حرف حساب معترضان به سوالات کنکور ۱۴۰۰ چیست؟

ایرنا نوشت: سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بعد از انتشار کلید اولیه سوالات، بیشترین داوطلبانی که به سوالات کنکور ۱۴۰۰ معترض شدند، از گروه علوم ریاضی و فنی بودند.

روز گذشته رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در نامه ای به سازمان سنجش آموزش کشور، خواستار تشکیل هرچه سریع‌تر کارگروهی در این سازمان برای بررسی اعتراض‌های شرکت کنندگان آزمون سراسری ۱۴۰۰ شد.

در بخشی از این نامه آمده است: با توجه به گزارش های دریافتی و بررسی های انجام شده روی سوالات آزمون سراسری سال جاری با این که انتظار می رفت با عنایت به هماهنگی و مکاتبات قبلی به عمل آمده با آن سازمان در طراحی سوالات آزمون امسال شرایط خاص کرونایی در نظر گرفته شود تا از فشارهای روانی که در این ۲ سال به دانش آموزان و خانواده های آنان وارد شده؛ کاسته شود، متاسفانه نه تنها در برخی از دروس (خاصه درس ریاضی) چنین موردی رخ نداد، بلکه شاهد عدم تطابق برخی سوالات آزمون با رویکرد، اهداف و دامنه محتوایی کتاب های درسی بودیم، تاحدی که برخی از سوال ها صراحتا ناظر به مفاهیمی بود که در کتاب های درسی هیچ اشاره ای به آنها نشده است.

اعتراض داوطلبان گروه ریاضی به کنکور ۱۴۰۰

در این زمینه فاطمه زرین آمیزی روز چهارشنبه درباره این نامه به سازمان سنجش آموزش کشور، اظهار داشت: اگر سوالی مد نظرشان است که خارج از محتوا به نظر می رسد، به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کنند؛ این سازمان مشکلی برای بررسی سوال ها ندارد. 

وی افزود: بعد از انتشار کلید سوال های آزمون سراسری و بر اساس سیستم پاسخگویی الکترونیکی، بیشترین گروهی که نسبت به سوال های کنکور سراسری اعتراض داشتند داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی بودند که اعتراض خود را نسبت به درس ریاضی اعلام کردند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: داوطلبان از زمان انتشار کلید سوالات در روز ۱۴ تیر ماه تا ۲ هفته مهلت ارسال اعتراض دارند.

زرین آمیزی گفت: این اعتراض ها بعد از پایان مهلت، بررسی و پاسخ های لازم آماده می شود؛ همچنین در صورت نیاز، کلید سوال ها اصلاح خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مبحث بازنگری و اصلاح کلید سوال ها وجود دارد؛ اما اینکه بگوییم کلیدها به طور کلی تغییر می کند، این طور نیست؛ شاید در ۵۰ مورد یک تا ۲ مورد تغییر عمده داشته باشد.

کنکور سراسری ۱۴۰۰ روزهای ۹ تا ۱۲ تیرماه با رقابت بیش از یک میلیون و ۱۹۴ هزار داوطلب در ۴۱۴ شهرستان برگزار شد؛ نتیجه اولیه این آزمون در قالب کارنامه دهه نخست مردادماه از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1532910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =