رکوردشکنی تعداد بیماران بستری کرونا در تهران/ برگزاری هرگونه مراسم و تجمع ممنوع است

فارس نوشت: رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: برگزاری هرگونه تجمع و مراسم در استان تهران ممنوع است.

علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران در ارتباط زنده تلویزیونی به تشریح آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان تهران پرداخت.

وی اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته مراجعان سرپایی به مراکز درمانی استان تهران افزایش چشمگیری داشته است، به طوری که شاهد مراجعه ۱۷ هزار بیمار سرپایی به این مراکز بودیم که از این تعداد ۱۳۹۵ بیمار جدید بستری شدند.

وی اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۳ بیمار در بخش‌های مراقبت ویژه بستری شدند و با این حساب رکورد میزان بستری در استان تهران شکسته شد و اکنون ۵۴۰۰ نفر تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

وی گفت: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۲ نفر از هموطنان در استان تهران به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

زالی خاطرنشان کرد: در جلسه امروز ستاد مقابله با کرونای استان تهران بر لزوم گسترش تخت‌های بیمارستانی و تجهیز مراکز سرپایی تاکید شد. همچنین این درخواست به استاندار تهران مطرح شد که تدابیری در زمینه توزیع برق اندیشیده شود تا بیمارستان‌ها و مراکز توزیع واکسن به سایر مراکز درمانی مشکل تامین برق نداشته باشند.

رئیس ستاد کرونای استان تهران توضیح داد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و اعمال محدودیت‌های بیشتر از دیگر مباحث مطرح شده بود و مقرر شد در حوزه نظارت اقدامات سختگیرانه‌تری اعمال شود.

وی افزود: از آنجا که به دلیل شیوع بیماری کرونا درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌های علوم پزشکی به شدت کاهش یافته است، از دولت تقاضا داریم اعتبارات کافی را در این زمینه تخصیص دهد.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از مباحث مطرح شده در جلسه امروز موضوع تخصیص سهمیه واکسن به استان تهران بود، به دلیل اینکه تهران از جمعیت بسیار زیادی برخوردار بوده و تعداد کادر درمان، سالمندان و بیماران خاص در این استان بیشتر است، لذا توقع می‌رود وزارت بهداشت سهمیه خاصی برای استان تهران در نظر بگیرد.

زالی در پایان تاکید کرد: برگزاری هرگونه تجمع و مراسم در استان تهران ممنوع است.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1532347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =