رئیس رژیم صهیونیستی اردوغان را به یک فنجان قهوه دعوت کرد

ایسنا نوشت: وب سایت روزنامه عبری "اسرائیل الیوم" عصر جمعه گزارش داد که رئیس رژیم صهیونیستی هفته گذشته پیامی به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ارسال و در آن بر لزوم حل اختلافات میان دو طرف تأکید کرده است.

طبق اعلام اسرائیل الیوم، این نامه توسط هرتزوگ به مناسبت افتتاحیه نمایشگاه قهوه نوشته شد.

وی در این نامه نوشت: "من اخیراً با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و دیگر رهبران منطقه صحبت کردم، من مطمئنم که اگر یک فنجان قهوه بنوشیم، می‌توانیم کل منطقه را به آینده فرهنگی بهتر برسانیم و اختلافات بین خود را حل کنیم. "

هرتسوگ به انتصاب "سلیم اوزتورک" به عنوان اولین وابسته فرهنگی در سفارت ترکیه در تل‌آویو پس از ۱۱ سال نبود یک مقام دیپلماتیک ترک در اراضی اشغالی اشاره کرد.

اوزتورک هم در پاسخ به هرتزوگ، از او به خاطر سخنرانی "خوب" تشکر کرد و اطمینان داد که هر جلسه ای بین رهبران منطقه می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

روابط اسرائیل و ترکیه پس از تماس اخیر اردوغان با هرتزوگ برای تبریک تصدی سمت ریاست اسرائیل در دوازدهم ژوئیه، بهبود یافت. این تماس که پس از یک وقفه طولانی بین مقامات دو طرف انجام شد ، حدود ۴۰ دقیقه طول کشید و آنها توافق کردند که روابط را تقویت کنند.

پیشتر یک مقام ترکیه‌ای اظهار داشت که به زودی یک تماس تلفنی بین اردوغان و نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل برقرار می شود ، اما این به پیشرفت های آینده روابط دو طرف بستگی دارد.

310 310

کد خبر 1538071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =