«گمرگ» مقصر حذف تیراندازان در تفنگ بادی ١٠ متر شد

مهر نوشت: سرمربی تیم تفنک بازی ١٠ متر پس از حذف شاگردانش با تاکید بر اینکه کسی تیراندازی را باور ندارد نسبت به اینکه تجهیزات تیمش تا زمان اعزام به توکیو در گمرگ مانده بود، انتقاد کرد.

 الهام هاشمی در مورد عملکرد نجمه خدمتی و مهیار صداقت در مسابقات میکس تفنگ بادی ١٠ متر که با حذف آنها همراه بود، گفت: سطح رقابت در رشته تفنگ بالا است. اگر با المپیک دوره قبل مقایسه کنید نفرات با امتیازهای پایین تر فینالیست می شدند.

وی ادامه داد: در المپیک توکیو سطح رکوردها واقعا بالا است. در تفنگ میکس ۲۹ تیم که تیم های قدری هستند، حضور داشتند. البته بچه ها نیمه جدول بودند و تیم های قدر را پشت سر گذاشتند.

این مربی تصریح کرد: بچه ها بد کار نکردند اما متاسفانه کافی نبود. مهیار صبح گردنش گرفته بود و صبح اول وقت فیزیوتراپی شد. از طرفی در تیراندازی امکانات حرف اول را می زند. تفنگ، جنس لباس، سختی لباس، قطعات مختلف سلاح و ساچمه ای که استفاده می کنند، خیلی مهم هستند. این همه هزینه کردیم لوله سلاح سفارش داده بودند و در کروواسی لوله را دادند تا در تهران تست کنیم و بهترین انتخاب شود اما تا روزی که به المپیک آمدیم، در گمرک بود.

هاشمی تاکید کرد: لوله سلاح بادی دیگر چه چیزی است که باید گمرک بماند؟ تا روزی که ما می اومدیم خبری از ترخیص لوله ها نبود. این همه زحمت و هزینه از دست رفت. ما نه تنها تحریم خارجی، بلکه تحریم داخلی نیز هستیم‌.

سرمربی تیم ملی تیراندازی در مورد انتظار خود از عملکرد دو نماینده ایران گفت: من انتظار داشتم نیمه نهایی را برویم. البته کسی تیراندازی را باور ندارد و امیدوارم با طلای فروغی بیشتر مورد توجه باشد. در حال حاضر آنطور که باید و شاید بچه های ما حمایت نمی شوند.

هاشمی در مورد پیش بینی خود از عملکرد ملی پوشان در تفنگ سه وضعیت تاکید کرد: تجهیزات در سه وضعیت حرف اول می زند و امیدوارم آنجا به نتیجه ای که می خواهیم برسیم چون تمرین خوبی داشته ایم.

256 251

کد خبر 1539083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =