افزایش سرانه تفریحی و گردشگری در جزیره قشم

با حضور ویدئوکنفرانسی ریاست جمهوری و با هدف توسعه صنعت گردشگری و افزایش ظرفیت اماکن گردشگری جزیره قشم، سه طرح تفریحی و گردشگری در مجموع با سرمایه گذاری ۱۶۰ میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی افتتاح شد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، این سه طرح تفریحی و گردشگری شامل اقامتگاه بومگردی «گارم زنگی» واقع در جزیره هنگام، مرکز ورزش های آبی حامیان خلیج فارس و کلوپ غواصی یاس (متعلق به شرکت سهیل نیلی یاس) در محدوده کمپ پارک آفتاب قشم است.
با آغاز فعالیت این سه طرح تفریحی و گردشگری با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال در مجموع برای ۳۰ نفر نیروی کار به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود.
توسعه و افزایش تعداد کلوپ‌های دریایی از مهمترین مقتضیات فعلی توسعه گردشگری قشم محسوب می‌شود با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت سازمان منطقه آزاد قشم به عنوان متولی اصلی توسعه این جزیره صورت خواهد گرفت.
همچنین اقامتگاه های بوم گردی در محیط های طبیعی با رعایت بالاترین سطح ضوابط محیط زیستی و سازگاری با معماری و سیمای منطقه احداث می شود و ضمن تعامل با جامعه محلی زمینه حضور گردشگردان را با کیفیتی قابل قبول در محیط های طبیعی فراهم می کند.
افزایش سرانه فضاهای تفریحی و اقامتی از برنامه های اولویت دار سازمان منطقه آزاد قشم جهت رونق بخشیدن به صنعت گردشگری و معرفی برند قشم به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری در کشور است.
گفتنی است، امروز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ در آیین ویدیو ویدیوکنفرانسی با حضور رییس جمهوری، ۹ پروژه در منطقه آزاد قشم،  با اعتبار ارزی ۱۶ میلیون دلار و ریالی ۲ هزار و ۳۷۹  میلیاردی در پنج حوزه عمرانی، خدماتی، تولیدی، شیلاتی و گردشگری به بهره‌برداری رسید.
یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در پنج مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با ۷۸ پروژه افتتاحی به اعتبار ریالی ۷۴ هزار و ۶۳۰ میلیاردی و ارزی ۳۹۳ میلیون یورو و ۲۸۱ میلیون دلاری، ۱۴ پروژه کلنگ زنی به ارزش ۱۷۲ارزی میلیون دلار و ارزش ریالی ۳۲ هزار و پنج میلیارد ریال و  ۷۶ پروژه در حال اجرا با رقم سرمایه‌گذاری ۴۹۵ میلیون دلار، ۲۲۳ میلیون یورو و  ۱۹ هزار و ۱۸۵ هزار میلیارد ریال، در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

48

کد خبر 1538919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =