نشان فداکاری به کدام شهید ارتش تعلق گرفت؟

برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «محمد هاشم رسولی» تعلق گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «محمد هاشم رسولی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید محمد هاشم رسولی در اسفندماه سال ۱۳۲۸ در شهر تهران دیده به جهان گشود. پس از اخذ مدرک دیپلم، در سال ۱۳۵۱در آزمون ورودی دانشکده افسری پذیرفته شد و به استخدام ارتش درآمد.

پس از فارغ‌التحصیلی، برای طی دوره مقدماتی زرهی به مرکز زرهی شیراز منتقل شد. با اتمام این دوره در سال ۱۳۵۵ به لشکر ۹۲ زرهی منتقل شد و در مشاغل فرماندهی دسته و سپس فرماندهی گروهان به خدمت خود ادامه داد.

با شروع تهاجم ارتش بعث عراق در منطقه خوزستان حضور داشت و برای دفاع از خرمشهر به همراه یگان تحت امرش اعزام شد. وی و یگان تحت امرش در زمره مدافعان جان‌برکف خرمشهر بود که سرانجام در روز بیستم مهرماه سال ۱۳۵۹در نبرد مستقیم با ارتش بعث عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

27215

کد خبر 1540382

برچسب‌ها