امتناع مردم از تزریق دوز دوم واکسن در یک شهرستان با وضعیت قرمز

مهر نوشت: فرماندار ویژه داراب گفت: به دلیل شایعات بی اساس مبنی بر خطرات واکسن کرونا ۱۷ هزار نفر از مردم این شهرستان تزریق مرحله دوم واکسن را انجام نداده اند.

اصغر فرودی اظهار داشت: شهرستان داراب از جمله شهرستان‌هایی است که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه بخش کرونای بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) این شهرستان تکمیل و این بیماری روند افزایشی دارد، افزود: در حال حاضر در بخش کووید بیمارستان داراب ۷۰ نفر بیمار کرونایی بستری هستند.

فرماندار ویژه داراب عنوان کرد: روزانه حداقل ۲۰ نفر مبتلای جدید به آمار بیماران کرونایی این شهرستان افزوده می‌شود که این وضعیت باعث نگرانی و خستگی کادر درمان این شهرستان شده است.

رئیس ستاد مقابله و پیشگیری از کرونای شهرستان داراب با ابراز تأسف از جان باختن همشهریان بر اثر این بیماری افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون ۱۷۵ نفر در داراب جان باخته‌اند.

فرودی با تاکید بر لزوم واکسیناسیون همه آحاد جامعه تصریح کرد: مراحل واکسیناسیون ملی در این شهرستان در حال حاضر با واکسینه کردن افراد بالای ۶۰ سال در حال انجام است.

فرماندار ویژه داراب با بیان اینکه تاکنون ۱۷ هزار نفر در این شهرستان در مرحله اول واکسینه شده‌اند، بیان کرد: به دلیل شایعات این افراد از تزریق مرحله دوم واکسن خود امتناع کرده‌اند.

نماینده عالی دولت در شهرستان داراب همچنین از تزریق واکسن کرونا به ۵ هزار نفر در دو مرحله تزریق نیز در این شهرستان خبر داد.

او دلیل امتناع مردم از تزریق مرحله دوم واکسن کرونا در این شهرستان را شایعات بی اساس برخی از افراد دانست و اظهار کرد: مردم داراب هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند زیرا هر دو واکسن ایرانی و خارجی مورد تأیید است.

این مقام مسئول همچنین به کاهش تاب آوری مردم بدلیل شیوع این بیماری و مشکلات اقتصادی اشاره کرد و گفت: ساده انگاری و بی تفاوتی نسبت به این بیماری فاجعه آفرین است.

47231

کد خبر 1536729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =