بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق درباره دیدار الکاظمی و صالح

فارس نوشت: «برهم صالح» رئیس جمهور عراق و «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر این کشور روز شنبه بر برگزاری انتخابات در موعد مقرر دهم اکتبر آتی ( ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰) تاکید کردند.

به گزارش وبسایت خبری موازین نیوز، در بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق آمده است: صالح امروز میزبان الکاظمی بود و دو طرف با یکدیگر خلاصه‌ای از اوضاع سیاسی، امنیتی، بهداشتی و اقتصادی در کشور را بررسی کردند و نخست وزیر، رئیس جمهور را در جریان نتایج سفر رسمی خود به آمریکا و گفت‌وگوی راهبردی با واشنگتن قرار داد.

بر اساس این بیانیه، صالح همچنین نتایج گفت‌وگوی راهبردی با آمریکا و تلاش‌های برجسته الکاظمی و هیات مذاکره کننده دولت در این خصوص را ستود.

رئیس جمهور عراق همچنین بر ضرورت اتحاد نیروهای ملی عراق برای دستیابی به ثبات و افزایش حاکمیت عراق و منافع عالی این کشور تاکید کرد.

صالح و الکاظمی همچنین بر اهمیت حفظ امنیت و ثبات شهروندان و پیگرد بقایای داعش که به دنبال ایجاد بی‌ثباتی در برخی شهرها هستند تاکید کردند و گفتند که باید راه به روی اعمال مجرمانه برای هدف گرفتن امنیت شهروندان بسته شود و هر حمایتی از نیروهای امنیتی برای انجام ماموریت خطیر و بزرگ خود صورت گیرد.

رئیس جمهور و نخست وزیر عراق بر اهمیت برگزاری انتخابات آتی در موعد مقرر خود در اکتبر آتی تاکید کردند و گفتند که باید همه ملزومات برگزاری شفاف و عادلانه انتخابات فراهم شود تا اراده واقعی رای‌دهندگان در انتخابات نمایندگان خود به دور از تقلب محقق شود و مشارکت در انتخابات هم در سطحی گسترده انجام شود.

311311

کد خبر 1540535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =