بیمارستان صحرایی برای بیماران مبتلا به کرونا در شهرکرد راه‌اندازی شد

ایرنا نوشت : رییس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با افزایش تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا و تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی، بیمارستان صحرایی در محوطه بیمارستان کاشانی شهرکرد برپا شد.

محمد حیدری افزود: این بیمارستان ۳۶ تختخوابی به همت اورژانس استان برپا شده است و آماده خدمات‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا است.

وی ادامه داد: در این بیمارستان علاوه‌بر کادر درمان از پرسنل اورژانس استان نیز فراخوان شده است تا در خدمات‌رسانی به بیماران کمک کنند.

به گفته حیدری، هنوز در این بیمارستان صحرایی بیماری پذیرش نشده است اما با توجه به تکمیل شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستانی شهرستان شهرکرد چنانچه در روزهای آینده تعداد بیماران بستری شده افزایش پیدا کند از این ظرفیت استفاده می‌شود.

گفتنی است ، بنا بر اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد روند افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا طی روزهای اخیر از رشد قابل توجهی برخوردار شده و همین موضوع سبب تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های شهرکرد و بروجن شده است.

بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، اردل و کیار در وضعیت قرمز( خیلی پرخطر) و شهرستان لردگان و سامان در وضعیت نارنجی(پرخطر) و شهرستان‌های بن، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت زرد( خطر متوسط) شیوع کرونا قرار دارند.

46

کد خبر 1540619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =