آغاز یازدهمین «جشنواره کتابخوانی رضوی»

محمد طاهریان از آغاز یازدهمین دوره «جشنواره سراسری کتابخوانی رضوی» در استان خبر داد و گفت: مهلت شرکت در این جشنواره تا یکم آبان ماه امسال می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در دیدار با کتابداران ضمن بیان اینکه یازدهمین جشنواره کتابخوانی ‌رضوی هم‌زمان با سراسر کشور در استان سمنان آغازشده است بیان داشت: این جشنواره تا یکم آبان ماه امسال ادامه دارد.
وی افزود: علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند در رشته‌های نقاشی، داستان‌نویسی، پویش کتاب‌خوان، مسابقه چهارگزینه‌ای، قصه‌گویی، پویش برای امام زمان (عج) و شعر سرایی باهم رقابت کنند.
 طاهریان بابیان اینکه منابع معرفی‌شده در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی شش عنوان کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگ‌سال» معرفی‌شده است، اضافه کرد: در رده «کودک» (۴ تا ۱۲ سال، متولدین ۱۳۸۸-۱۳۹۶) کتاب‌های «زندگی امام رضا (ع)» اثر سید مهدی مهاجرانی از انتشارات کتابک و «مجموعه ۱۴ معصوم: امام زمان (ع)» اثر زهرا عبدی از انتشارات جمکران معرفی‌شده است. کودکان علاقه‌مند می‌توانند در دو رشته نقاشی و پویش کتاب‌خوان به ازای هر دو کتاب، شرکت کنند.
 وی افزود:در رده سنی نوجوان (۱۳ تا ۱۷ سال، متولدین ۱۳۸۳-۱۳۸۷) کتاب های «برای ضامن آهو، ۵۵ پرسش و پاسخ درباره امام رضا(ع) و زیارت ایشان» اثر غلامرضا حیدری ابهری از انتشارات به نشر و «ده قصه از امام زمان(عج)» اثر فریبا کلهر از انتشارات قدیانی، منابع یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی خواهد بود. نوجوانان می توانند در شش رشته نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه ای، شعرسرایی، پویش برای امام زمانم و قصه گویی به ازای هر دو کتاب شرکت کنند.
مدیرکل‌کتابخانه های‌عمومی استان سمنان با اشاره به این مطلب که همچنین «چشمه های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا(ع)» اثر محمد هادی زاهدی از انتشارات به نشر و «پرسش و پاسخ های دانشجویی: مهدویت (دوران ظهور)» اثر رحیم کارگر از انتشارات معارف، منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رده سنی جوان بزرگسال (بالای ۱۸ سال) خواهد بود و بزرگسالان می توانند در شش رشته پویش کتابخوان، چهارگزینه‌ای، شعرسرایی، داستان کوتاه (داستانک، دل نوشته و متن ادبی)، تولید آثار هنری، قصه گویی شرکت کنند اظهار داشت: کتابداران علاقه مند می توانند در بخش مروّجان فرهنگ رضوی و نیز نویسندگان و ناشران علاقه‌مند می توانند در بخش چاپ و انتشار شرکت کنند.
طاهریان خواستار شرکت آحاد جامعه در رده‌های سنی متفاوت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شد و گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.samakpl.ir در مسابقات آنلاین این دوره شرکت کنند.

48

کد خبر 1530404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =