جزئیات دیدار رئیسی با مراجع تقلید/آیت الله مکارم شیرازی:در سیاست خارجی باید بر مبنای واقعیت  عمل کرد نه خوش باوری

سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در دیدارهایی جداگانه با مراجع تقلید و فضلای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر رئیس جمهور منتخب، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب در دیدارهایی جداگانه با مراجع تقلید و فضلای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفت و گو کرد.

آیت الله علوی گرگانی:شما را شخصیتی خدوم، خدمتگزار و دلسوز می دانم

به گزارش روابط عمومی دفتر رئیس جمهور منتخب، سید ابراهیم رئیسی در دیدار با حضرت آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی با قدردانی از نقش آفرینی ایشان در خلق حماسه ۲۸ خرداد گفت: استفاده از رهنمودها و نظرات مراجع و صاحب نظران را در بهبود وضعیت موجود کشور، تاثیر گذار و مفید می دانم.
رئیس جمهور منتخب نقش دولت در رفع مشکلات مردم را مهم و اثرگذار دانست و خاطرنشان کرد: مشکلات کشور راه حل های عملی دارد و با جلب اعتماد و مشارکت مردم می توان موانع را برطرف کرد.
رئیسی تاکید کرد: امیدوارم دولت جدید بتواند اعتماد مردم که دچار آسیب شده را مجدداً احیا و بازآفرینی کرده و گام به گام و  با برنامه ریزی های دقیق، در زندگی مردم گشایش و بهبود ایجاد نمود.
آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از دیدار رئیس جمهور منتخب اظهار داشت: شما را شخصیتی خدوم، خدمتگزار و دلسوز میدانم و اطمینان دارم که می‌توانید عملکرد موفقی داشته باشید.

جزئیات دیدار رئیسی با مراجع تقلید/آیت الله مکارم شیرازی:در سیاست خارجی باید بر مبنای واقعیت  عمل کرد نه خوش باوری


این مرجع تقلید گفت: در عملکرد گذشته خود بت شکن بودید و امیدوارم همچنان ابراهیم وار در مسیر شکستن بت های فساد و ناکارآمدی موفق باشید.
آیت الله العظمی علوی گرگانی در ادامه با ابراز ناراحتی از وضعیت اقتصادی مردم، توجه به نیروی ارزشمند جوانان و رسیدگی به مشکلات کشاورزان و تولیدکنندگان را مورد تاکید قرار داد.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی: همت، شجاعت، تدبیر و آمادگی شما می تواند نابسامانی ها را اصلاح کند/در سیاست خارجی باید بر مبنای واقعیت و با قاطعیت عمل کرد نه خوش باوری


به گزارش روابط عمومی دفتر رئیس جمهور منتخب،سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در دیدار با آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی با آرزوی سلامتی کامل برای ایشان،استفاده از رهنمودها و نظرات مراجع عظام، علما و نخبگان را از وظایف دولت جدید دانست و گفت: یقین دارم با حضور و مشارکت مردم می‌توانیم بر همه مشکلات فایق بیاییم.

 رئیسی با بیان اینکه قبل از تشکیل دولت مصمم هستیم جلساتی با مراجع، علما، نخبگان و گروه‌های مختلف مردمی داشته باشیم، اظهار داشت: امروز اعتماد مردم به خاطر برخی اقدامات نسنجیده آسیب دیده است و باید این اعتماد که سرمایه اصلی کشورمان است را احیا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در اولین اقدام باید ثبات را در بازار ایجاد کنیم به گونه ای که وضعیت آینده، هم برای تولیدکننده و هم برای مردم قابل پیش‌بینی باشد.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم و ابراز خوشحالی از دیدار رئیس جمهور منتخب، اظهار داشت: امروز مردم از وضعیت معیشت و کسب و کار ناراضی هستند و باید علت اصلی این نارضایتی ها به درستی شناسایی و برطرف شود.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه سامان دادن به وضعیت نابسامان موجود امکان پذیر است، تاکید کرد: با همت، آمادگی و شجاعتی که از رئیس جمهور منتخب مردم سراغ دارم، این نابسامانی ها می تواند سامان پیدا کند.

این مرجع تقلید استفاده از ظرفیت‌های کشور و اجرای طرح های عملی و دقیق را در بهبود وضعیت مردم حائز اهمیت دانست و گفت: بدون شک اگر وضعیت مردم سامان یابد، نور امید در دل مردم روشن خواهد شد و به واسطه آن مردم مشارکت و همکاری بیشتری با برنامه های دولت خواهند داشت.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی هوشیاری و اعتماد نکردن به دشمن را در عرصه سیاست خارجی مورد تاکید قرار داد و گفت: در این حوزه بایستی بر مبنای واقعیت ها و نه خوش باوری و با قاطعیت، شجاعت، تدبیر و حسن عمل گام برداشت و یقین دارم که شما مرد این کار هستید.

آیت الله العظمی سبحانی: اقدام ارزشمندتان در نظرخواهی از اقشار مختلف در رفع مشکلات موثر خواهد بود

به گزارش روابط عمومی دفتر رئیس جمهور منتخب ، سید ابراهیم رئیسی در دیدار با آیت الله العظمی جعفر سبحانی با قدردانی از مواضع و بیانات راهگشای ایشان در دعوت مردم به حضور در انتخابات، اهتمام دولت به استفاده از نظرات و رهنمودهای مراجع تقلید و نخبگان کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: دولت خود را در خط مقدم رفع مشکلات مردم و ایجاد گشایش در زندگی مردم می داند و تلاش می کند با جلب اعتماد مردم و استفاده از نظرات نخبگان در مسیر رفع مشکلات گام های موثر بردارد.
رئیسی خاطرنشان کرد: به رغم همه مشکلات و کاستی هایی که امروز  در عرصه های مختلف وجود دارد به ظرفیت های کشور و توان جوانان و نخبگان باور دارم و تلاش خواهیم کرد وضعیت موجود را به نفع مردم تغییر دهیم.
دکتر رئیسی با بیان اینکه مردم نسبت به رفع مشکلات و کاستی های موجود به دولت مردمی امید بسته اند اظهار داشت: علیرغم همه مشکلات و سختی ها، چشم انداز آینده را روشن می‌دانم و عمیقا باور دارم که اصلاح روند موجود امکانپذیر است. 

آیت الله العظمی جعفر سبحانی نیز در این دیدار ضمن تبریک به ابراهیم رئیسی، اقدام رئیس جمهور منتخب در نظرخواهی از اقشار و گروه های مختلف را بسیار ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: بی تردید این اقدام پسندیده و مجموع نظرات می تواند در رفع مشکلات موثر باشد.
این مرجع تقلید در ادامه فعال کردن تولید داخل و رفع موانع در کنار جذب سرمایه خارجی را در غلبه بر مشکلات اقتصادی موثر دانست و گفت: امروز باید از همه ظرفیت های موجود برای اصلاح و بهبود وضعیت اقتصادی  مردم و تولیدکنندگان استفاده کرد.

216219

کد خبر 1533542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =