آخرین خبر از وضعیت مرزی ایران و افغانستان

سخنگوی گمرک گفت: با سرعت گرفتن فعالیت رویه‌های تجاری و ترانزیت از صبح امروز در گمرک ماهیرود، این مرز تجاری به فعالیت عادی بازگشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از گمرک، «سید روح اله لطیفی» اظهار داشت: با آغاز فعالیت مجدد گمرک ماهیرود در روز گذشته، به دلیل مسدود بودن مسیر خروج در بخش هایی از مرز با کامیون های افغان در سمت افغانستان، فعالیت تجاری در  این مرز به کندی انجام می شد که با رفع مشکلات از صبح امروز به حالت عادی بازگشته است.

وی افزود: با عادی شدن فعالیت در پایانه مرزی، منطقه ویژه و بازارچه ماهیرود، امکان ارسال محموله‌های تجاری فراهم شده و منعی برای صدور پروانه صادراتی یا ترانزیت وجود نخواهد داشت.

سخنگوی گمرک خاطرنشان کرد: روز گذشته ۱۶۲ کامیون در مرز ماهیرود برای انتقال کالای تجار افغان تردد داشتند که ۹۵ کامیون ایرانی کالای خود را در ماهیرود به ۶۲ کامیون افغان ترانشیپ کردند و پنج کامیون  ترانزیتی حامل کالاهای افغان که مبدا آن کشوری دیگر بوده و از مسیر ایران عبور کرده بود از ماهیرود خروج پیدا کردند.

وی تاکید کرد: با پیگیری تجار و فعالان حمل و نقل ، از صبح امروز موانع مسیر سمت مقابل برداشته شد و فعالیت به روال عادی بازگشت.

 پیش از این به دلیل برخی درگیری ها در مرز تردد کامیون ها با مشکل مواجه شده بود.

223223

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1534148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =