تولید انرژی خالص نیروگاه نکا به حدود ۳ میلیارد کیلو وات ساعت رسید

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا گفت: با رشد ۱۹ درصدی، تولید انرژی خالص نیروگاه نکا از مرز دو میلیارد و ۷۱۶ میلیون کیلو وات ساعت گذشت.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، محسن نعمتی اظهار داشت: نیروگاه شهیدسلیمی نکا در سه ماه ابتدای امسال حدود دو میلیارد و ۷۱۶ میلیون و ۶۰ هزار کیلووات ساعت انرژی تولید کرد.
وی افزود: مجموع انرژی خالص نیروگاه در سه ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشت.
نعمتی با اشاره به اینکه در سه ماه اخیر بالغ بر ۷۰ درصد انرژی تولید شده در واحدهای بخاری و حدود ۳۰ درصد در واحدهای بلوک سیکل ترکیبی بدست آمده است، تصریح کرد: با توجه به دشواری و حساسیت بسیار زیاد نگهداری و بهره برداری از واحدهای این نیروگاه با گذشت بیش از ۴ دهه کارکرد، بدلیل قدمت و عمر بالای تجهیزات، حفظ آمادگی واحدهای این نیروگاه برای تولید پایدار انرژی کار آسانی نیست.
 وی تاکید کرد: با توجه به نیاز شبکه برق کشور و علیرغم همه محدودیت‌های موجود بویژه در شرایط سخت مقابله با ویروس کرونا، با همدلی و تلاش جهادی و شبانه روزی کارکنان نیروگاه، در حال حاضر تمامی واحدهای نیروگاه جهت تولید پایدار برق و گذر از پیک مصرف با آمادگی کامل در مدار تولید قراردارند.
نیروگاه شهید سلیمی نکا با ۴ واحد بخاری به ظرفیت هرکدام ۴۴۰ مگاوات، ۲ واحد گازی ۱۳۷.۶ مگاواتی، یک واحد بخار سیکل ترکیبی با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و دو واحد توربین انبساطی ۹.۴ مگاواتی در مجموع با ظرفیت منصوبه ۲۲۱۴ مگاوات نقش موثری در پایداری شبکه سراسری برق کشور دارد.
 

48

کد خبر 1530446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =