آغاز پرداخت ۷۰ میلیارد تومان غرامت بیمه شدگان کشاورزی در لرستان

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی لرستان از آغاز پرداخت ۷۰ میلیارد تومان غرامت بیمه شدگان محصولات کشاورزی خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،غلامعلی فتحی" درجلسه بررسی وضعیت آب و خشکسالی در لرستان که باحضور دکتر ویسکرمی نماینده مردم خرم آباد و چگنی درمجلس شورای اسلامی برگزارشد، با اشاره به پرداخت‌های خوب بیمه برای جبران خسارت‌های کشاورزی استان، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۲۴ هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار دارد.

 وی خاطرنشان کرد: این میزان پوشش بیمه‌ای در شهرهایی همچون کوهدشت، رومشکان و پلدختر که میزان خشکسالی بالاتری دارند، بیشتر است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهادکشاورزی لرستان از پرداخت ۷۰ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان استان خبر و ادامه داد: این میزان غرامت برای بخش زراعت بوده و فرآیند پرداخت آن در شهرهای مختلف استان آغاز شده است.

 فتحی بر لزوم بیمه محصولات کشاورزی تاکید و تصریح کرد: با توجه به خشکسالی و کم‌آبی استان انتظار می‌رود بهره‌برداران بیستری نسبت به بیمه کردن محصولات اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در زمینه تامین علوفه دامداران با مشکل جدی مواجه هستیم، افزود: از این‌رو سرمایه در گردشی باید در اختیار دامداران و کشاورزان قرار گیرد.

48

کد خبر 1540466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =