تودیع و معارفه مدیران‌ یک اداره‌کل سازمان سینمایی

حسین انتظامی، تفاهمنامه توسعه همکاری‌های سینمایی ایران با چین را از مهم‌ترین اقدام‌های به ثمر رسیده اداره‌کل امور جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل سازمان سینمایی دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با پایان ماموریت روح‌الله حسینی، مدیرکل امور جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل سازمان سینمایی، بابک رضایی به عنوان سرپرست این اداره کل منصوب شد.

در آیینی که به همین مناسبت امروز (سه‌شنبه ۸ تیر) برگزار شد، حسین انتظامی با تقدیر از زحمات روح‌الله حسینی گفت: «بازخوردهایی که در این مدت از سینماگران و فعالان حوزه بین‌الملل درباره ایشان گرفتیم انصافا موجب افتخار سازمان سینمایی بود. از آخرین اقدامات آقای حسینی که با همکاری با رائد فریدزاده انجام دادند، تفاهمنامه توسعه همکاری‌های سینمایی ایران با چین بوده است که مدت زیادی پیگیر آن بودند و بیماری کرونا آن‌را به تاخیر انداخته بود. اما با توجه به ظرفیت‌های بالای بازار چین که یک حرکت راهبردی برای سینمای ایران خواهد بود، خوشبختانه به نتیجه رسید.»

رییس سازمان سینمایی ادامه داد: «همچنین کار ارزشمند و مشترک دیگر شورای بین الملل سازمان سینمایی بود که ضوابط را مشخص و منتشر کردند. به خاطر ظرفیت پیش‌بینی پذیری که ما از شفافیت به دنبال آن هستیم که همه تکلیف‌شان را بدانند و این‌که ما از چه جشنواره‌هایی و از چه حضورهای بین‌المللی حمایت می‌کنیم و نوع انتخاب‌هایمان به چه شکلی است.»

وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه جشنواره‌های داخلی گفت: «در بحث سازماندهی مجوزها و خدمات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادغام هایی صورت گرفت اما تکلیف این‌که به چه جشنواره هایی وبا چه شرایطی مجوز می دهیم و اینکه حمایت ها به چه شکلی صورت می‌گیرد هم ضوابطش در شورای جشنواره ها مدون شد.»

 انتظامی ادامه داد: «از آقای رضایی خواستیم سرپرستی دفتر امور جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل را برعهده بگیرند. امیدوارم با روحیه تعاملی که در سازمان سینمایی بی‌نظیر است ، توجهات تداوم پیدا کند و ایشان کار را با قدرت بیشتر پیش ببرند.»

تودیع و معارفه یکی از مدیران‌کل سازمان سینمایی

روح‌الله حسینی هم در این جلسه با بیان این‌که سعادت داشتم نزدیک به ۸ سال افتخار همکاری با سازمان سینمایی را داشته باشم و کل این سال‌ها برایم یک کلاس درس بزرگ بوده است گفت: «این تجربیات باعث شد امروز که قراراست به دانشگاه برگردم و در کلاس درس حاضر شوم و پژوهش کنم با یک نگاه بازتر و واقع بینانه‌تر و بر روی کار دانشگاهی و علمی متمرکز شوم.»

وی ادامه داد: «این سعادت نصیب همه ما دانشگاهی ها نمی‌شود تا از نزدیک آن‌چه در حوزه اجرا در دستگاه های دولتی می‌گذرد را لمس کنیم . خدا را شکر می‌کنم و خوشحالم طی این سال‌ها درسازمان سینمایی و سینما دوستانی پیدا کردم که از این به بعد می‌توانم روی آن‌ها حساب کنم. به ویژه از آقای انتظامی تشکر می‌کنم که ۲ سال پیش به من اعتماد کردند و بعد از اتمام کار مدرسه ملی، بلندنظرانه فرصتی را فراهم کردند تا پایان کار من در سینما ختم به خیر شود و من امروز با یک اطمینان خاطر از سازمان سینمایی خداحافظی کنم.»

تودیع و معارفه یکی از مدیران‌کل سازمان سینمایی

در ادامه بابک رضایی در سخنانی اظهار کرد: «تلاش می‌کنیم مجموعه‌ای که با کمک آقای حسینی مورد توجه و لطف اهالی سینما و همکاران در سازمان سینمایی قرار گرفت از این به بعد هم همان شرایط را حفظ کنیم و اهدافی که برای دفتر جشنواره‌ها و همکاران بین‌الملل تدوین و طراحی شده است را به منصه ظهور برسانیم.»

در این جلسه، سعید رجبی‌فروتن، رمضانعلی حیدری‌خلیلی، محمد رحمتی (معاونان سازمان)، علیرضا تابش (مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی) و رائد فریدزاده (معاون بین‌الملل این بنیاد) سخنانی را مطرح کردند.

محمد حمیدی‌مقدم (مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی)، لادن طاهری (مدیرفیلمخانه ملی ایران)، بهمن حبشی (مدیرکل دفتر نظارت بر تولید فیلم)، علی احمدی ناقدی (مدیرکل دفتر توسعه فناوری و سینمایی)، جعفر انصاری‌فر (مدیرکل دفتر مطالعات توسعه دانش و مهارت‌های سینمایی)، محمدعلی دولتی (مدیر حراست)، مسعود نجفی (مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی) و میلاد شکرخواه (مدیر روابط عمومی فارابی) از دیگر حاضران در این جلسه بودند.

۵۷۵۷

کد خبر 1530504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =