روحانی نزدیک به آیت الله مصباح: دولت اسلامی موظف است مردم را به بهشت ببرد

تسنیم نوشت: محمود رجبی، عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور گفت: دولت اسلامی موظف به اعمالی است که مردم را به بهشت ببرد و از سقوط در جهنم بازدارد.

حجت الاسلام و المسلمین محمود رجبی، عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه مسئله‌ غدیر بخشی مهم از طرح کلی و نقشه‌ی راه اسلام است که ریشه‌ الهی، قرآنی و روایی دارد، اظهار داشت: این روز متعلق به همه‌ مسلمانان است که با ابلاغ عمومی ولایت، سرنوشت امت اسلامی ترسیم می‌شود.

وی افزود: این حادثه‌  عظیم و مهم تاریخی منشأ وحدت  مسلمانان جهان در اندیشه و عمل در طول تاریخ است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: سکولاریسم درجات، ابعاد و مراتبی دارد که نصب علی علیه‌السلام در روز عید غدیر، همه‌ مراتب و درجات یا ابعاد آن را نفی می‌کند. 

وی گفت: کنار زدن علی علیه‌السلام از منصب امامت و ولایت جامعه در صدر اسلام، نقطه‌ آغاز سکولاریسم در جامعه‌ اسلامی است. نصب آن حضرت به ولایت، خط بطلان کشیدن بر سکولاریسم در همه‌ ابعاد و اشکال آن به‌ویژه جدایی دین از سیاست و حکومت است. 

آیت الله رجبی خاطرنشان کرد: نصب امیرالمؤمنین به‌ معنای فراگیری قلمرو دین نسبت به دنیای مردم است و همه‌ امور اجتماعی باید در چارچوب طرح مدیریتی و هدایتی دین جریان یابد. سیستم حکومتی بخشی از نقشه‌ راه جامع دین برای سعادت دنیا و آخرت مردم است. 

وی گفت: طبق بیانات و آموزه‌های اسلامی، دولت اسلامی موظف به اعمالی است که مردم را به بهشت ببرد و از سقوط در جهنم بازدارد. 

آیت الله رجبی اضافه کرد: حکومت اسلامی وظیفه‌ تأمین سعادت دنیوی و اخروی افراد جامعه را براساس آموزه‌های اسلامی و در چارچوب آن به‌عهده دارد، زیرا علاوه بر اقتضای تأسیس حکومت اسلامی، در متن دین، برای حکومت اسلامی وظایفی در این زمینه تعیین شده است.

۲۷۲۱۹

کد خبر 1539258

برچسب‌ها