۱۲ نفر
۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۹
مظلومیت و اقتدار مقام رهبری

سال های 1354 و 1355 با گسترش فعالیت های ساواک و عوامل رژیم شاه همراه بود. آن روزها بحران فرهنگی و تشدید تضادها و تعارضات در ایران در اوج خودش قرار داشت.

در همان ایام در چهارشنبه اول اردیبهشت 1355 سیلی خروشان شهرستان قوچان را فراگرفت و براساس آمار رسمی 1315 خانه ویران و 2335 بنای مسکونی نیز آسیب دید.
در چنین شرایطی سیدی شیک پوش، خوش اخلاق و جذاب به نمایندگی از امام خمینی(ره) مسئول کمک رسانی به سیل زدگان قوچان گردید. او کسی نبود جزء سید علی آقای خامنه ای، شاگرد نامدار امام در خراسان که آن روزها مقیم مشهد بود.
اولین بار آیت الله خامنه ای را در جمع دوستان مشهدی اش در قوچان ملاقات کردم که مشغول هماهنگی برای رفع مشکلات سیل زدگان بودند.
همزمان عوامل رژیم شاه نیز اقدامات سیاسی و تبلیغی گسترده ای را جهت بهره برداری رژیم از شرایط سیل آغاز نموده و سعی می کردند در رسانه ها برای شاه و حکومت، مانور سیاسی و تبلیغی داشته باشند.
بخاطر دارم جمعی از طلاب خراسان با محوریت آیت الله خامنه ای از محل مسجد جامع و حوزه علمیه قوچان وسایل و امکانات اولیه را در اختیار مردم سیل زده قرار می دادند. در مواردی دیده می شد که برخی از سیل زدگان که تحت تاثیر تبلیغات رژیم قرار گرفته بودند گمان می کردند کمک های اهدایی از جانب رژیم شاه است.
این مطلب را یکی از دوستان خدمت آیت الله خامنه ای نماینده اعزامی از سوی امام (ره) گزارش کرد و ایشان فرمودند در هنگام توزیع کمک ها میان سیل زدگان، اگر فردی از عوامل ساواک یا نیروهای شهربانی و ژاندارمری حضور نداشتند، برای مردم توضیح دهید که کمک های اهدایی از جانب امام خمینی مرجع تقلید در تبعید ایران است.
با این حال، عوامل ساواک همین مقدار تحرک حق خواهانه و واقع گرایانه را تحمل نکردند و با شدت پیگیر اخراج نماینده امام از قوچان شدند.  
ماجرای سیل قوچان موجب آشنایی و ارتباط من با آیت الله خامنه ای شد و من که مجذوب شخصیت علمی، اخلاقی و انقلابی ایشان قرار گرفته بودم، از آن زمان تاکنون در عرصه های مختلف در خدمت مقام رهبری (ادام الله بقائه) بوده و هستم.
قبل از انقلاب با حضور در جلسات روشنگری آیت الله خامنه ای در مسجد کرامت و پس از انقلاب نیز در قالب حزب جمهوری در انجام فعالیت های تشکیلاتی و سیاسی و هم بعنوان شاگرد از محضر درس ایشان بعنوان یک استاد اثرگذار فکری بهره برده ام.
علاوه بر اتفاق پیش آمده در سیل قوچان، یک بار دیگر نیز شاهد مظلومیت معظم له بودم. به خوبی بخاطر دارم در دوران دفاع مقدس، در شب عملیات بیت المقدس2 در منطقه کردستان عراق یکی از نمایندگان تهران که قبل از انقلاب با رژیم شاه و ساواک نیز همکاری می کرد و بعنوان سخنران در میان رزمندگان حضور یافته بود، در میان سخنان خویش علیه آیت الله خامنه ای صحبت کرد، و من نیز که طاقتم سرآمده بود از میان جمعیت بپاخاستم و بخشی از سوابق و فعالیت های ناسالم او در دوران طاغوت را با صدای بلند بازگو کردم که موجب دستپاچگی آن شخص و اعتراض رزمندگان به وی و حمایت آنان از آیت الله خامنه ای شد.
آن سال ها را می توان اوج مظلومیت حضرت آقا در دوران پس از انقلاب دانست. بعد از اتمام عملیات خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و ماجرای اتفاق افتاده در شب عملیات را برای ایشان بازگو کردم و ایشان فرمودند من مساله را به زمان واگذار می کنم و زمان همه چیز را آشکار خواهد کرد.
اتفاقات غمبار و در عین حال سازنده برای ایشان و دیگر شاگردان امام ادامه داشت و همانطور که می دانیم، در چنین روزی (6/4/1360) آیت الله خامنه ای در مسجد ابوذر مورد هدف کینه منافقان قرار گرفت و ترور شد و روز بعد از آن (هفتم تیر) شهید مظلوم بهشتی و گروهی از یاران امام در انفجار دفتر مرکزی حزب  جمهوری اسلامی در سرچشمه تهران به شهادت رسیدند.
از آن تاریخ تاکنون دقیقا چهل سال گذشته است و تقدیر الهی بر این بوده که این استاد مظلوم و در عین حال مقتدر ما بعنوان رهبر مردمی نظام و چهره ای آینده نگر و اثر گذار، حضور ثمر بخشی در ایران عزیز داشته باشد.
آخرین اقدام بدیع،  سازنده و امیدآفرین ایشان تزریق واکسن ایرانی  کرونا بود.
رهبری داهیانه و پشتیبانی های ایشان از دانشمندان جوان باعث پیشرفت کشور در حوزه های مختلف به ویژه در جنبه های علمی مانند تولید واکسن کرونا برای ایران گردید بطوریکه کشورمان در سال جاری بعنوان ششمین کشور تولید کننده واکسن کرونا در دنیا شناخته شد.
این کار معظم له، امید و باورمندی جوانان را در داخل و تحیر کشورهای مطرح دنیا در خارج را به ارمغان آورد. جا دارد مردم ایران و آیندگان بدانند که رهبری این بزرگ مرد باعث غرور و سربلندی ایران بوده و هست.  
 کسی که دست راست خود را در ترور نافرجام ششم تیر ماه سال 1360 از دست داده بود در چهارم تیرماه سال 1400، آستین دست چپ خویش را به نشانه اعتماد به علم جوانان وطن و سربلندی ایران بالا زد و در عمل ثابت کرد هیچکس مثل او حامی همه جانبه ایران و سربلندی وطن نبوده است و باید گفت: «تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد/ وجود نازکت آزرده گزند مباد»

* نماینده پیشین مشهد و مشاور و نماینده وزیر آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان

کد خبر 1530502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =