رشد ۴برابری کشت آفتابگردان آجیلی در اراضی کشاورزی قزوین

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: کشت آفتابگردان آجیلی در اراضی کشاورزی این استان در سال جاری نسبت به سال گذشته ۴برابر افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛  تورج بنیادی، مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در حاشیه بازدید کارشناسی از مزارع آفتابگردان این استان با اعلام این خبر اظهارکرد: در سال جاری بیش از ۵هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت آفتابگردان آجیلی رفته است.

 او افزود: با توجه به این میزان از کشت آفتابگردان آجیلی، پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۵هزار تن از این محصول در سطح استان تولید شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه کشت این محصول در سطح استان از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است، گفت: با توجه به توجیه اقتصادی و بازار فروش مناسب آفتابگردان و همچنین قیمت توافقی بالا آن در بازار استان و در سطح کشور، کشاورزان در سال جاری از کشت آفتابگردان استقبال خوبی داشته‌اند و این موضوع باعث رشد چهار برابری سطح کشت آفتابگردان آجیلی نسبت به سال گذشته در استان قزوین شده است.

بنیادی اضافه کرد: بیشترین کشت آفتابگردان آجیلی در سطح استان قزوین در اراضی کشاورزی بخش‌های شال و اسفرورین از توابع شهرستان‌های بویین زهرا و تاکستان انجام شده است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ارقام کشت شده آفتابگردان آجیلی در سطح این استان را ارقام دور سفید و شمشیری عنوان کرد.

46

کد خبر 1541118

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =