جشنواره بزرگ شهری با اجرای ۵۰برنامه متنوع در قزوین برگزار می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: جشنواره بزرگ شهری "عبودیت تا تجلی ولایت" با اجرای ۵۰برنامه متنوع فرهنگی، مذهبی و اجتماعی ویژه گرامیداشت دهه امامت و ولایت در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد درافشانی، رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین با اعلام این خبر گفت: جشنواره بزرگ شهری "عبودیت تا تجلی ولایت" همزمان با دهه امامت و ولایت(از ۳۰تیرماه تا ۷مردادماه) با ویژه برنامه‌های متنوعی با هدف "ایجاد نشاط اجتماعی"،"ارتقای سواد دینی شهروندان" و "انتقال پیام عید قربان و عید بزرگ غدیر خم به عموم مردم " برگزار می شود.

درافشانی گفت: در این جشنواره که از عید قربان آغاز شده و تا عید غدیر خم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ادامه دارد، بنیاد بین المللی غدیر استان قزوین، مجموعه شهرداریهای قزوین و سازمانهای وابسته، ادارات، سازمانها، مساجد، اصناف و محلات مشارک دارند.

او برنامه عصر خاطره  با عنوان « شاهدان علوی» را از دیگر برنامه‌های دهه ولایت و امامت اعلام کرد و گفت:در این برنامه از  «سادات شهید و مادران سیده شهید» در فضای رو باز مزار شهدا با رعایت پروتکل های بهداشتی با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و بنیاد شهید استان قزوین تقدیر می شود.

این مقام مسئول برگزاری پویش مردمی «ذکر هر روزمان یا علی» را از دیگر برنامه های دهه امامت و ولایت شهرداری قزوین برشمرد و گفت: در این پویش کسبه کهن شهر تاریخی فرهنگی قزوین در اقدامی نمادین با بالا بردن کرکره های مغازه هایشان به گفتن ذکر یا علی خواهند پرداختند، این پویش در راستای فرهنگ سازی گفتن ذکر یا علی و جاری شدن سیره علوی در زندگی آنان، انجام می شود.

درافشانی یادآورشد: از دیگر برنامه‌های دهه امامت و ولایت می‌توان به برگزاری ویژه برنامه "یک قطره زندگی" و "تجلیل از زوج های شهرداری قزوین" اشاره کرد که در این برنامه از ۱۰اهدا کننده خون برتر شهر قزوین و زوج هایی که سال ۹۹ عقد کرده اند، تجلیل می شود.

درافشانی "نگارش علوی و خوشنویسی زنده اشعار و احادیث" را از دیگر برنامه‌های شهرداری قزوین به مناسبت دهه امامت و ولایت برشمرد وافزود: این برنامه با همکاری انجمن خوشنویسان و بسیج هنرمندان قزوین و با رعایت پروتکل های بهداشتی در حسینیه امینی ها برگزار می شود.

او اجرای مسابقه تفسیرخطبه غدیر را از دیگر برنامه‌های این دهه برشمرد و افزود: این مسابقه در ۲۵مسجد محلات شهر قزوین با رعایت پروتکل های بهداشتی و با مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار می شود.

درافشانی افزود: برگزاری جشن های خیابانی در ۱۰محله شهر قزوین با موضوع غدیر خم از جمله برنامه‌های شهرداری قزوین به مناسبت دهه امامت و ولایت است که با رعایت پروتکل های بهداشتی و با همکاری بنیاد غدیر و اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین انجام می شود.

او خاطرنشان کرد: ویژه برنامه فرهنگی "گذر غدیر" از دیگر برنامه‌هایی که برای دهه مبارک  ولایت و امامت پیش بینی شده است، این ویژه برنامه با رعایت پروتکل های بهداشتی و در خیابان شهداء با مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار می شود.

درافشانی بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری قزوین به مناسبت این ایام فرخنده، برگزاری "چارپایه خوانی غدیر"  در سطح محلات کهن شهر تاریخی قزوین است.

او بیان کرد: اجرای مسابقه مولودی خوانی ویژه تمام گروه های سنی از دیگر برنامه‌های شهرداری قزوین به مناسبت دهه امامت و ولایت خواهد بود، که با رعایت پروتکل های بهداشتی و با همکاری بنیاد غدیر و اداره کل تبلیغات اسلامی اجرا می شود.

درافشانی اظهار کرد: مراسم "شب شعر غدیر" از جمله برنامه های پیش بینی شده برای دهه امامت و ولایت است با که با رعایت پروتکل های بهداشتی و با مشارکت بسیج هنرمندان در خانه موزه ابوترابی (ره) برگزار می شود.

این مقام مسئول یادآورشد: اجرای ورزش زورخانه ای در معابر و پارک ها با مشارکت بنیاد بین المللی غدیر و اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین، "اطعام غدیر" توسط خیرین قزوینی در سطح شهر و مساجد و تولید تیزر  و نمآهنگ غدیر در فضای مجازی از دیگر اقدامات شهرداری در دهه امامت و ولایت است.   

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در خاتمه گفت: مشارکت با مساجد و هیأت‌های مذهبی در برگزاری ویژه برنامه‌های اعیاد قربان تا غدیر خم و همچنین فضا سازی شهری در تیر بردها از دیگر اقدامات شهرداری به مناسبت دهه امامت و ولایت است.

48

کد خبر 1537068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =