اجرای سامانه هوشمند توزین در محورهای مازندران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از اجرای سامانه هوشمند توزین کننده خودروهای در حال حرکت در محور نکا-ذساری خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران؛ عباس علی نجفی اظهار داشت: یکی از دلایل اصلی تخریب راه‌ها اضافه‌ بار وسایل نقلیه سنگین بوده و کنترل و شناسایی وسایل نقلیه سنگینی که دارای اضافه‌ بار غیرمجاز هستند اهمیت فراوانی در حفظ راه و کاهش هزینه‌های نگهداری آن دارد.
وی با بیان اینکه مهم‌ترین ویژگی سامانه توزین در حال حرکت کنترل وزن وسایل نقلیه در حال حرکت بدون نیاز به توقف است، افزود: این امر مزایایی چون جلوگیری از اتلاف زمان، صرفه‌جویی سوخت و حذف نیروی انسانی را به همراه دارد و استفاده از سنسورهای نصب شده در سطح جاده، وسایل نقلیه متخلف دارای اضافه تناژ را شناسایی کرده و به طور هوشمند به اطلاع پلیس راه می‌ رساند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران خاطرنشان کرد: در مرحله بعد در باسکول‌ های ثابت پلیس راه وسیله نقلیه متخلف به طور دقیق وزن شده و نسبت به اعمال مقررات اقدام می‌شود.
نجفی شناسایی تخلف سرعت وسایل نقلیه سنگین، شناسایی وسایل فاقد بارنامه، مجوز حمل بار و تشکیل پایگاه آماری جامع از حمل و نقل بار در مازندران برای برنامه‌ریزی و مدیریت را از دیگر مزایای این سامانه دانست. 
وی تاکید کرد: این سیستم با ارائه آمارهای دقیق از تردد تمامی خودروهای عبوری بر اساس کلاس‌بندی خودروها و نمایش اطلاعات وسایل نقلیه عبوری به صورت زمان ‌حقیقی، پلیس راهبر را در برنامه‌ ریزی و پیش‌بینی شرایط جاده یاری می کند.
نجفی تصریح کرد: سامانه نرم‌افزاری توزین در حال حرکت به ‌نحوی طراحی شده است که امکان دریافت اطلاعات از پردازنده و همچین تشخیص و خواندن پلاک خودروهای عبوری در آن فراهم شده و اطلاعات ابتدا از طریق لینک وایرلس به اولین پاسگاه پلیس راه و به موازات آن به سامانه جامع ITS ارسال و تمامی نهاد های مسئول امکان دسترسی و اقدام در خصوص تخلفات ثبت شده را دارند.

46

کد خبر 1538741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =