استفاده از زبان هنر، انتقال مفاهیم دینی و فرهنگی را تسهیل می کند

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان به همراه حجت الاسلام حاجبی امام جمعه جدید شهرستان قشم، دکتر علی درویش پور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و علیرضا نصری فرماندار شهرستان از محل برگزاری نخستین سمپوزیوم نقاشی دیواری عیدانه قشم بازدید کردند.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در جریان این بازدید اظهار کرد: استفاده از زبان هنر برای انتقال مفاهیم دینی و فرهنگی توسط منطقه آزاد قشم کاری بسیار شایسته است.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ادامه داد: انتقال مفاهیم دینی و ارزشی به زبان هنر یکی از مهمترین نقش های هنرمندان در جامعه است که خوشبختانه سازمان منطقه آزاد قشم به آن توجه ویژه ای نشان می دهد.
براساس این گزارش، اولین سمپوزیوم نقاشی دیواری عیدانه در شهر قشم به همت سازمان منطقه آزاد قشم و با همراهی چهار گروه از نقاشان و هنرمندان بومی جزیره قشم در فاصله زمانی اعیاد قربان تا غدیر خم فعالیت خود را آغاز کرده است.
این سمپوزیوم با هدف زیباسازی منظر شهری و همچنین ترویج اعیاد و مناسبت های مذهبی با موضوعاتی مرتبط با اعیاد اسلامی توسط چهار گروه در نقاط مختلف شهر قشم در حال برگزاری است.
نقاشی های دیواری آگاهی شهروندان را بالا می برد و با این هنر علاوه بر ایجاد روحیه شادابی و سرزندگی‌، می توان به پایه گذاری رفتارهای درست اجتماعی و همچنین ترویج موضوعات ملی و مذهبی کمک کرد.
طبق برنامه ریزی صورت گرفته توسط سازمان منطقه آزاد قشم با برگزاری نخستین سمپوزیوم عیدانه نقاشی دیواری شهر قشم، به عنوان ابزار موثر و کارآمد همگام با زیباسازی فضای شهری‌، قدمی برای ترویج فرهنگ و هنر برداشته خواهد شد.

48

کد خبر 1539157

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =