۰ نفر
۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
فراخوان مقاومت برای مسجدالاقصی

ایسنا نوشت: دو جنبش حماس و جهاد اسلامی فلسطین خواستار حضور گسترده و تحصن در محوطه‌های مسجدالاقصی و مقابله با تجاوزات شهرک‌نشینان و نیروهای رژیم اشغالگر شدند.

به نقل از سایت المیادین، محمد حماده، سخنگوی جنبش حماس خواستار خیزش ملت فلسطین به سمت قدس، حضور در محوطه‌های مسجدالاقصی و نگهبانی در بخش قدیمی شهر قدس و اعتکاف در داخل این مسجد در آستانه عید سعید قربان شد.

حماده در ادامه خاطرنشان کرد، رها کردن عنان و افسار شهرک‌نشینان اشغالگر، بیانگر سلطه‌گری و سیطره آنها بر این مسجد نیست، بلکه نشان دهنده عجز و نقص اشغالگران به ویژه پس از رویارویی ملت فلسطین در قدس، کرانه باختری و غزه است.

در همین راستا، طارق سلمی، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز ضمن اشاره به آنچه صبح امروز (یکشنبه) در مسجدالاقصی رخ داد، تاکید کرد، آنچه اکنون در مسجد الاقصی رخ می‌دهد، به مثابه تروریسم و تجاوزی است که همه اعراب و مسلمانان جهان را هدف قرار می‌دهد.

طارق سلمی همچنین تصریح کرد، در زمانی که دشمن صهیونیست با تعرض به یکی از مقدس‌ترین مقدسات مسلمانان، اهداف خصمانه خود را نشان می‌دهد، حکام برخی کشورهای عربی به عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی پافشاری می‌کنند.

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی از فلسطینیان در قدس و در تمامی شهرهای داخل اراضی اشغالی خواست تا به سمت مسجدالاقصی بیایند و با شهرک‌نشینان و سربازان رژیم اشغالگر مقابله کنند.

310 310

کد خبر 1536422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =