یک کارشناس اقتصادی پیشنهاد داد : کجا سرمایه‌گذاری کنیم بهتر است

یک کارشناس اقتصادی درباره بهترین استراتژی سرمایه گذاری در فضای مبهم نتیجه مذاکرات برجام توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید محمد صادق‌الحسینی در کلاب‌هاوس خبرآنلاین اظهار داشت: تغییر دولت و انتخاب آقای رییسی و تیم جدیدی که سیاست خارجی‌اش متفاوت است، ریسک‌های جدیدی را ایجاد کرده که این ریسک‌ها توسط هیچ‌کس قابل پیش‌بینی نیست.

وی افزود: بر این اساس، منی که تا قبل از این می‌گفتم احتمال برجام در سه ماهه اول سال ۸۰ درصد است، الان می‌گویم با مجموع اخباری که در رسانه‌های خارجی می‌بینم، احتمال برجام از ۸۰ درصد به شدت افت کرده و زیر ۵۰ درصد رسیده است. احتمال امضا نشدن برجام بالای ۵۰ درصد رفته است.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: این باعث می‌شود استراتژی سرمایه‌گذاری که تا امروز نقد بودن بود، تغییر کند.

یک کارشناس اقتصادی پیشنهاد داد : کجا سرمایه‌گذاری کنیم بهتر است

صادق الحسینی عنوان کرد: اطلاعات ما در این فضای مبهم و پر از شوک‌های اقتصادی ایران پایین است. بنابراین در این فضای مبهم با توجه به اتفاق نیفتادن برجام، استراتژی بهینه این خواهد بود که یک بخشی از دارایی‌های نقد تبدیل به دارایی‌های دلاری و طلا شود؛ مثل سهام شرکت‌های بورسی که دارایی‌های دلاری دارند.

وی متذکر شد: بر این اساس، اگر فکر می‌کنید برجام اتفاق نمی‌افتد، باید به سمت دارایی‌های دلاری بروید و سهام شرکت‌های دلاری و صادراتی، بسیار سهام‌های خوبی هستند و اگر فکر می‌کنید برجام اتفاق می‌افتد، همچنان استراتژی نقد بودن درست است، استراتژی بهینه، استراتژی نقد بودن نیست.

این کارشناس اقتصادی تاکید کرد: استراتژی بهینه، رفتن به سمتی است که دارایی‌های نقد تبدیل دارایی‌های دیگر شود.

مشروح اظهارات سید محمد صادق الحسینی درباره استراتژی بهینه سرمایه گذاری را (ایـــنـــجـــــــــــــا) بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1532173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =