قبولی دانش‌آموزان مازندران از میانگین کشوری بالاتر  است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: در تحلیل آماری که از امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد ۱۴۰۰ داشته‌ایم، درصد قبولی دانش‌آموزان مازندرانی در تمام رشته‌ها بالاتر از سطح کشوری است.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران؛  علی دهقان، از بررسی و تحلیل آماری امتحانات نهایی پایه دوازدهم استان مازندران خبر داد و اظهارداشت: پس از تصحیح اوراق و ثبت نمرات در سامانه‌های مربوطه، امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۰ را مورد تحلیل قرار داده‌ایم.
وی افزود: این تحلیل آماری در ۴ رشته ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی در دوبخش درصد قبولی و میانگین نمره ورقه در استان انجام شده است که در همه زمینه ها با توجه به شرایط کرونایی و اختلالات ایجاد شده در آموزش، از درصد بالاتری به نسبت میانگین کشوری برخوردار بودیم.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: درصد قبولی دانش‌آموزان استان در امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۰ در رشته ریاضی فیزیک ۱.۸۹ درصد بالاتر از میانگین کشوری و در رشته علوم تجربی نیز ۵.۲۱ درصد بالاتر از میانگین کشوری بود.
وی ادامه داد: در رشته علوم انسانی با قبولی ۸۶.۵۹ درصدی از میانگین کشوری ۹.۷۱ درصد بالاتر  و در رشته علوم و معارف اسلامی نیز ۳.۷۱ درصد  بالاتر از میانگین کشوری بودیم.
دهقان خاطرنشان کرد: تعداد ۳۱ نفر از دانش‌آموزان استان در رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی دارای معدل ورقه ۲۰ بودند.این دانش‌آموزان در مدارس عادی دولتی، نمونه دولتی، غیردولتی و مدارس استعدادهای درخشان در شهرستان‌های ساری، بابل، بهشهر، تنکابن، نور، نوشهر و چالوس تحصیل کرده‌اند.

48

کد خبر 1536079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =