برگزاری جلسه دمو هفتمین افتتاح پروژه های مناطق آزاد به میزبانی جزیره کیش

جلسه دمو هفتمین رویداد و پویش افتتاح پروژه های مناطق آزاد کشور با حضور رئیس جمهور به میزبانی جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین ازکیش، با حضور حمیدرضا مومنی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در جلسه دمو هفتمین افتتاح پروژه های مناطق آزاد به میزبانی جزیره کیش؛ مناطق آزاد"کیش، قشم، ارس" به تشریح برنامه های هفتمین آئین افتتاح پروژه های مناطق آزاد کشور پرداختند.

حمیدرمضا مومنی در ابتدای جلسه دمو هفتمین افتتاح پروژه های مناطق آزاد به میزبانی جزیره کیش بر نقش موثر بخش خصوصی و سرمایه گذاران اشاره داشت و محور اصلی برنامه های این رویداد را زیست محیطی عنوان کرد.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه افزود: در حال حاضر ۳۰۴ هزار میلیارد تومان پروژه در دست اقدام است که با بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دولت جدید به بهره برداری می رسد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، میزان سرمایه گذاری پروژه های به بهره برداری رسیده از ابتدای دولت دوازدهم تا کنون را ۴۰۳هزار میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: هموار سازی شرایط توسعه زیرساخت ها از جمله اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید است.

وی اقدامات زیر ساختی در حوزه های توسعه آب، برق، راه و شهرسازی، بندر و فرودگاه را از فعالیت های توسعه ای برشمرد و گفت: پیش بینی می شود ترمینال جدید فرودگاه کیش با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان و با طراحی و معماری بی نظیر به عنوان یکی از پروژه های هفته دولت در سال جاری به بهره‌برداری می رسد.

مومنی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: بخشی از اقدامات انجام شده توسط دولت تدبیر و امید در مناطق آزاد نسل اول مانند "کیش، قشم و چابهار" به اندازه ۲۰ سال گذشته هر یک از مناطق آزاد کشور بود.

مشاور رئیس جمهور در پایان ضمن ابراز خرسندی از عملکرد مطلوب مناطق آزاد در بخش های مختلف افزود: یکی از افتخارات ما در حوزه مناطق آزاد در دولت تدبیر و امید، حرکت، اجرا و عمل به خط مشی و ماموریت های تعیین شده از سوی رئیس جمهور بوده است.

با توجه به حضور سازمان محیط زیست؛ محوریت سخنرانی های هفتمین آئین بهره برداری از پروژه های مناطق آزاد تمرکز بر اهمیت جنبه های زیست محیطی خواهد بود.

در آئین هفتمین و آخرین افتتاح پروژه های مناطق آزاد کشور، "منطقه آزاد کیش" با ۴ طرح: توسعه شرکت ایتال ان جی گروپ کیش،شرکت شدا کیش، طرح توسعه شرکت اکسیر کیش و فاز اول شرکت وسیم کیش با حجم سرمایه گذاری ریالی ۸۱۶ میلیارد و سرمایه گذاری ارزی ۸۸۴ هزار دلار با اشتغالزایی مستقیم ۷۸نفر و غیر مستقیم ۲۹۵نفر پیش بینی شده است.

همچنین "منطقه آزاد ارس: با ۲۰ پروژه و با اشتغالزایی ۶۷۰ نفر و با حجم سرمایه گذاری ۹۲۷ میلیارد ریال، برای این رویداد پیش بینی کردند که تمام پروژه فاز دوم مجتمع فولاد آذر آبادگان، فاز اول مدیا شتاب الکترونیک ارس، مجتمع دنیز، فرآیند تولید پیکاپ اتوماتیک ارس خودرو دیزل، و ۱۶ پروژه دیگر، «منطقه آزاد قشم» با طرح های؛ تعداد دو واحد آب شیرین کن و واحد تولید بخار، تولید لوازم آرایشی و بهداشتی، تولید شناور، پروژه ساختمان تکنیکال بلاک فرودگاه و ۵ پروژه دیگر، در این رویداد حضور دارند.

شایان ذکر است در این نشست درکنار حضور وبیناری جمعی از معاونین و مدیران دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و مدیران عامل مناطق قشم و ارس، جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل و برخی از معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیر بنایی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و هیئت همراه نیز حضور داشتند.

46

کد خبر 1538738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =