داروی معمولی که مرگ و میر کرونا را بسیار کم می‌کند

فارس به نقل از دیلی‌میل، نوشت: نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد داروهای کاهش دهنده کلسترول موسوم به استاتین، احتمال مرگ و میر ناشی از بیماری را ۴۱ درصد کاهش می‌دهد.

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد داروهای کاهش دهنده کلسترول موسوم به استاتین، احتمال مرگ و میر ناشی از بیماری را ۴۱ درصد کاهش می‌دهد.

تحقیقات بیانگر آن است، داروهایی به نام استاتین ممکن است نتایج نامطلوب ناشی از عفونت ویروس کرونا را به حداقل برسانند؛ محققان در سن دیگو دریافتند که مصرف این داروها باعث کاهش مرگ بیماران بستری در اثر کوید ۱۹ می‌شود.

پژوهشگران با بررسی تعدادی از افراد که داروهای کاهش دهنده کلسترول مصرف کرده بودند دریافتند که این دارو  که به عنوان قرص مصرف می‌شود و در برخی مناطق می‌توان آن را بدون نسخه نیز خریداری کرد، ۴۱ درصد خطر مرگ در بیمارستان را کاهش می‌دهد.

مولکولی موسوم به ACE۲ همانند دستگیره‌ای در سطوح خارجی بسیاری از سلول‌های انسانی قرار دارد که به تنظیم و کاهش فشار خون کمک می‌کند. ACE۲ تحت تأثیر استاتین‌های تجویز شده و سایر داروهایی است که برای بیماری های قلبی عروقی استفاده می‌شود. محققان در ژانویه ۲۰۲۰ به نقش جدید ACE۲ پی بردند: کروناویروس عمدتاً از این گیرنده برای ورود به سلول های ریه و ایجاد عفونت های تنفسی استفاده می‌کند.

استاتین‌ها دسته‌ای از داروها هستند که سطح کلسترول بد را کاهش می‌دهند؛ عاملی که می‌تواند منجر به سخت شدن و تنگی عروق شود و در نتیجه حملات قلبی و مغزی ایجاد شود.

کاهش کلسترول LDL با مصرف استاتین ممکن است اثرات ضد التهابی داشته باشد، زیرا LDL به خودی خود التهاب را به شدت تقویت می‌کند.

این مطالعه توسط لوری دانیلز، استاد و مدیر بخش مراقبت‌های ویژه قلب و عروق در «UC San Diego Health» هدایت شده است.

۴٧231

کد خبر 1536711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =