۶ نفر
۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
جدول پخش تلویزیون روی اعصاب مردم

روزنامه خراسان نوشت: پس از مجموعه «یاور»، «رعد و برق» و «کلبه‌ای در مه»، سریال «دودکش ۲» نیز پخش نامنظمی داشته است.

تصویربرداری سریال ‌های تلویزیون همزمان با پخش، انجام مراحل فنی آن‌ها تا آخرین لحظات قبل از روی آنتن رفتن یا پخش مسابقات فوتبال باعث شده نظم پخش سریال‌ها به ‌هم بریزد و مجموعه‌ های تلویزیونی به موقع به پخش نرسند یا حتی روی آنتن نروند.

این اتفاق جمعه‌ شب برای چندمین بار درباره سریال «دودکش» رخ داد و به دلیل آماده نبودن قسمت ۲۴، بازپخش قسمت ۲۳ روی آنتن رفت. از ابتدای سال برای شمار زیادی از سریال‌های تلویزیون نیز این اتفاق رخ داده است و سریال‌ها پخش نامنظمی داشته‌اند.

کنداکتور نامنظم رمضانی

نوروز امسال مجموعه «گاندو ۲» ساخته جواد افشار، در آخرین لحظات جایگزین مجموعه کمدی «بوتیمار» شد و به عنوان سریال نوروزی شبکه ۳ روی آنتن رفت. این مجموعه طبق روال شبکه ۳ ساعت ۲۰:۴۵ روی آنتن می‌رفت، اما به عنوان مثال قسمت پنجم این سریال با تاخیر طولانی به آنتن رسید. تصویربرداری تقریبا نیمی از «گاندو ۲» انجام نشده بود، به همین دلیل ۱۳ قسمت از آن نوروز ۱۴۰۰ روی آنتن رفت و قسمت‌های باقی‌مانده به زودی پخش خواهد شد.

در ماه رمضان نیز مخاطبان شاهد بی‌نظمی زیادی در پخش سریال‌ها بودند. مجموعه «یاور» به دلیل آماده شدن ویژه ماه رمضان، همزمان با دو کارگردان و دو گروه تصویربرداری می‌شد. این سریال در ماه رمضان چند بار با تاخیر روی آنتن رفت و با مجموعه «بچه مهندس ۴» تداخل پیدا کرد. سریال «رعد و برق» ساخته بهروز افخمی نیز پخش بسیار نامنظمی داشت. این مجموعه همزمان با دیگر سریال‌های رمضانی پخش نشد و پس از پخش قسمت اول، قسمت دوم به دلیل آماده نبودن روی آنتن نرفت. در اقدامی عجیب شبکه ۵ تصمیم گرفت به دلیل تصویربرداری و مراحل فنی نیمه ‌تمام سریال، این مجموعه را از کنداکتور خارج و «رعد و برق» را در زمان دیگری روانه آنتن کند.

پخش نامنظم «کلبه‌ای در مه» و «دودکش ۲»

به تازگی سریال «کلبه‌ای در مه» به کارگردانی حسن لفافیان به دلیل همزمانی با مسابقات یورو ۲۰۲۰، پخش بسیار نامنظمی داشته است. 

این مجموعه بعضی شب‌ها به طور کلی پخش نشد و بعضی شب‌ها نیز به جای ۲۰:۴۵، ساعت ۲۲:۳۰ و همزمان با «دودکش ۲» روی آنتن رفت. به این ترتیب «کلبه‌ای در مه» چندان دیده نشد.

جدیدترین نمونه بی‌نظمی در کنداکتور مربوط به سریال «دودکش ۲» است که تصویربرداری آن نیز همزمان با پخش ادامه دارد. ابتدا اعلام شد این سریال از پنجم تیرماه پخش خواهد شد، اما با تاخیر سه روزه از هشتم تیر به آنتن رسید. در حالی که پنج‌شنبه ‌شب خلاصه قسمت‌های «دودکش ۲» پخش شده بود، قسمت جدید این مجموعه جمعه ‌شب به دلیل آماده نبودن، روی آنتن نرفت.

۵۸۵۸

کد خبر 1540615

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیر IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
  18 20
  من قبلا فقط فوتلال زنده رو تو تلویزیون میدیدم که چند یاله اونم اینترنتی میبینم و خدارو شکر اصلا نگاه نمیکنم ، تمام برنامه ها سیاسی بودند حتی برنامه کودکها
 • عرفان IR ۱۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
  8 11
  اصلا این چه سریال هاییه واقعا چرتن بعدشم باید یک بار درهفته پخش بشن که دیدشن یعنی یا ساعت ۲۰ یا ۲۱ یا ۲۲ یا ۲۳ اونم یک بار درهفته
 • شاهرخ IR ۱۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
  20 12
  تو این کشور چی منظمه که پخش سریال منظم باشه
 • US ۲۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
  7 5
  نیس که خیلی مردم نگا میکنن
 • حسین IR ۰۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  10 0
  وقتی خودمحوری و سلیقه های شخصی،جایگزین قانون میشه،توقع بیشتری نمیشه داشت،این وسط بیت المال و وقت مردم هم هدر میره .وقتی ارگانی غیر پاسخگو به نهادهای قانونی نظارتی جواب پس نمیدهد دربرابر مردم هم احساس مسوولیتی نمیکنه،گویا ارث پدری و ملک طلق خودشان است.تخصص در هیچ نهاد و سازمانی در اهمیت نیست،فقط وهم و شک و ریا،و ....
 • IR ۰۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
  13 7
  از کشور ایران این همه بی نظمی و شلختگی. دور از انتظار نیست