ماجرای فیلم آمبولانس‌های سرگردان چه بود؟

میزان نوشت: رئیس مرکز اورژانس تهران به توضیحاتی در خصوص ویدئویی پرداخت که در فضای مجازی پخش شده و نشان دهنده این است که آمبولانس‌ها به دلیل خالی نبودن تخت‌های بیمارستانی بیمار خود را پیاده نکرده و در حیاط بیمارستان منتظر خالی شدن تخت هستند.

پیمان صابریان در واکنش به ویدئویی که در فضای مجازی پخش شده و نشان دهنده این است که آمبولانس‌ها به دلیل خالی نبودن تخت‌های بیمارستانی بیمار خود را پیاده نکرده و در حیاط بیمارستان منتظر خالی شدن تخت هستند، گفت: بیمارستان‌ها باید دارای سیستم دینامیکی باشند که بتوانند کار بیماران ترخیصی را زودتر انجام دهند و ترخیص بیماران را به ساعت ۲ بعد از ظهر نکشانند تا تخت‌ها زودتر خالی شوند.

وی ضمن اشاره به اینکه متاسفانه بیمارستان‌ها در حال حاضر به شدت شلوغ هستند، ادامه داد: من این موضوع را انکار نمی‌کنم که آمبولانس‌های ما بیش از حد معمول در بیمارستان‌ها معطل می‌شوند، ولی اینگونه نیست که سرگردان و در حال انتقال بیمار از بیمارستانی به بیمارستان دیگر باشند.

رئیس مرکز اورژانس تهران با بیان اینکه بیمارستان‌ها باید همکاری بیشتری حداقل در بخش اورژانس داشته باشند و تخت‌ها را زودتر خالی کنند تا ما سریع‌تر به سایر بیماران رسیدگی کنیم، در پاسخ به این سوال که آیا وضعیت آمبولانس‌ها در تمام بیمارستان‌ها همین گونه است؟، افزود: خیر، درتمام بیمارستان‌ها وضعیت اینگونه نیست و یکسری از بیمارستان‌های اصلی این شرایط را دارند؛ به نظر می‌رسد این تصاویر مربوط به بیمارستان سینا باشد که یکی از بیمارستان‌های مرجع و اصلی است و  تعداد زیادی از بیماران را پذیرش می‌کند.

صابریان در پاسخ به این سوال دیگری مبنی بر اینکه اگر تخت خالی در بیمارستان پیدا نشود، آمبولانس تا چه زمانی پشت در بیمارستان منتظر می‌ماند؟، اظهار کرد: بیمارستان‌ها معمولا بعد از گذشت مدتی چند تحت را خالی می‌کنند و اینگونه نیست که آمبولانس‌ها خیلی معطل بمانند؛ ما روزانه انتقال بسیار بالایی داریم و در طی روز حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ بیمار را به بیمارستان‌ها منتقل می‌کنیم که واقعا مقدار بسیار زیادی است و از آنجایی که اغلب آن‌ها وضعیت ثابتی ندارند و یا دچار سکته شدند و یا اینکه مشکلاتی دارند که حتما باید سریعا به آن‌ها رسیدگی شود، انتقال آن‌ها به بیمارستان ناگزیر است.

رئیس مرکز اورژانس تهران در پاسخ به این سوال که آیا تمام این آمبولانس‌ها برای انتقال بیماران مبتلا به کرونا منتظر خالی شدن تخت هستند و یا اینکه در بخش‌های دیگر چنین مشکلاتی وجود دارد؟، توضیح داد: در این تصاویر مشخص نیست که این آمبولانس‌ها حامل بیماران مبتلا به کرونا هستند یا در حال انتقال بیماران دیگر نظیر بیماران تصادفی، مشکلات قلبی و عروقی و .. اند و من نمی‌توانم به طور قطعی بگویم که این معطلی‌ها تنها به بیماران کووید ۱۹ مربوط می‌شود.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1538901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =