۰ نفر
۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷
۳۱ نفر در سواحل مازندران غرق شدند

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در تیرماه سالجاری ۳۱ نفردر دریای مازندران جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ نفر گزارش شده است.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، علی عباسی با اشاره به غیربومی بودن ۵۴ درصد از این غرق شدگان، اظهار داشت: شهرستان‌های بابلسر و محمود آباد هر کدام با ۶ مورد دارای بیشترین آمار و  شهرهای رامسر، عباس آباد، فریدونکنار و بهشهر هر کدام یک مورد غرقی گزارش شده است.
وی با اشاره به اینکه ۵۵ درصد از غرق شدگان در سنین ۱۱ تا ۳۰ سال هستند، افزود: اطلاع رسانی و آگاهی عمومی به شیوه‌های مختلف می تواند برای کاهش تلفات انسانی بسیارموثر باشد و رسانه‌ها می توانند نقش ویژه ای در اطلاع رسانی و کاهش تلفات ناشی از غرق شدن شناگران در دریای خزر ایفا کنند.
عضو شورای قضایی استان با تأکید بر اینکه مرگ ناشی از غرق شدگی عمدتاً به دنبال شنا در مناطق غیرمجاز و ایمن‌سازی نشده اتفاق می افتد از هموطنان و مسافران می خواهد تنها از مناطق مجاز و تحت مراقبت برای شنا کردن استفاده کنند و به رعایت نکات ایمنی توجه داشته باشند.
افزایش ۱۲درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی 
مدیرکل پزشکی قانونی استان نیز گفت: در سه  ماهه امسال ۱۴۵نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشت. 
وی بیان کرد: بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان‌های ساری  با ۳۷ ، آمل با ۲۱  و بابل با ۱۳ مورد فوتی و کمترین فوتی مربوط به فریدونکنار با یک فوتی گزارش شده است.
 عباسی گفت: دستگاه‌های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ‌سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه‌ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

46

کد خبر 1538798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =