نرخ بیکاری استان یزد بالاتر از نرخ کشوری

مدیر کارآفرینی و اشتغال استان یزد گفت: علی رغم کمبود نیروی کار ساده در واحدهای صنعتی و صنفی، نرخ بیکاری استان یزد حدود ۱/۱ درصد از نرخ بیکاری کشور بالاتر است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، فریبا آیت اللهی گفت: نرخ بیکاری سال۱۳۹۹ استان یزد ۱۰/۹ و نرخ بیکاری کشور ۹/۸ است و بر این اساس نرخ بیکاری استان یزد حدود ۱/۱ درصد از نرخ بیکاری کشور بالاتر است.

وی افزود: استان یزد با کمبود نیرو در واحدهای صنفی، تولیدی، صنعتی و همه بخش‌های اقتصادی مواجه است چرا که این واحدها از نیروهای فنی و کارگر ساده استفاده می‌کنند.

آیت اللهی با اشاره به تاثیر مهاجران سایر استان‌ها و اتباع خارجه در افزایش نرخ بیکاری اظهار کرد: استان یزد با نیروی فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار مواجه است که تخصص و مهارت کافی ندارند. یکی دیگر از مشکلات اینست که رشته‌های دانشگاهی موجود با بازار کار ارتباطی ندارد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال استان تصریح کرد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری نظام مهندسی ساختمان و در صورت نیاز سایر انجمن‌های کارفرمایی و کارگری، به دنبال ساز و کار ایجاد ارتباط بین کارگران دارای مهارت و کارفرمایان نیازمند نیروی کار است.

وی بر لزوم تاسیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی صنعت ساختمان در استان تأکید کرد و گفت: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ساخت و تولید اپلیکیشنی که در زمینه اشتغال و ارتباط بین کارگران دارای مهارت و کارفرمایانی که نیاز به کار دارند، گام برمی دارد.

48

کد خبر 1538923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =