درخواست از آستان قدس: مشهد در وضعیت سیاه است؛ لااقل تردد در مکانهای مسقف حرم رضوی را مسدود کنید

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: گویا پخش اطلاعیه‌ها و هشدارهای کرونایی از صداوسیما تأثیرش را از دست داده است!

این روزها خودروهای آتش‌نشانی رسالت هشدار به مردم مشهد را به عهده گرفته‌اند و با عبور از معابر شهر، از مردم می‌خواهند در منزل بمانند.

شهر مشهد حال خوشی ندارد،بیمارستان‌ها مملو از مریض هستند و تخت بیمارستانی کمیاب، کادر سخت‌کوش درمان خسته و رنجور وضع دارو بسیار نابسامان. و در همین حال پرواز هواپیماها برقرار، قطارهای عازم مشهد پر از مسافر و نیز جاده‌های منتهی به مشهد دارای حجم زیاد تردد.
حالا گیرم با درخواست بلندگوهای آتش‌نشانی مردم بومی و مجاورین در خانه بمانند، با حجم زیاد مسافران و زائران چه می‌کنید؟
آقای استاندار احساس می‌شود این روزها برای کنترل شهر مشهد گرفتار نوعی رودربایستی شده‌اید؟ چرا ورود مسافران را ممنوع نمی‌کنید؟ چرا شهر مشهد را تعطیل نمی‌کنید؟ آیا از بافت مرکزی شهر، بازارهای سرپوشیده و اطراف حرم مطهر بازدیدی داشته‌اید؟ وضع چگونه است؟ آیا هنوز دست روی دست گذاشته‌اید؟
و سخنی با تولیت محترم آستان قدس رضوی
واقعیت اینست که پروتکل‌های کرونایی اجرا شده در حرم مطهر تا ماه قبل تا حدودی قابل قبول بود. اما با ورود سیل زائران به مشهد به خصوص در هفته‌های اخیر پروتکل‌های موجود کارایی خود را از دست داده است.
وجود صف‌های طولانی زائران برای زیارت، ازدحام جمعیت در رواق‌های مبارکه و حتی تراکم شدید جمعیت در ساعاتی از روز و شب در فضای باز و صحن‌های حرم مطهر جای هشدار دارد به خصوص اینکه گروهی اصلاً ماسک نمی‌زنند و در مواقعی فاصله‌گذاری اصلاً رعایت نمی‌شود.
شما خوب می‌دانید این روزها حرم مطهر امام رضا(ع) تقریباً از تمامی شهرها زائر دارد و در صورت آلودگی به ویروس و تسری آن به سراسر کشور باید بیش از پیش در انتظار خطر و فاجعه بود.
جناب آقای مروی
به عنوان یک شهروند مشهدی ارادتمند به ساحت مقدس حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام از شما درخواست می‌کنم برای مدتی حداقل فضاهای مسقف حرم مطهر امام رضا را تعطیل کنید تا کمک بزرگی در جهت همکاری با کادر درمانی و ستاد کرونا کرده باشید.

23302

کد خبر 1540951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =