هست.
 • ناشناس CA ۱۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 0
  کارمندی که با چند تا اکانت واردشدی و یک تنه داری اسلتید رو می کوبی این رو بدون همسر من فارغالتحصیل دانشگاه علامه هست که حتی نام دانشگاه بر زبانت سنگینی می کند می دانی که دانشجوهای علامه علامه هستن و از بد روز گار عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد شده بهتر است اول حرفت را مزه کنی بعد مزه پرانی خودم هم فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستم از همینجا بر دست اساتیدم بوسه می زنم قدر ولی تعمت هایت را بدان .
 • حمید US ۱۶:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  0 0
  سلام. به نظر شما برداشتن گام عملی برای احقاق حقوقمون بهتر از این تقابل استاد - کارمندی نیست؟ در این زمینه اساتید دانشگاه آزاد به جهت نخبگانی باید پیش قدم باشند.
 • رحمانی IR ۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  0 0
  دانشگاه آزاد حیات خلوت و گروکشی سیاسیون شده و هرطرحی بدنبال شکست دانشگاه آزاد طراحی می شود ،اساتید دانشگاه آزاد براساس مقالات علمی و رتبه هایی که در سطح ملی و جهانی ارزیابی شده و توانست سیاست های رشد سواد در سالهای 70 و 80 را ارتقا بدهد امروز محاکمه خواهد شد که چرا باعث شکل گیری یکی از مولفه های مدرن وطبقه متوسط شده .امروز دانشگاه چند هزار متر و چند هزار هکتار ساختمان دارد و چقدر ارزش مالی ،مادی و معنوی همه ی اینها مدیون کارکنان و اساتید از کسی که بعنوان رفت گر کارکرده و تا اساتید محترمی که وقتشان را در پویایی دانشگاه آزاد گذارنیده اند و امروز هم وظیفه دانشگاه آزاد است به دید مساوات طلبی حقوق هیات علمی را باسایر دانشگاه ها اجرا کند و حقوق کارکنان نیز براساس تورم افزایش دهد اگر این کار نکند دانشگاه آزاد به عقب گردی خواهد رسید که این میرثچل ساله از بین خواهد رفت و مقصر اصلی آن طراحان این طرح و طرح هایی دیگر بوده که آینده دانشگاه را پیش بینی نکرده اند و یادشن بماند با طرح افزایش دانشگاه غیر دولتی ،بی ثباتی در مدیریت دانشگاه آزاد و غیره دانشگاهی که امید این جامعه بوده به سمت ناکجا می برد
 • غلام US ۱۷:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 1
  استاد دانشگاه یعنی کسی که راحت ترین راه ممکن رو برای کسب درآمد انتخاب کرده چطور توقع دارن در شرایطی که همه ی مردم ایران دارن با بدبختی زندگی میکنن و سعی میکنن کار کنن و تولید کنن این عزیزان فقط با روخونی کردن یک متن سر کلاس حقوق آنچنانی داشته باشند؟ جوری صحبت میکنید انگار در دانشگاه ها برای آینده کشور کاری میکنید. در حال حاضر نگهبان دانشگاه آزاد مشغله شغلیش بیشتر از استاد دانشگاه هست که اصلا هفته ای یک بار هم تو ایام کرونا نمییومدن ولی پول میگرفتن اگر عدالتی هست اصلا نباید بشون حقوق بدین
 • استاد IR ۱۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 0
  چرا مجلس و دولت برای بی قانونی در دانشگاه ازاد کاری نمی کنند چرا حقوق روسای دانشگاه ازاد 300درصد زیاد شده اما حقوق اساتید نبایدزیاد شود
 • هادی IR ۱۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  2 0
  بی پولی دانشگاه کاملا مشخصه. یک کسایی دکتری قبول شدن امسال که بنده میشناسم که دست چپ و راستشو تشخیص نمیده
 • قاسم فیروزنیا IR ۱۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 0
  اساتید محترم این کامنت هایی که به اسم کارمند دانشگاه علیه اساتید مطلب می نویسند کارمند دانشگاه نیستند و تیم رسانه ای و فضای مجازی تهرانچی و روابط عمومی دانشگاه آزاد هستند که با اسم کارمند دانشگاه از این طرح حمایت می کنند و تفرقه انگیزی می کنند. متاسفانه این تیم مدیریت دانشگاه آزاد هر کاری می کنند و دروغ و تخریب ابزار کارشان است.
 • یک هیأت علمی دانشگاه آزاد IR ۱۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  0 0
  -اولا که این طرح مثال "تفرقه بینداز و حکومت کن" هست به نظر من چون بین کارمندان با هیأت علمی و شاید بین خود هیأت علمی ها اختلاف ایجاد کرده است. باید هم حقوق کارمندان و هم هیأت علمی متناسب با دانشگاه سراسری افزایش یابد. - لطفا اگر در رابطه با شرایط کاری هیأت علمی نمی دانید سخن نگویید. ممکن است ما حضور فیزیکی کمتری داشته باشیم، ولی من شخصا 3 روز کلاس آنلاین دارم و باید در کنار آن کار نگارش و ویرایش مقالات، پایان نامه ها، پروپوزال ها و طرح درس و سوال، تصحیح برگه ها و... را هم انجام دهم. به غیر از این وقت برای پژوهش بگذارم . بنابراین به مراتب بیش از آنچه شما حضورا در دانشگاه به عنوان یک کارمند وقت می گذارید وقت گذاشته می شود. من و بسیاری از همکارانی که در نزدیکی خود سراغ دارم حتی شغل دوم هم نداریم. بنابراین قضاوت ناعدلانه نفرمایید. شما به دنبال حقوق از دست رفته خودتان باشید نه اینکه جلوی احقاق حق ما را بگیرید.
 • حسن IR ۱۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 0
  شما همیشه همه چیز را نصفه و نیمه می‌بینی؟ کسی از حضور در دانشگاه ناراضی نیست. شما بهتر است بخشنامه را بخوانید و اگر از طرف طهرانچی و دار و دسته اش نیستی درست قضاوت کن. من 25 سال در این به اصطلاح دانشگاه هیات علمی هستم و مدارکم را هم از دانشگاه های معتبر دولتی گرفته ام. مشکلات ما در ارتباط با این بخشنامه و حواشی این است: دانشگاه حق ندارد به استاد بگوید باید سالی حداقل ۱۲ ملیون درآمد زایی کنی تا به تو یک سوم دولتی حقوق بدهیم. دانشگاه باید تابع قانون کار یا خدمات کشوری باشد. مدیران دانشگاه که از دولتی ها هستند اخراج شوند اساتید باید همانند سایر دانشگاهها اتاق و آزمایشگاه و امکانات پژوهشی داشته باشند دانشجویان دانشگاه بویژه تحصیلات تکمیلی باید در دانشگاه جا و حضور داشته باشند و در دسترس استاد. دانشگاه نباید به دانشجو به چشم مشتری نگاه کند و استاد را مجبور به انعطاف و تساهل در نمره و .. کند. دانشگاه میداند کدام عضو هیات‌علمی چند شغله است و می‌تواند عذر او را بخواهد نه آنکه شرایط غیر منطقی برای همه بوجود آورد. اگر دانشگاه مشکل مالی دارد چرا بیش از ۲۰۰۰ هیات‌علمی جدید با گرایش خاص سیاسی استخد
 • بورسیه غمگین IR ۱۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  2 1
  من 15 سال است هیات علمی تمام وقت هستم و هیچ شغل دیگری هم ندارم. عاشق شغلم هستم. دانشجوی ترم 11 دکترا هستم و بورسیه صفر درصد. در حین تحصیل صاحب فرزند شدم و مادر هستم و الان در فرآیند داوری مقاله هستم. در حکم من هیات علمی ب شده ام و دریافتی این ماه سه میلیون و هفتصد شده است. الان هم باید شهریه بپردازم هم حقوقم کم شده است و هم در معرض لغو قرارداد بورس هستم و باید جریمه پرداخت کنم. لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه امیرکبیر دارم. لطفا کاری کنید که این بخشنامه لغو شود به هر کس حقوقم را می گویم به من می خندد.
 • علی IR ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 1
  کلا اساتید به حضور بی‌نظم در دانشگاه عادت دارن و اگه اجبار به حضور بشن ناراحت می شوند. ۸۰, درصد اساتید در واقع معلم هستند چون به جز یه جزوه تکراری چیزی ندارن ولی از نام استاد استفاده می کنند و حقوق می گیرند . که البته در وزارت علوم تعداد این اساتید تا دلت بخواد زیاده. اینها با نام اساتید بزرگ دانشگاهها دارن حقوق و نون می خورن
 • راحیل IR ۱۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 1
  به نظر من که بهترین کار را انجام دادند . با این کار برای انجام پایان نامه بهتر می توان با اساتید ارتباط برقرار کرد
 • استادیار هیات علمی IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  0 1
  حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد یک سوم الی یک چهارم هیات علمی دانشگاه سراسری هست. بزرگترین دانشگاه جهان اسلام،... واقعا مشکوک است، یه عده میخوان این پرچم برافراشته را پایین بکشند...از انقلابی ها درخواست همکاری داریم جهت جلوگیری از این اجحاف. خداقوت #همسان_سازی_حقوق_دانشگاه_آزاد_با_وزارتین #به_داد_اساتید_دانشگاه_آزاد_برسید #در_دانشگاه_آزاد_چه_خبر_است
 • IR ۲۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  0 0
  یه اتاق اختصاصی برای استاد در دانشگاه آزاد وجود نداره عین دبیرستان و مدرسه همه اساتید یجا جمع میشن علوم تحقیقات شم دیدیم همین بود دانشجو اگه کم شده باید به سمت بین المللی شدن برن از خارج هم پذیرش بگیرن یسری دانشگاهای پشت کوه هم تعطیل کنن. هر کیم از جاش بلند شده یه مدرک دادن دستش
 • ناشناس BG ۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 0
  ننگ بر مسوولین دانشگاه آزاد. تو رو خدا از این مجموعه برید بیرون و دست از سر اساتید بیچاره بردارید.
 • IR ۲۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 0
  مسئولین محترم لطفا نظارت و کمک نمایید کارکنان و اعضاء هیات علمی دانشگاه مظلوم هستند .
 • حسینی IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  2 0
  اساتید را کارمند می کنند که کارمندها را اخراج کنند کارمندهای عزیز نوبت شما هم می رسد
 • IR ۲۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  0 0
  فعلا تو این منلکت دانش را به سخره گرفته اند با فروش مدارک اموختن به فراموشی سپرده شده
 • علی IR ۲۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
  1 1
  سلام هیات علمی شخصی هست که مطابق استاندارد جهانی باید ساعت کاری کمتر داشته و به مطالعه بپردازد شما ها مدعی هساگتید خوش میگذره شخصی میگه در اتاقش؟ هنوز نمیدونه در دانشگاه ازاد استاد اتاق نداره کارمند کارمنده هیات علمی هیات علمی قاضی قاضی، کارمند دادگاه کارمند نماینده مجلس نماینده کارکنان مجلس کارمند و.... حالا شما ها فقط میخواین در دانشگاه ازاد حقوق برابر باشه؟؟ کارمند کار تکراری انجام میده استاد وطیفه دیگه ای داره اینا همه دنیا تعریف شده حالا شما میاین تحلیل یک ادم غیر مطلع انجام میدین؟؟ درمورد ترفیع سخت ترین دانشگاه دانشگاه آزاد هست چشمتونو باز کنین