کنایه سنگین اشمایکل به شعار معروف انگلیسی‌ها

سنگربان تیم ملی دانمارک در آستانه مصاف حساس این تیم با انگلیس در آخرین بازی نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ به انگلیسی‌ها طعنه زد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، از آغاز یورو ۲۰۲۰ تیم ملی انگلیس و طرفدارانش به یک امید شب و روز را سپری کرده‌اند. اینکه دومین افتخار بزرگ‌ تاریخ‌شان در یک تورنمنت بین‌المللی بعد از قهرمانی‌شان در جام جهانی ۱۹۶۶ را کسب کنند. آنها حتی برای تحقق رؤیای‌شان یک شعار هم ساخته‌اند با این مضمون که «دارد به خانه برمی‌گردد» اما اینکه دقیقاً چه چیزی دارد به خانه (منظور انگلیس به عنوان مهد فوتبال) برمی‌گردد مشخص نیست، چرا که سه‌شیر تا به حال جام قهرمانی یورو را به خانه نبرده که اکنون بخواهد آن را برگرداند.

این همان موضوعی بود که کاسپر اشمایکل سنگربان تیم ملی دانمارک هم در نشست خبری‌اش قبل از مصاف با سه شیر به آن اشاره داشت.

سنگربان تیم فوتبال لسترسیتی در پاسخ به سؤال یک خبرنگار با این مضمون که « دانمارک چه تمهیدی اندیشیده تا نگذارد جام به خانه برگردد؟» اظهار داشت: مگر جام اصلاً در خانه هم بوده است؟ من نمی‌دانم، آیا شما تا به حال قهرمان جام ملت‌ها شده‌اید؟»

در واکنش به جواب دروازه‌بان تیم ملی دانمارک، خبرنگار انگلیسی به قهرمانی سه‌شیر در جام جهانی ۱۹۶۶ اشاره داشت که اشمایکل گفت: اما آن جام جهانی بود نه یورو.

در نهایت خبرنگار انگلیسی مجبور شد اینگونه توضیح دهد که منظورش این است که آیا بالاخره بعد از ۵۵ ساله سه‌شیر می‌تواند یک جام را به خانه ببرد و آیا دانمارک راهی برای جلوگیری از این اتفاق مد نظر دارد که اشمایکل پاسخ او را داد.

تیم‌های ملی انگلیس و دانمارک امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه ومبلی لندن به مصاف هم می‌روند تا حریف ایتالیا را برای بازی فینال که یکشنبه هفته بعد برگزار می‌شود، مشخص کنند.

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1533072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =