۵۵ درصد بار لحظه‌ای برق استان یزد مربوط به بخش صنعتی است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با اشاره به اینکه در استان یزد ۶۳ واحد بالای یک مگاواتی در صنعت کاشی فعالیت دارند؛ گفت: این تعداد بالغ بر ۱۵۶ مگاوات انرژی خریداری کرده که ۱۰۰ مگاوات مصرف می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد؛ عبدالحمید عباس شیاری در نشست مدیریت مصرف بخش کاشی و سرامیک یزد؛ با اشاره به اینکه در استان یزد ۶۳ واحد بالای یک مگاواتی در صنعت کاشی فعالیت دارند؛ گفت: این تعداد بالغ بر ۱۵۶ مگاوات انرژی خریداری کرده که ۱۰۰ مگاوات مصرف می‌کنند.

این مسئول اختلاف دو برابری مصرف برق در تابستان نسبت به زمستان را یادآور شد و گفت: اقدامات بهینه سازی انرژی به منزله یک نیروگاه مجازی تلقی شده و شناخت زمان میزان و چگونگی مصرف در مبحث بهینه سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی تاکید کرد: اختصاص تعطیلات فصلی یا جایگزینی شیفت برای کاهش میزان مصرف در کارخانجات کاشی از نیمه خرداد تا نیمه شهریور به عنوان همکاری در طرح های مدیریت مصرف ادامه خواهد داشت.

مهندس عباس شیاری اصلاح الگوی مصرف انرژی در فرآیندهای صنعتی در بخش تولید فرآورده های انرژی‌بر را لازم دانست و اظهار داشت: بهینه‌سازی مصرف علاوه بر بهبود کارآئی انرژی؛ موجب افزایش بهره‌وری در استفاده از ذخایر انرژی، شکوفائی اقتصاد ملی وکاهش قیمت تمام شده محصولات است.

وی متذکر شد: صنایع کاشی و سرامیک، نساجی، ریخته گری و تولید کاغذ به همراه واحدهای صنعتی دیگر به صورت روزانه تا ۱۵۰ مگاوات مدیریت بار دارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد خاطرنشان کرد: ۵۵ درصد بار لحظه‌ای استان مربوط به بخش صنعتی است و این در حالی است که سهم شرکت های کاشی در مدیریت اضطراری بار را نمی توان نادیده گرفت.

48

کد خبر 1540757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =