تاکید استاندار لرستان بر جلوگیری از خروج گوشت مرغ از استان

جلسه ستاد تنظیم بازار استان به ریاست استاندار لرستان و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، دکتر  سید موسی خادمی با تاکید بر ضرورت نظارت بر توزیع و کنترل قیمت گوشت مرغ در بازار گفت: در حال حاضر به دلایل مختلف از زنجیره اول یعنی توزیع نهاده های دامی ، وضعیت جوجه ریزی ،کیفیت جوجه ، شرایط آب و هوایی، فصل گرما و همه این عوامل با هم باعث شده که در کل کشور کمبود مرغ داشته باشیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه در استان لرستان از نظر تولید،وضع بهتری نسبت به کشور داریم، گفت: در استان لرستان روزانه ۱۹۰ تن مرغ تولید می شود و این در حالی است که مصرف روزانه استان  ۱۴۰ تن می باشد اما به دلیل آن که در استانهای همجوار و تهران کنترل قیمت نداریم بخشی از این مرغ ممکن است از استان خارج شود.

 وی افزود: در جلسه امروز بر جلوگیری از خروج مرغ از استان و نظارت بیشتر بر مرغداری‌ها و کشتارگاه‌ها تاکید شد تا حتی الامکان از خروج مرغ از سیستم پیشگیری شود.

 استاندار لرستان در ادامه با اشاره به طراحی سامانه توزیع و کنترل مرغ به این صورت که اگر مرغی در استان کشتار شود در داخل استان به مصرف برسد از مردم خواست که در این زمینه همکاری لازم را به عمل آورند.

 وی با بیان اینکه  توانسته‌ایم تاکنون قیمت مرغ را طبق نرخ مصوب( ۲۵۰۰۰ تومان)در استان لرستان نگه داریم، گفت: با این وجود در زمینه مرغ کمبود هایی نیز در استان وجود دارد.

 استاندار لرستان خاطرنشان کرد: مرغ از جمله کالاهایی است که به طور شراکتی تهیه می‌شود و برای تولید آن از ارز عمومی استفاده می شود و وظیفه دولت است که بازار را تنظیم کند و با استفاده از ابزارهای قضایی ،نظامی و بازرسی جنس مذکور را با قیمت مناسب به دست همه مردم برساند.

 دکتر خادمی در ادامه افزود: با توجه به بحث خشکسالی و اینکه عشایر و دامداران در این ایام بخشی از دام زنده خود را در معرض فروش گذاشته اند،  لازم است دولت در این زمینه وارد عمل شده و دام زنده را خریداری کند و در این جلسه مقرر شد که با تعیین کمیته ای نرخ مصوب برای خرید دام زنده مشخص شود.

46

کد خبر 1540994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =