۰ نفر
۱۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
نجات ١٠ نفر از حریق ساختمان مسکونی

ایلنا نوشت: ​سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از نجات ١٠ نفر در پی وقوع حریق در یک ساختمان مسکونی خبر داد.

جلال ملکی در این باره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ١٣:٠١ دقیقه روز جاری یک مورد آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در بلوار نبرد، فلکه اول مقداد به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس از آن دو ایستگاه به همراه نردبان هیدرولیکی و خودرو حامل تجهیزات به محل اعزام شد، ادامه داد: محل آتش سوزی یک ساختمان مسکونی پنج طبقه بود. آتش از یکی از اتاق خواب های واحد مسکونی طبقه اول آغاز شده بود و به اتاق های مجاور و پذیرایی نیز سرایت کرده بود.

ملکی اظهار کرد: آتش به بالکن طبقه بالاتر نیز سرایت کرده بود و در آستانه گسترش به واحد بالایی بود. دود بسیار غلیظی هم تمام ساختمان را در بر گرفته بود. ساختمان از یک سو به حیاط پشتی و از سوی دیگر به معبر مشرف بود. 

وی گفت: دسترسی برای نجات افراد از طریق بالابرها وجود نداشت هر چند که آتش نشانان همزمان با نردبان هیدرولیکی چند نفر را از لب پنجره ها خارج کردند اما تعداد دیگری از افراد داخل ساختمان گرفتار بودند. آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش به داخل ساختمان رفتند تا افرادی که در ساختمان محبوس بودند را نجات دهند.

ملکی افزود: در نهایت آتش نشانان ١٠ نفر را از این ساختمان خارج کردند. 

وی گفت: آتش توسط آتش نشانان خاموش شد و از گسترش بیشتر آن جلوگیری شد.

ملکی گفت: افراد نرده‌هایی برای جلوگیری از ورود افراد غریبه جلوی بالکن هایشان نصب می کنند. اما این نرده ها باید قابلیت بازشدن داشته باشد.تاکید سازمان آتش نشانی بر این است که حفاظ ها بازشو باشد تا اگر نیاز به انجام عملیات بود بشود آن ها را باز کرد. 

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1533567

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =