جزییات آغاز رجیستری برخی تبلت‌ها از ساعت ۲۴ امشب

سخنگوی گمرک گفت: با تصمیم کمیته راهبری طرح پیشگیری از قاچاق تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت، رجیستر تبلت لنوو از ساعت ۲۴ امشب در گمرکات ورودی کشور برای مسافران آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدروح اله لطیفی، سخنگوی گمرک اظهار داشت: با آغاز مرحله دوم رجیستر دستگاه‌های دارای سیم کارت از ۱۲ تیرماه در چهار گام رجیستر ساعت هوشمند، بارکد اسکنر، مبدل تلفن ثابت به سیار و PDA در روزهای ۱۲ تیر و ۱۹ تیر ماه در مبادی رسمی ورودی به کشور آغاز شده بود که در گام سوم رجیستر انواع تبلت لنوو از ساعت ۲۴ امشب و با آغاز دوم مرداد ماه برای مسافرانی که این نوع تبلت را به همراه دارند انجام می‌شود.

وی افزود: مسافرانی که از ساعت ۲۴ امشب از مرزهای، هوایی، زمینی و دریایی وارد کشور می‌شوند در صورت به همراه داشتن تبلت لنوو می‌بایست قبل از خروج از گمرک ورودی آن را به بخش مسافری همان گمرک اظهار کنند تا فرایند رجیستر آن دستگاه آغاز شود.

لطیفی توضیح داد: بخش مسافری گمرکات ورودی پس از بررسی غیر تجاری بودن دستگاه تبلت لنووی همراه مسافر و بررسی هویت و اوراق سفر، فرایند اجباری رجیستر تبلت را فعال می‌کنند.

سخنگوی گمرک افزود: رجیستر سایر برندهای تبلت در رویه مسافری از نهم مرداد ماه آغاز می‌شود. با تصمیمات اخذ شده در کمیته فوق، اولویت ارزی تبلت از ۲۴ به ۲۳ تغییر می‌کند.

جزییات آغاز رجیستری برخی تبلت‌ها از ساعت ۲۴ امشب

لطیفی تاکید کرد: براساس بند ۹ و ۱۰ صورتجلسه سی ام خرداد ماه کمیته راهبری طرح پیشگیری از قاچاق گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت، در رابطه با اجرای پروژه ملی پیاده سازی و اجرای فنی سامانه شناسایی گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت، گمرک جمهوری اسلامی ایران موظف شد تا نسبت به اخذ و ثبت اطلاعات دستگاه‌ های همراه مسافرین اقدام کند و در همین زمینه اطلاع‌رسانی به مسافرین را در دستور کار خود قرار دهد.

لطیفی در پایان تاکید کرد: رجیستر تلفن همراه مسافری، ساعت هوشمند و سایر دستگاه‌های سیم کارت خور در مبادی ورودی کشور برای مسافران همچنان به قوت خود باقی است.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1537875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =