رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: همسان سازی حقوق بازنشستگان دائمی می شود

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس گفت: تمام ظرفیت مجلس برای دائمی کردن همسازی حقوق بازنشستگان به کار گرفته می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ حمیدرضا حاجی بابایی  در جمع اصحاب رسانه گفت: خط قرمز ما عدالت درپرداخت حقوق ها، بویژه همسان سازی حقوق بازنشستگان است.

وی با بیان اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان یکی از متعالی ترین قوانین کشور است، تاکید کرد: تصویب این قانون سبب آرامش خاطر و رضایت قشر پیشکسوت جامعه شده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از  عزم کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس برای  تصویب لایحه دولت مبنی بر دائمی کردن، قانون همسان سازی بازنشستگان لشکری وکشوری و تامین اجتماعی خبرداد و تصریح کرد: براساس مفاد این قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان، از ابتدای برنامه ششم باید اجرا می شد که بر همین مبنا نیز در سال گذشته قدم های مثبتی برداشته شد.

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس  با تاکید برلزوم توجه به برنامه ششم توسعه و در نظر گرفتن مسئله همسان سازی حقوق بازنشستگان براساس این برنامه عنوان کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان یکی از اساسی ترین مصوبات بوده است.

وی با این توضیح که برای اجرای کامل و دقیق این قانون مکاتبات و جلسات متعددی با اعضای هیئت دولت به ویژه رئیس سازمان برنامه وبودجه برگزار شده است، خاطرنشان کرد: بازنشستگان لشکری و کشوری وتامین اجتماعی بهترین سال‌های عمر خود را صادقانه صرف خدمت به کشور کرده اند و باید براساس افزایش های سنواتی دریافتی های شاغلان،  حقوق ومزای آنان افزایش یابد.

حاجی بابایی پاسخ به این مطالبه برحق بازنشستگان را یکی از متعالی ترین قوانین کشور برشمرد و اظهار داشت: تصویب این قانون سبب آرامش خاطر و رضایت قشر پیشکسوت جامعه شده است.

وی با اشاره به اینکه همانگونه که برای تصویب ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه کشور، علیرغم مخالفت هایی که بود، ایستادیم٬ برای تصویب لایحه دولت مبنی بر دائمی شدن قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز ایستاده ایم، افزود: در این مسیر  از همه ظرفیت ها بهره برداری می‌کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی درباره محل تامین منابع مالی این مصوبه، گفت:  اعتبارات لازم در بودجه سنواتی برای اجرای این قانون پیش بینی و مصوب و حتی برای تداوم همسان سازی منابع مورد نیاز در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بند (و) تبصره ۲ منظور شده که با تغییراتی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

46

کد خبر 1534617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =