افتتاح چهار کارگاه تولید صنایع دستی در قشم

با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری و با هدف توسعه صنایع دستی و صنعت گردشگری و همچنین توانمندسازی جامعه محلی جزیره قشم، چهار کارگاه تولید صنایع دستی در مجموع با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال امروز (سه شنبه ۲۹ تیرماه) افتتاح شد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، این چهار کارگاه تولید محصولات صنایع دستی واقع در روستاهای شیب دراز، گورزین، کووه ای و زینبی در زمین هایی به مساحت ۲۰۰ مترمربع (در مجموع ۸۰۰ مترمربع) احداث شده اند.
را راه اندازی این کارگاه ها با سرمایه گذاری مشترک سازمان منطقه آزاد قشم و بخش خصوصی در مجموع برای ۴۰ نفر (هر کارگاه ۱۰ نفر) فرصت شغلی ایجاد می کند.
طبق برنامه ریزی صورت گرفته با هدف توانمندسازی جوامع محلی و آموزش تولید صنایع دستی باکیفیت و استاندارد در جزیره قشم، دوره های آموزشی مختلفی برای علاقه مندان در این کارگاه ها برگزار خواهد شد.
همچنین بخشی از فضای این کارگاه ها برای فروش صنایع دستی تولید شده توسط هنرمندان فعال در این عرصه اختصاص پیدا خواهد کرد.
توسعه تولیدات حوزه صنایع دستی علاوه بر رشد اقتصادی و ایجاد اشتغالی که می تواند به همراه داشته باشد، می تواند نقش موثری در صادرات فرهنگ کشورمان به سایر کشورها ایفا کند.
با چنین رویکردی سازمان منطقه آزاد قشم نیز با استفاده از تمامی ظرفیت های قانونی، اقدامات مختلف عملی جهت حمایت از کارگاه ها و تولیدکنندگان صنایع دستی بکار بسته است.
گفتنی است، امروز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ در آیین ویدیو ویدیوکنفرانسی با حضور رییس جمهوری، ۹ پروژه در منطقه آزاد قشم،  با اعتبار ارزی ۱۶ میلیون دلار و ریالی ۲ هزار و ۳۷۹  میلیاردی در پنج حوزه عمرانی، خدماتی، تولیدی، شیلاتی و گردشگری به بهره‌برداری رسید.
یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در پنج مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با ۷۸ پروژه افتتاحی به اعتبار ریالی ۷۴ هزار و ۶۳۰ میلیاردی و ارزی ۳۹۳ میلیون یورو و ۲۸۱ میلیون دلاری، ۱۴ پروژه کلنگ زنی به ارزش ۱۷۲ارزی میلیون دلار و ارزش ریالی ۳۲ هزار و پنج میلیارد ریال و  ۷۶ پروژه در حال اجرا با رقم سرمایه‌گذاری ۴۹۵ میلیون دلار، ۲۲۳ میلیون یورو و  ۱۹ هزار و ۱۸۵ هزار میلیارد ریال، در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

48

کد خبر 1538856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =