حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه/ واکنش حماس

ایسنا نوشت: ارتش رژیم صهیونیستی شب گذشته اهدافی را در مناطق مختلف نوار غزه بمباران کرد.

به نقل از اسپوتنیک، جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی شب گذشته در چند نوبت مناطق مختلفی از جمله پایگاه‌های مقاومت فلسطین را در شمال و جنوب نوار غزه هدف گرفتند.

به گفته منابع محلی جنگنده‌های صهیونیستی با دو موشک سایت "بدر" متعلق به گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس را در جنوب شهر غزه بمباران کردند.

همچنین هواپیماهای جنگی اسرائیلی با دو موشک شناسایی سایت "السفینه" متعلق به مقاومت فلسطین در منطقه "السودانی" در شمال غربی شهر غزه را هدف قرار دادند.

علاوه بر این جنگنده‌های اسرائیلی به زمین‌های کشاورزی السوانیه در شمال غربی غزه و نیز زمین‌های کشاورزی در غرب برج های الکرامه حمله کردند.

این منابع گفتند حملات اسرائیل منجر به تلفات جانی نشده است اما برخی منابع محلی از وارد آمدن خسارات شدید به مجتمع پزشکی الشفا در غزه در جریان بمباران اسرائیل خبر دادند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با تایید این حملات مدعی شد این حملات در پاسخ به پرتاب بالن‌های آتش زا به طرف شهرک‌های مجاور غزه صورت گرفته است.

وی تأکید کرد که درصورت ادامه این اقدامات از نوار غزه ارتش اسرائیل پاسخ شدیدی خواهد داد.

در مقابل مقاومت فلسطین در جریان حمله ارتش رژیم صهیونیستی به منطقه "بیت حانون" در شمال نوار غزه، به سمت هواپیماهای متجاوز اسرائیلی آتش گشود.

روز جمعه نیز ارتش رژیم صهیونیستی حملاتی را به نوار غزه به بهانه پاسخ به ارسال بالن‌های آتش زا انجام داد.

واکنش حماس

از سوی دیگر حازم قاسم، سخنگوی جنبش حماس در واکنش به حمله جنگنده‌های اسرائیلی به نوار غزه گفت که این حمله تلاشی نافرجام برای توقف تلاش‌ فلسطینیان برای بازپس‌گیری حقوق خود و بهبود وجهه ارتش شکست خورده اسرائیل در نبرد شمشیر قدس است.

قاسم تاکید کرد که ملت و مقاومت فلسطین به رغم جنایات دشمن صهیونیستی، به مبارزات مشروع خود در مسیر رسیدن به یک زندگی آزاد و شرافتمندانه ادامه می‌دهند و دشمن همانند همیشه در تغییر معادلات و تحمیل واقعیت‌های مدنظر خود ناکام خواهد ماند.

وی خاطرنشان کرد که بمباران اسرائیل در غزه چیزی جز تلاش های نادرست برای تحمیل معادلات جدید به مقاومت نیست.

قاسم تأکید کرد که این سیاست‌ها نه موجب ترس مردم و نه مقاومت خواهد شد و نه فلسطینیان را از ادامه راهپیمایی و مقاومت در دفاع از سرزمین و مقدسات خود  منصرف خواهد کرد.

این رهبر حماس گفت که اسرائیل مسئولیت کامل عواقب و پیامدهای ادامه روند تشدید در غزه را بر عهده دارد.

310 310

کد خبر 1531854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =