لزوم پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های استان یزد از درآمد شهرداری‌ها

نماینده مردم یزد در شورای عالی استان‌ها و رئیس شورای اسلامی استان گفت: شهرداری‌ها باید نیم درصد درآمد خود را به کتابخانه های عمومی استان یزد اختصاص دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد ، سید محمود میرابوالقاسمی‌ در نشست مشترک با رقیه دوست فاطمی ها مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان اظهار کرد: شهرداری ها در اختصاص نیم درصد درآمد خود به کتابخانه های استان یزد کوتاهی نکنند.

وی ادامه داد: اگرچه ما امروز با عرضه انواع اطلاعات از طریق دنیای مجازی روبه‌رو هستیم اما این اطلاعات عمدتا آن عمق لازم و آگاهی‌بخشی ماندگار ‌را ندارد و ثبت اطلاعات ماندگار که منجر به دانایی و منتهی به تعالی فرهنگ و شخصیت افراد می‌شود فقط از طریق کتاب و کتابخوانی امکان پذیر است.

میرابوالقاسمی تصریح کرد: شایسته است در راستای کمک به فرهنگ کتابخوانی شوراهای اسلامی و شهرداری ‌ها نهایت همکاری را با نهاد کتابخانه‌های عمومی استان داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی استان افزود: با توجه به شرایط به وجود آمده برای حوزه کتابخوانی و کتابخانه‌ها پس از شیوع بیماری کرونا، در این شرایط لازم است در حوزه کتاب و کتابخوانی با هدف گذاری مشخص برنامه‌های این نهاد دنبال شود.

رقیه دوست فاطمی ها مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این نشست گفت: خوشبختانه شهرداری و شورای اسلامی استان رویکردی فرهنگی ‌مناسبی داشته اند و با مساعدت شهرداری ها و اعضای شورا با پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری ها به کتابخانه‌ها، کتابخانه های عمومی استان از نظر کمی و کیفی ارتقا یافته است.

48

کد خبر 1538870

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =