دلیل حذف کرواسی از یورو از زبان سرمربی اسبق تیم ملی ایران

دنیای ورزش تورنتو نوشت: میروسلاو بلاژوویچ، سرمربی سابق تیم ملی کرواسی به تحلیل شکست این تیم برابر اسپانیا پرداخته است.

تیم ملی کرواسی در دیداری فراموش نشدنی و دراماتیک در حالیکه در دقایق پایانی دو بار دروازه اسپانیا را باز کرد و کار را به تساوی کشاند، در نهایت برابر این تیم مغلوب شده و با رقابت های یورو ۲۰۲۰ وداع کرد. حالا میروسلاو بلاژوویچ، در گفت و گو با ژلکو یانکوویچ، روزنامه نگار کروات در مورد دیدار به یادماندنی کرواسی- اسپانیا صحبت کرده است.

میروسلاو بلاژوویچ گفت: "من تنها کسی نیستم که این باخت را بسیار دشوار می دانم. ما انتظار یک شاهکار را داشتیم و کاملا واضح است این اتفاق رخ نداد. وقتی خودتان را مقصر بدانید، کنار آمدن با شکست سخت تر است. پیروزی در این دیدار می توانست مردم کرواسی را خوشحال کند، اما این اتفاق رخ نداد.

معدود افرادی امیدوار بودند که ما سه گل برای اسپانیا به ثمر برسانیم و این اتفاق رخ داد، زیرا فوتبال غیرقابل پیش بینی است. اما زدن سه گل در مقابل تیمی مانند اسپانیا و سپس باختن طبیعی نیست. دلیل این باخت این اشتباهاتی است که نباید رخ می داد. نمی توان گفت که بازیکنان نمی خواستند پیروز شوند یا تلاش نکردند، اما باید سوال کرد که آیا کیفیت ترکیب ما برای شکست دادن تیم همگن و قدرتمندی مانند اسپانیا کافی بود یا خیر.

دلیل حذف کرواسی از یورو از زبان سرمربی اسبق تیم ملی ایران

میسلاو اورسیچ هرگز به سطح ایوان پریشیچ نخواهد رسید. با احترام به او و کارهای تاریخی این بازیکن برای دینامو، اورسیچ هرگز مانند پریشیچ نخواهد شد. همچنین باید اشاره کنم که وقتی زلاتکو دالیچ، که البته من خیلی او را دوست دارم، دو بازیکن برتر ما یعنی ولاسیچ و متئو کواچیچ را تغییر داد، خیلی تعجب کردم.

من هرگز مواچکواچیچسچ و ولاسیچ را بیرون نمی کشیدم، اما دالیچ چنین تصمینی داشت. سه بازیکن تیم فعلی کرواسی در سطح بالای فوتبال و تیم ملی نیستند، اما من از آنها نام نمی برم. البته دالیچ او بزرگ ترین موفقیت تاریخ را برای ما به ارمغان آورد و طبیعی است که به عنوان مربی او نیز شکست بخورد، اما دالیچ باید بداند چگونه بعد از این ناکامی دوباره بلند شود."

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1530787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =