مهلت ثبت‌نام مسابقه هک و نفوذ از مجموعه رقابت‌های نفوذ و دفاع در فضای مجازی به پایان رسیده و رقابت مقدماتی در روز پنج‌شنبه 5 خرداد 1390 برگزار می‌شود، اما ثبت‌نام در دو حوزه دیگر کماکان ادامه دارد.

مهلت ثبت‌نام مسابقه هک و نفوذ از مجموعه رقابت‌های نفوذ و دفاع در فضای مجازی که توسط آپا دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود، به پایان رسیده و روز پنج‌شنبه 5 خرداد 1390 نزدیک به 50 تیم در رقابت مقدماتی شرکت خواهند کرد. در این مرحله از مسابقه تیم‌ها تواناییشان را در زمینه نفوذ می‌آزمایند. پس از پایان این مرحله 20 تیمی که بتوانند در زودترین زمان بالاترین امتیازها را کسب کنند، در مسابقه اصلی که در 7 خردادماه و به صورت حضوری برگزار می‌شود، شرکت خواهند بود. این رقابت‌ها در ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه آغاز و در ساعت 5 عصر همان روز به پایان می‌رسد.

ثبت‌نام در دو محور دیگر این رقابت‌ها همچنان ادامه دارد و علاقمندان می‌توانند برای ارائه اثر و یا شرکت آزاد در رقابت‌ها با مراجعه به سایت مرکز آپا شریف ثبت‌نام کنند.

معرفی روش‌های خلاقانه در نفوذ و دفاع در فضای مجازی
بخش معرفی روش‌های خلاقانه در نفوذ و دفاع در فضای مجازی، شامل دریافت مجموعه‌ای از ارائه‌های مرتبط با مباحث کاربردی و فنی امنیتی شامل روش‌های جدید نفوذ، حملات جدید، نحوه سوء استفاده از آسیب‌پذیری‌های جدید، معرفی آسیب‌پذیری‌ها، تحلیل‌های امنیتی مبتنی بر مطالعات میدانی، روش‌های امن‌سازی در حوزه‌های نوظهور است. برخی از محورهای پیشنهادی:

 • معرفی آسیب‌پذیری‌های (0-day) یا اکسپولیت‌های جدید در سرویس‌ها، پروتکل‌ها، و برنامه‌ها
 • روش‌های نفوذ نوین به سرویس‌ها، پروتکل‌ها، و برنامه‌های کاربردی
 • روش‌های نوین در تحلیل، کشف، یا مقابله با بدافزارها
 • روش‌های نوین در کشف یا کنترل بات‌نت‌ها
 • روش‌های تحلیل، شکست یا کشف ضعف در الگوریتم‌های رمزنگاری و توابع درهم‌ساز
 • روش‌های نوین نفوذ به سیستم در سطح سخت‌افزاری
 • روش‌های نوین در مهندسی معکوس
 • تحلیل‌های امنیتی مبتنی بر مطالعات میدانی
 • روش‌های امن‌سازی در حوزه‌های نوظهور با رویکردی کاملا کاربردی
 • معرفی آسیب‎پذیری‌ها، اکسپلویت‌ها یا روش‌های نفوذ جدید در پروتکل‌ها، ابزارها و سیستم‌عامل‌های موبایل، و شبکه‌ها و ابزارهای بی‌سیم
 • روش‌های خلاقانه موثر و کاربردی در امنیت سیستم‌ها و شبکه‌ها

هریک از ارائه‌های دریافتی، توسط سه داور مرتبط مورد بررسی قرار گرفته، و علاوه بر ارسال نظرات داوران به مؤلفان، حداکثر 6 ارائه از میان آنها به عنوان ارائه‌های برتر انتخاب و در روز 8 تیرماه ارائه می‌گردد. به هر یک از ارائه‌های برگزیده این مسابقه مبلغ 20 میلیون ریال به عنوان جایزه اهدا خواهد شد.

پوستر و کاریکاتورهای ترویجی
بخش پوستر و کاریکاتورهای ترویجی، با هدف ایجاد اثرهایی است که با هدف آگاهی‌رسانی امنیتی به مخاطبان ایجاد می‌شوند. چالش اصلی در این بخش که انتخاب اثرها نیز براساس آن صورت می‌پذیرد، ایجاد یک اثر خلاقانه، جذاب، و موثر است که حاوی پیامی ساده درباره یک یا چندموضوع مهم در حوزه امنیت اطلاعات در جامعه است. این بخش مسابقه، برخلاف سایر بخش‌ها نیاز به تبحر و دانش صرف امنیتی ندارد. هر یک از شرکت‌کنندگان می‌تواند با استفاده از خلاقیت، نبوغ و دانش اجتماعی خود، پیامی تصویری و گرافیکی در خصوص هریک از مباحث امنیتی مطرح در فضای تبادل اطلاعات را ارائه دهد.

اثرهای دریافت شده بعد از یک بررسی اولیه توسط متخصصان دو حوزه امنیت و گرافیک برای نمایش در روز رقابت‌ها انتخاب می‌شوند. اما انتخاب نهایی دو اثر برگزیده بر اساس رای شرکت‌کنندگان در رقابت‌ها انجام می‌گیرد. به دو اثر برگزیده این مسابقه جوایز زیر اهدا خواهد شد:

اثر اول: مبلغ 20 میلیون ریال 

اثر دوم: مبلغ 10 میلیون ریال

برای ثبت‌نام و ارسال اثرها می‌توانید به آدرس http://cert.sharif.edu/fa/ContestRegister.aspx مراجعه کنید.

5353

کد خبر 153370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =