«علی توفیق» سرمربی جدید تیم بسکتبال مردان پالایش نفت آبادان شد

«علی توفیق خطاب» بازیکن آبادانی و اسبق تیم ملی بسکتبال ایران هدایت تیم بسکتبال مردان پالایش نفت آبادان را برای فصل آتی رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور به عهده گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان،  علی توفیق خطاب متولد سال ۱۳۴۷ در آبادان و دارای مدرک دکترای مدیریت ورزش است که بیشتر دوره‌های تخصصی مربیگری بسکتبال و دوره‌های تخصصی مدیریت ورزش را گذرانده و مدرس فدراسیون بسکتبال و عضو سندیکای مربیان جهانی WABC و سندیکای ملی مربیان ایالات متحده آمریکا NABC است.

وی که هدایت تیم‌هایی همچون پتروشیمی ماهشهر و دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ برتر در کارنامه وی به چشم می‌خورد در بین سال‌های ۱۳۶۴ تا ۱۳۸۰ در تمامی رده های ملی (نوجوانان، جوانان، دانشجویان، بزرگسالان و نیروهای مسلح) به عنوان بازیکن حضور داشت.

کسب عنوان قهرمانی غرب آسیا با تیم ملی نوجوانان و جوانان به عنوان سرمربی و قهرمانی غرب آسیا با تیم ملی بزرگسالان به عنوان مربی بخشی دیگر از افتخارات  سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان است.

توفیق خطاب؛ همچنین مدتی را به عنوان کمک مربی تیم بسکتبال BCI Edge در لیگ تابستانی آمریکا حضور داشته

هرچند در روزهای گذشته باشگاه پالایش نفت آبادان با چند بازیکن شاخص بسکتبال کشور به توافق ضمنی و اولیه رسیده اما قرار است این سرمربی ظرف یکی دو روز آینده اسامی بازیکنان مد نظر خود را جهت جذب، به باشگاه پالایش نفت آبادان اعلام کند.

46

کد خبر 1530567

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =