۰ نفر
۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
بایدن،میزبان الکاظمی می‌شود

ایرنا نوشت: سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز ۲۶ جولای (۴ مرداد) میزبان مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق خواهد بود.

به گفته سخنگوی کاخ سفید، سفر نخست وزیر عراق در راستای  مشارکت راهبردی میان آمریکا و عراق و پیشبرد همکاری های دو جانبه تحت عنوان توافقنامه راهبردی است.

جن ساکی تصریح کرد بایدن در پی تقویت همکاری های دو جانبه با عراق در زمینه های سیاسی ، اقتصادی و امنیتی از جمله  تلاش مشترک برای اطمینان از شکست پایدار داعش است.
به گفته سخنگوی کاخ سفید، این دیدار همچنین بر زمینه های کلیدی مورد علاقه مشترک از جمله آموزش، بهداشت، فرهنگ، انرژی و تغییرات آب و هوایی متمرکز خواهد بود.

دفتر نخست وزیر عراق روز پنج شنبه اعلام کرد مصطفی الکاظمی در دیدار با یک هیات آمریکایی به ریاست "برت مک گورگ" هماهنگ کننده کاخ سفید در امور خاورمیانه و شمال آفریقا، درباره خروج نیروهای آمریکایی از خاک عراق و آغاز مرحله جدید روابط تبادل نظر کردند.
در بیانیه نخست وزیری عراق آمده است در این دیدار درباره هماهنگی و همکاری مشترک در عرصه‌های مختلف و آمادگی‌ها برای برگزاری دور آینده گفت و گوهای راهبردی بین بغداد و واشنگتن، بحث و تبادل نظر شد و طرفین  "سازوکارهای خروج نیروهای رزمی آمریکا از خاک عراق و انتقال به مرحله جدید همکاری راهبردی در راستای تقویت روابط بین دو کشور" را بررسی کرده اند.

310 310

کد خبر 1535865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =