جریمه بیش از ۳۲۳ میلیارد ریالی واحدهای صنفی متخلف استان سمنان در سالجاری

مهدی یحیایی گفت ، به منظور رصد وضعیت بازار کالا و خدمات و به ویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان سمنان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی رویه قیمت ها از ابتدای سالجاری تاکنون در حدود ۲۲ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان در قالب طرح های مختلف صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان وی خاطرنشان کرد در این بازرسی ها که توسط کارشناسان نظارت و بازرسی، بازرسان و ناظران افتخاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت به صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه و در قالب بیش از ۵۲۰ گشت مشترک با دستگاه های ذیربط انجام شده است تعداد ۲۳۲۵ مورد تخلف کشف شد. 

 معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: در چهار ماه گذشته و طی بازرسی های انجام شده ، ۲۰۸۲ مورد پرونده تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه ، عدم ارائه فاکتور ، عرضه کالای قاچاق و غیره به ارزش ریالی ۳۲۳ میلیارد و ۳۸۲ میلیون ریال ثبت که جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است. 

 مهدی یحیایی اضافه کرد: همچنین در این مدت تعداد ۱۳۶۵ مورد شکایت مردمی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی (ستاد خبری) سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شده است که توسط بازرسان و کارشناسان این اداره رسیدگی و بررسی شده است.

46

کد خبر 1541100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =