الگوی متفاوت ارتش ایران برای مقابله با کرونا

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: در قرارگاه پدافند زیستی حضرت امام رضا (ع) آجا برای مقابله با ویروس کرونا از تجربیات ارتش در مقابله با حملات شیمیایی رژیم بعثی در دوران دفاع مقدس، استفاده کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به به نقل از دفاع پرس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اقدامات قرارگاه پدافند زیستی حضرت امام رضا (ع) ارتش افزود: نخستین گامی که در این قرارگاه برداشته شده است، حفظ سلامت کارکنان ارتش و جلوگیری از شیوع این ویروس در سطح مراکز نظامی ارتش بوده است. با این اقدام، مهمترین مولفه یعنی توان نظامی ما مصون ماند و توانستیم با وجود ویروس کرونا ماموریت‌های خود را در جهت تامین امنیت کشور بدون هیچ‌گونه خللی انجام دهیم.

امیر دریادار سیاری با تاکید براینکه با اقدامات قرارگاه زیستی ارتش کمترین آمار ابتلا به ویروس کرونا در بین کارکنان وظیفه و پایور ارتش داشته ایم، تصریح کرد: تمهیدات این قرارگاه در حوزه کمک‌رسانی در سطح ملی در جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا بود؛ در این رابطه واگذاری بیمارستان‌ها، پای کار آمدن کادر درمان و فعالیت ظرفیت‌های دیگری از ارتش جمهوری اسلامی را داشتیم که از این ظرفیت‌ها ضمن مداوای بیماران در راستای غربالگری، ضدعفونی معابر، رفع آلودگی، کمک به استان‌ها، ایجاد نقاهتگاه‌ها، ایجاد ایستگاه‌های سلامت و بیمارستان‌های سیار در سطح کشور استفاده شد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش خاطرنشان کرد: امروز این توان در ارتش جمهوری اسلامی وجود دارد که مسیر پر افتخار خدمت به مردم را تا هر جایی که نیاز باشد و نتیجه حاصل شود، ادامه دهد.

وی با اشاره به بهره‌گیری از تجربیات دوران دفاع مقدس در عرصه مقابله با کرونا، اضافه کرد: در حوزه پدافند زیستی از تجربیات ارتش جمهوری اسلامی ایران که در دفاع مقدس و مقابله با حملات شیمیایی داشتیم نیز استفاده کرده‌ایم.

امیر دریادار سیاری در پایان اظهار داشت: ارتش ضمن اهتمام به خدمت به مردم، اجرای مأموریت‌های رزمی، تأمین امنیت و حفظ تمامیت ارضی کشور را در اولویت کار خود دارد و با قدرت در این مسیر گام برمی‌دارد.

27217

کد خبر 1538102

برچسب‌ها