فارس نوشت:

شاهدان عینی از وقوع 2 حادثه آتش‌سوزی در پالایشگاه آبادان و کشته و زخمی‌شدن بیش از 26 نفر در این حادثه خبر می دهند.

مسئولان حاضر در پالایشگاه آبادان حادثه آتش‌سوزی پالایشگاه همزمان با مراسم افتتاحیه مرحله اول فاز 3 با حضور رئیس جمهور در روز جاری را به دلیل نشت گاز مایع فشرده LPG دانستند و اعلام کردند 25 نفر زخمی شده و یک نفر به دلیل سوختگی شدید کشته شد.
این در حالی است که بنابر گفته شاهدان عینی پس از افتتاح رسمی فاز 3 پالایشگاه آبادان توسط رئیس جمهور و حضور در اتاق کنترل آتش‌‌سوزی نخست رخ داد که بلافاصله امدادگران و آتش‌نشانان برای مهار آتش در صحنه حاضر شدند اما لحظاتی بعد و پس از مهار این حادثه آتش‌سوزی دوم رخ داد.
بنابراین گزارش، حضور امداگران و آتش‌نشانان در صحنه ، آتش‌سوزی دوم باعث زخمی شدن 25 نفر شد.

درحالی که هنوز آمار رسمی از تعداد کشته‌شدگان و مجروحان این دوحادثه اعلام نشده است، بنابر گفته شاهدان عینی دست کم چهار نفر کشته و 20 نفر زخمی شده‌اند اما منابع رسمی اعلام کرده‌اند یک نفر کشته و 25 نفر مجروح شده‌اند.
به گزارش خبرنگار فارس، دود غلیظی همچنان فضای آسمان آبادان را فرا گرفته است.
برخی از مدیران و کارکنان پالایشگاه می‌گویند به دلیل عجله کردن در راه‌اندازی فاز 3 پالایشگاه در عین آماده نبودن از لحاظ فنی تلاش‌های ناموفقی برای تنظیم و راه‌اندازی در شب قبل از حادثه انجام شد اما متاسفانه در حین راه‌اندازی این حادثه که طبیعی بود اتفاق افتاد.
این گزارش حاکی است نشت گاز در همان دقایق اولیه متوقف شده و در حال حاضر هیچ خطری افراد حاضر در پالایشگاه را تهدید نمی‌کند و وضعیت عادی گزارش شده است.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در سخنرانی افتتاحیه خود قول داد ظرف مدت کوتاهی آسیب وارد شده به پالایشگاه را جبران کرده و واحد آسیب دیده هر چه سریعتر وارد مدار تولید شود.
این واحد آسیب‌دیده مرحله نخست واحد کت‌کراکر بوده است.
براساس این گزارش دود غلیظی همچنان از یکی از فلرها متصاعد می‌شود در عین حال رئیس جمهور بعد از سخنرانی از بخش‌های مختلف پالایشگاه بازدید و در جمع کارگران حاضر شده است.
در این مراسم علی‌آبادی رئیس سابق سازمان تربیت بدنی، میرمحمدصادقی معاون منابع انسانی وزارت نفت، ضیغمی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و بیات مدیرعامل شرکت پتروشیمی حضور دارند.

/5656

کد خبر 153148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =