۰ نفر
۱۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
کیم به شی متعهد شد

ایسنا نوشت: رهبر کره شمالی در پیام تبریک به شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین، به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست چین، وعده داد که روابط پیونگ یانگ و پکن تا نقطه راهبردی جدید افزایش یابد.

 به نقل از خبرگزاری یونهاپ، رهبر کره شمالی احتمالا با اشاره به افزایش رقابت میان چین و آمریکا در پیام تبریک خود به رئیس‌جمهوری چین بیان کرد که "نیروهای متخاصم" درگیر افترا و فشار همه جانبه علیه چین هستند اما هرگز نمی‌توانند جلوی پیشرفت کنونی مردم چین را بگیرند.

بر اساس خبرگزاری یونهاپ به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم جونگ اون در این پیام بیان کرده است که علیرغم وضعیت پیچیده بین‌المللی، دو حزب و دو کشور، با اعتقاد راسخ در عدالت آرمان سوسیالیستی و کمونیستی، پیشرفت خود به سمت آینده‌ای روشن‌تر را سرعت بخشیده و با کمک دوستی و روابط نزدیک دشواری‌ها را پشت سر می‌گذارند.

او افزود، حزب کارگران کره شمالی با وحدت قوی خود با حزب کمونیستی چین دوستی بین دو کشور را به نقطه استراتژیک جدید که مورد نیاز عصر حاضر و مورد تمایل دو ملت باشد، پیش خواهد برد.

در این پیام همچنین تاکید شده است: "حزب کارگران و مردم کره شمالی به شدت از هدف حزب کمونیست چین برای تسریع در ساخت نظام سوسیالیستی با حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی کشور و حفظ صلح جهانی حمایت می‌کنند".

سفیر کره شمالی در پکن به نیابت از کیم جونگ اون یک سبد گل نیز به شی جینپینگ به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست چین اهدا کرد.

310 310

کد خبر 1531076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =