راه اندازی سامانه مکاتبات الکترونیکی در استان سمنان بمنظور تسهیل و تسریع در فرآیندهای اداری

‍ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از راه اندازی سامانه مکاتبات الکترونیکی برای ارسال و دریافت مکاتبات مراجعین خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، معصومه عزیزی با بیان این مطلب گفت: با توجه به بخشنامه سازمان اداری واستخدامی کشور با موضوع موظف بودن دستگاه های اجرایی برای ارسال و دریافت مکاتبات مراجعین حقیقی و حقوقی از طریق کلیه کانال های ارائه خدمت، جهت پاسخگویی به نیازهای ارباب رجوع و بمنظور کاهش مراجعات به دستگاه های دولتی ، سامانه مکاتبات الکترونیکی به نشانی اینترنتی emokatebe.ir در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی که به شبکه دولت دسترسی ندارند قرار گرفته است.

 وی افزود: هدف از راه اندازی این سامانه کاهش خطرات ناشی از مراجعات حضوری و کاهش حداکثری همه­گیری کرونا ویروس و رعایت پروتکل های بهداشتی می باشد و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی این امکان را خواهند داشت مکاتبات و درخواست های خود را به مقصد دبیرخانه های دستگاه های متصل به شبکه دولت ارسال نمایند.

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: این سامانه امکان ارسال نامه های عادی اشخاص را بصورت برخط و از طریق رایانه یا تلفن همراه فراهم آورده است و مکاتبات ارسالی از این طریق توسط دبیرخانه ی انتخاب شده دریافت و برای اقدام به واحد مربوطه ارجاع می شود.

 معصومه عزیزی اظهار داشت: این سامانه فرآیندهای اداری را تسهیل و تسریع می نماید و نظام پاسخگویی نیز بهبود خواهد یافت و در وقت و هزینه های پستی صرفه جویی می شود.

48

کد خبر 1530400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =